Kvetný víkend ako DAR

Veľmi dobre si spomínam na svoj prvý Kvetný víkend v Banskej Bystrici. Mala som 14 rokov a moja učiteľka náboženstva ma vzala na sobotňajší program. Bola som očarená. Neskutočne. Povzbudená z prítomnosti toľkých mladých, ktorí skutočne žili svoju vieru. Bol to pre mňa podnet pre intenzívnejší vzťah s Pánom.
Čítaj ďalej o Kvetný víkend ako DAR »

Listy do neba (recenzia)

Kniha, ktorá vyčítavo ležala na mojom stole viac ako pár dní. Nechcelo sa mi do nej pustiť. Romány nie sú číslo jeden v mojom čitateľskom rebríčku. No napokon mi učarovala oveľa viac, ako som si vedela predstaviť. A to nielen brilantným štýlom autorky, ktorý mne, milujúcej slovo už odmalička, veľmi ulahodilo.
Čítaj ďalej o Listy do neba (recenzia) »

(ne)veriaci Tomáš

Kristus k nám prichádza a neskrýva, ale ukazuje svoje rany - aby i nám dodal odvahu zložiť naše panciere, masky a pozrieť sa na rany a jazvy, ktoré pod nimi pred druhými a často i pred sebou skrývame, ale tiež na rany, ktoré sme my spôsobili druhým. (Tomáš Halík)
Čítaj ďalej o (ne)veriaci Tomáš »

Áno, chcem!

Tu prišiel k nemu istý malomocný a na kolenách ho prosil: „Ak chceš, môžeš ma očistiť.“ Ježiš sa zľutoval nad ním, vystrel ruku, dotkol sa ho a povedal mu: „Chcem, buď čistý!“ Malomocenstvo z neho hneď zmizlo a bol čistý. (Mk 1, 40-42)
Čítaj ďalej o Áno, chcem! »

Zomrela, ale zvládla to

„Viem, že môj životný príbeh môže skončiť len dvomi spôsobmi: buď sa úplne uzdravím, čo by bol zázrak a o toto uzdravenie prosím nášho Pána, pretože mám veľa plánov, ktoré by som chcela uskutočniť a rada by som ich uskutočnila práve ja, alebo sa stretnem s Pánom, čo je tiež nádherné. Oba konce sú krásne.“
Čítaj ďalej o Zomrela, ale zvládla to »

Chudobný

Očakávame Dieťa krásne, voňavé, novonarodené... A v jasličkách nás čaká Chudobný. Mašťaľ, seno, dych zvierat. A práve to je Jeho najväčším darom. Chudoba, ktorou nás obohacuje. Dáva nám to, čo skutočne potrebujeme. Lebo len jedno je naozaj potrebné.
Čítaj ďalej o Chudobný »

Čas (o)čaká(va)nia

Čas adventný. V plnom prúde. Apeluje na nás, aby sme zastali. Nechali naháňačky (ne)všedných dní a žili prítomnosť. Tú (ne)všednú. Stačí tak málo... Milovať a byť milovaný.
Čítaj ďalej o Čas (o)čaká(va)nia »

„Októbrové Vianoce“

„Októbrové Vianoce“ nie sú v 21. storočí žiadnou raritou. Zasnežené stromčeky uprostred farebnej jesene, snehové vločky popri počasí babieho leta... Gýčová vianočná výzdoba nastupuje hneď po skončení letných výpredajov.
Čítaj ďalej o „Októbrové Vianoce“ »

Svätica sĺz

Je pondelkové ráno, 17. november. Slávnosť svätej Alžbety. Kostol na zvolenskom námestí dýcha slávnostnou atmosférou. Okolo oltára je viac kytíc ako zvyčajne, návšteva generálneho vikára vzbudzuje punc zvláštnej vznešenosti.
Čítaj ďalej o Svätica sĺz »

Narodili sme sa a už nikdy nezomrieme...

Mám novú Kamošku. Prišla do môjho života ticho, nebadane. Vstúpila do dní plných plaču a tmy. Poodchýlila dvere, aby vstúpilo Svetlo. A ukázala mi, že moje boje nie sú nezvyčajné, že si nimi prešla i ona. A zvíťazila. Hoci z ľudského hľadiska je to skôr prehrou. No Božia pedagogika je oveľa iná ako tá naša. A jedinou výhrou je nebo. Chiara Corbella Petrillo.
Čítaj ďalej o Narodili sme sa a už nikdy nezomrieme... »

Sviatosti a cukráreň

Často vnímame sviatostný život ako návštevu cukrárne. Zájdeme tam a očakávame niečo dobré, chutné... najlepšie zmrzlinový pohár so šľahačkou.
Čítaj ďalej o Sviatosti a cukráreň »

Dcéra. Márnotratná.

Veľká túžba po zmierení s Otcom. Nesmierne som sa na tú chvíľu tešila, nesmierne som po nej túžila. Je to momentálne to jediné, po čom v týchto ťažkých chvíľach túžim.
Čítaj ďalej o Dcéra. Márnotratná. »

...skladačka a Skladateľ...

