« Späť

LIST BENEDIKTA XVI. PREDSEDOVI KBS

LIST BENEDIKTA XVI. PREDSEDOVI KBS

Ctený a drahý spolubrat v biskupskej službe,

veľmi som ocenil prejav hlbokého cirkevného spoločenstva, ktoré ste mi Vy, Vaša Excelencia, spolu s ostatnými členmi Biskupskej konferencie, láskavo prejavili

 po bolestnej záležitosti s J. Ex. Mons. Róbertom Bezákom C.Ss.R.

Starostlivo a vecne som sa oboznámil s vážnou a znepokojujúcou situáciou a po dlhej modlitbe nemohol som sa vyhnúť povinnosti, vyplývajúcej z lásky, obnoviť medzi vami účinnú kolegialitu a usporiadané pastoračné riadenie v trnavskej arcidiecéze, v autentickom duchu II. vatikánskeho koncilu, ktorého päťdesiate výročie otvorenia si pripomíname práve v tomto roku.

Som presvedčený, že budete aj naďalej sprevádzať vášho spolubrata svojou modlitbou, v pravde a so záujmom a že sa vynasnažíte žiť stále hlbšie každodenný život v duchu viery, aby pri osobnom stretnutí s Kristom jeho milosť formovala vaše srdcia. 

V tomto duchu udeľujem zo srdca Vám, Vaša Excelencia, aj ostatným biskupom vašej vznešenej krajiny svoje apoštolské požehnanie.

Vo Vatikáne, dňa 18. októbra 2012

Benedikt XVI. /v.r.- vlastnou rukou/

http://www.scoop.it/t/krestanske-topky/p/3251148824/list-benedikta-xvi-predsedovi-kbs
 
 
 
 
 
Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Celkom fajny doplnujuci pohlad na list od svateho otca: http://www.tyzden.sk/rozhovory-dna/vladimir-palko-o-papezovom-liste-2.html
Odoslané 8.11.2012 22:32.