Komentáre, recenzie, odporúčania

« Back

Cesta blahoslavenstiev - Michal Zamkovský - recenzia

Cesta blahoslavenstiev - Michal Zamkovský - recenzia

Teším sa, že v posledných mesiacoch sa mi darí popri mamičkovských povinnostiach čítať knihy.  Viete však, ako to je – často ma veci v knihe oslovia, no popri ostatných vnemoch dňa si ich nedokážem zapamätať. Zostávajú „zahalené“ v hmle; krátko po prečítaní mi, žiaľ, vyfučia z hlavy. Pri knihe Cesta blahoslavenstiev od otca Michala Zamkovského to však bolo inak. Viaceré myšlienky mi v hlave okamžite utkveli a opakovane sa mi pripomínajú – žmurkajú mi v mysli ako hviezdy. Pomyslela som si, že by som ju najradšej celú popodčiarkovala.

Otec Michal Zamkovský má dar jednoducho pomenovať hlboké pravdy zo Svätého písma a zasadiť ich do nášho každodenného života. Je úprimný, otvorený a ochotne sa delí o myšlienky, ktoré ho oslovili. Škoda, že sa do knihy nedá preniesť aj jeho hlas, keď dojato rozpráva o Božej láske či ľudskom utrpení.

Pred prečítaním knihy bola pre mňa stať o blahoslavenstvách taká všedná. Poznala som ju, nemala som však potrebu sa nad ňou špeciálne zamýšľať, keďže Ježiš v tých niekoľkých vetách všetko jasne pomenoval. Až teraz, keď ich otec Michal Zamkovský „rozmenil na drobné“, zistila som, že sú veľkým pokladom našej viery a návodom, ako ju konkrétne žiť v bežnej každodennosti.

Otec Michal Zamkovský mi prostredníctvom tejto knihy pripomenul napríklad aj to, že:

  • hriechom proti láske je aj nevernosť voči vnuknutiam Ducha Svätého;
  • sme tu všetci preto, lebo nám niekto svedčil svedectvom života o viere;
  • nemám lamentovať nad tým, že človek nechodí do kostola, ale mám mu vyprosiť dar viery, lebo keď ju bude mať, bude do kostola chodiť;
  • keď nájdeme prameň a okolo nás sú smädní ľudia, je sebecké nechať si ho len pre seba;
  • na Kalvárii sa mlčalo a práve to ticho je na bolesti najposväcujúcejšie;
    a mnoho ďalšieho.

Vďaka myšlienkam z tejto knihy vystupujem aj ja, mama na materskej, každý deň na Vrch blahoslavenstiev a čerpám z nich silu. Chcem, aby sa Ježišov program Blahoslavenstvá, ako ho otec Michal Zamkovský nazval, stal aj mojím programom života.

Knihu Cesta blahoslavenstiev je možné zakúpiť na www.kumran.sk

 

Vitajte na našej stránke

O tomto zatiaľ viete len vy. A samozrejme vydavateľ. :)

Wall - najnovšie

Profile

Kresťanská kniha a film

Description:
Jedno z miest, kde sa môžeme podeliť o to, čo čítame a pozeráme. Boh rozpráva cez knihu, cez film a možno chceme, aby prehovoril aj k našim priateľom, blízkym. Dajte im možnosť ho začuť.

web-admin

tieto-stranky-nemaju-spravcov-ak-chcete-pomoct-napiste-na admin@mojakomunita.sk