Blogy

« Späť

Nová móda na internete INAK

moj obsiahlejší komentár k súčasnému blogu na MK

Práve som dočítal Blog "Nová móda na internete" a rozhodol som sa inšpirovať ostatných mojím postojom k facebooku. 

 

FACEBOOK radikálne odmietam, čo pochopíte z nižšie uvedených obrázkov a textu. 

 

Ako prvá vec, ktorá ma presvečila že FB nie je pre mňa, bola VTIERAVOSŤ. Denne mi prišlo možno 20 e-mailov, že nejaký kamarát alebo známy z tretieho kolena (kamarát kamaráta kamaráta) si ma chce pridať na FB a že chce byť môj priateľ a aby som sa zaregistroval na FB EŠTE DNES

 

Akože ďakujem, neprosím .. 

 

Keďže ma to obťažovalo, urobil som prvý radikálny ktok, nadstavil som si na prichádzajúcej pošte automatické zmazávanie všetkého, čo polo poslané z tejto siete. 

 

O zneužití tejto siete sa už popísalo veľa, dosť ma zaskočil tento nie celkom typický prípad. 

 

Potom som si prečítal podmienky používania FB. Kto ich nečítal, nech tomu venuje chvílu času. Myslím si, že ten, kto dokáže čítať text s porozumením, EŠTE DNES ZRUŠÍ svoje FB konto. 

 

Posledný krok som urobil, keď som na mojom routri nadefinoval prísne filtre na FB, aby sa mi NIČ od FB nezobrazovalo. (obrázok nižšie je príklad, ako sa mi zobrazujú iframe z FB)

 

 

FILTER je výkonný nástroj a obrázok vám ukazuje, ako krásne to router dokáže blokovať. Samozrejme, že na mojej súkromnej sieti sa nedá prihlásiť na FB. 

 

To oranžové na obrázku je informácia o tom, že router zablokoval zobrazeniu tejto časti stránky. Zrejme tam je niečo, čo nemusím... laugh

 

Nová móda môže byť zrušenie konta na FB a DOVI 

 

 

Obrázky sú prevzaté z internetu. Vyhľadal som ich pomocou kľúčovách slov "stop facebook".

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
http://simonabaranova.blog.sme.sk/c/362031/facebook-mojimi-ocami.html
???????????­ tak Simona alebo Lucia ??????????????????
Odoslané 3.8.2014 0:17.
a citujem este z diskusie (Simonin blog):
" Facebook je ako milion dalsich veci, pri ktorych treba pouzivat hlavu a mysliet aspon jeden krok dopredu. Ako uz bolo spomenute vyssie, je to dobry sluha, ale zly pan. Zalezi od uzivatela.."
Čítajte viac: http://blog.sme.sk/diskusie/2319530/1/facebook-mojimi-ocami.html#ixzz39Gx95dh4
alebo
" na INTERNETE! cokolvek sa tu dostane - ostane to tam a ani,ked to akoze zmazes - tak sa toho nezbavis..treba naozaj mysliet a ratat s
tym co sa moze stat - a je jedno ci sa bavime o facebooku alebo o cokolvek inom..
Čítajte viac: http://blog.sme.sk/diskusie/2319530/1/facebook-mojimi-ocami.html#ixzz39GwDOYso
Odoslané 3.8.2014 0:29 ako reakcia na Emese Tokarčíková.
takze už zase dakto kradne blogy a publikuje pod svojim menom?? alebo zeby sa nasa Lucia v skutocnosti volala Simona (popripade opačne?) a publikuje svoj vlastny bolg 2x?
Odoslané 3.8.2014 8:57 ako reakcia na Emese Tokarčíková.
no veď mrkni ...Lucia (a ci vôbec sa tak volá ) má od rôznych autorov kradnuté príspevky a publikuje ich nielen na MK ale v rovnakom čase aj na iných blog. systémov (napr. blog.pravda sk, atď. ) Jedine čo zmení, je názov blogu. Najprv som si myslela, že to je jednoducho systémová chyba ...ale pri tích blogoch sú zmenené názvy ..takže technický škriatok to asi nebude. Čí áno ????
Podobných "užívateľov" (Anton Dvorak, atd.), ktorí robia to isté, je tu na MK min. 5-6, a ak ich Martin zruší, tak sa objavia pod iným menom. Teda možno je to len jeden človek , čo má vytvorené pod rôznymi menami profily a keď si niečo prečíta na nete a páči sa mu to, tak po zmene názvu to publikuje akože pod vlastným menom /menami. Prečo to robí a čo je na tom dobré? Prečo vynakladá toľko námahy, že to dá nielen na MK ale na ďalšie 2-3 blog. systémy. Tak to by aj mňa zaujímalo. :-) Škoda, že o tom nenapísal ešte blog (hoci aj kradnutý :-) ) A možno nejaký odborník na ľudskú dušu by to vedel tiež vysvetliť.

Z pohľadu MK je to nepríjemné preto, lebo ak práve kresťanský blog. systém vytvára priestor pre užívateľov porušujúcich 7 prikázanie, tak žiaľ automaticky to znižuje dôveryhodnosť portálu . :-(
Odoslané 3.8.2014 11:22 ako reakcia na Štefan Hrbček.
Uznavam tvoju namietku.. neschvalujem kradnute prispevky.. ale na mk asi nie je nastroj ktory by porovnaval blogy inych serverov. Jedine co je mozne ze to uzivatelia ako ty nahalasia.. aby sa to riesilo.
Odoslané 3.8.2014 22:47 ako reakcia na Emese Tokarčíková.