Puzzle. Skladačka. Obľúbená medzi menšími i väčšími. Rozdiel je v počte kúskov. Tým menším stačí pár, väčší potrebujú viac. No čím viac kúskov obsahuje, tým väčšia je radosť z výsledku, tým krajší obraz vytvára.
Čítaj ďalej o ...skladačka a Skladateľ... »

„Človečina"

Kde si? Akosi si sa stratila z náš sveta. Či to my sme ťa pošliapali? „Človečina tu smrdí!" znelo z detských rozprávok. Vždy som si pod tým predstavovala veľké zviera, ktoré vyňuchá človeka a urobí si z neho večeru.
Čítaj ďalej o „Človečina" »

Až raz vstanem...

Mám rada obrazné pomenovania, vyjadrenia... Jednoducho sprostredkujú dôležitý odkaz. I v tom sú mi sympatické Ježišove podobenstvá. Hlboké myšlienky odovzdané jednoduchou projekciou na niečo, čo je nám dobre známe.
Čítaj ďalej o Až raz vstanem... »

...som LOĎKA. Aj ty?

Loďka ako kresťan či kresťan ako loďka. Boh Otec, ktorý nás prijíma za svojich a posiela na more. Kristus ako maják, určujúci smer našej plavby. Vietor - Duch Svätý.
Čítaj ďalej o ...som LOĎKA. Aj ty? »

Krížom-krážom so Synom a Matkou

Krížom-krážom, na kríži či pod krížom. Na križovatke či na púšti, v dolinách či na vrchoch, na kríži či pod ním, bez Neho či s Ním.
Čítaj ďalej o Krížom-krážom so Synom a Matkou »

Božie tango

„Bez Boha sa všetko stáva náhodou, ale s Bohom môžeš vnímať utrpenie ako pozvanie do tanca, a ak začneš tancovať, uvedomíš si, že utrpenie tu síce je, ale je tu aj veľká radosť a veľký pokoj.“ (Chiara Corbella Petrillo)
Čítaj ďalej o Božie tango »

Prameň radosti v Taizé: VEĽKÁ NOC (časť siedma)

Veľká Noc uprostred leta. Sedem ako číslo plnosti. Záverečný blog z mojich zápiskov z Taizé. Z prameňa, z ktorého sa dá stále čerpať a čerpať.
Čítaj ďalej o Prameň radosti v Taizé: VEĽKÁ NOC (časť siedma) »

Prameň radosti v Taizé: RUŽA ŽIVOTA (časť šiesta)

Indiánska modlitba. Indiáni.  Rytmus.  Zvláštny spev. Modlitba telom i dušou. Na všetky svetové strany. Do neba.  Do zeme.  Do hĺbky svojho srdca. Nádherné. Ja ako ruža. Ruža, ktorá sa vinie okolo svojho Boha. Ruža, ktorá je posiata mnohými tŕňmi. Tŕne, vďaka ktorým som bližšie pri Bohu. Tŕne, ktoré ma...
Čítaj ďalej o Prameň radosti v Taizé: RUŽA ŽIVOTA (časť šiesta) »

Prameň radosti v Taizé: ŽÍZNIM (časť piata)

Samaritánka a Ježiš. Samaritánka a ja. Ježiš a ja. „Daj sa mi napiť!“ Boh, ktorý túži po mne, ktorý žízni po mojej láske.
Čítaj ďalej o Prameň radosti v Taizé: ŽÍZNIM (časť piata) »

Prameň radosti v Taizé: POĎTE KU MNE VŠETCI... (časť štvrtá)

Búrka, tornádo, hurikán, ničivý lejak... V mojom srdci. Zdá sa mi, že moje srdce kričí tak hlasno, že to musí počuť každý. No zároveň viem, že to nepočuje nik.
Čítaj ďalej o Prameň radosti v Taizé: POĎTE KU MNE VŠETCI... (časť štvrtá) »

Prameň radosti v Taizé: SLUŽBA A KRÍŽ (časť tretia)

Príprava raňajok pre 2000 ľudí. Breakfast team. Obavy. Skoré vstávanie i námaha. Zvládnem to? Neriešim, idem. Idem tam, kde ma potrebujú. Nádherný čas. (Zvyčajne sa vykľuje z toho, čoho sa bojím.) Nesieme lavice. Varíme čaj i kakao. Spoločne raňajkujeme. Vzácny čas spoločenstva. Radosti. Smiechu. Božej prítomnosti. Chcem byť stále tam, kde ma chceš...
Čítaj ďalej o Prameň radosti v Taizé: SLUŽBA A KRÍŽ (časť tretia) »

Prameň radosti v Taizé: CESTA (časť prvá)

Tohtoročný týždeň strávený v Taizé naplnil 50 strán môjho zošita písmenkami. Chcem sa s vami o ne podeliť, ale budem ich dávkovať postupne, aby som vás nepredávkovala :). Začíname!
Čítaj ďalej o Prameň radosti v Taizé: CESTA (časť prvá) »
Ukazujem 1 - 25 z 77 výsledkov.
Položiek na stránku 25
z 4