Komentáre, recenzie, odporúčania

« Back

Sheila, Hamid... Hľadám knihu.

Toto nie je recenzia. Naopak, spomenula som si na jednu knihu a rada by som si ju znovu prečítala. Ale už si o nej pamätám len málo. A internetový vyhľadávač mi podľa mojich kľúčových slov nechce pomôcť. Pomôžete vy? Možno si niekto z vás na túto knihu spomenie.

Matne si spomínam, že by sa kniha mohla volať podľa jej hlavnej hrdinky - Sheila.

Sheila žila myslím v budhistockom prostredí. Alebo niekde na ďalekom východe, asi v Indii, ale neviem to iste. Mala brata Hamida a svokru, ktorá ju nenávidela (ani to si už nie som istá).

Kniha je o tom, ako Sheila našla kresťanstvo a uverila Ježišovi. Neskôr svoju vieru odovzdávala ďalej, svojmu bratovi a neviem, či aj ďalším.

Spomínam si na jednu scénu, keď ju jej svokra "prekliala". Dala jej niekde do skrine(?) lístok s kliatbou. Sheila bola zúfalá, lebo sa bála účinkov kliatby - tak ako všetci v tom prostredí. Ale jej kresťanská priateľka(?) jej vysvetlila, že kto uveril Kristovi, nemusí sa báť zlých duchov a čary už nad ním nemajú nijakú moc. Stačí veriť, že Ježiš ma ochráni. Strach pred kliatbami by znamenal nedôveru Ježišovi a tak by vlastne dával kliatbe jej moc.

 

Na záver som si nechala osobnú spomienku - keď som sa s touto knihou stretla úplne prvý raz:

Na vysokej škole som študovala ešte za socializmu (aspoň prvé roky). Keď som prvýraz prišla za spolužiačkou na internát, našla som tam na zrkadle zastrčený lístok s textom, ktorý sa začínal: "Je to takto, Hamid..." a ďalej pokračovalo vysvetlenie, myslím, že sa týkalo tej kliatby, o ktorej píšem v predchádzajúcom odstavci.

Zarazilo ma, a zároveň potešilo, že som našla niečo kresťanské v tom materiálnom (a ustrašenom) svete. Spýtala som sa na to spolužiačky a zistila som, že to patrí jej spolubývajúcej. Neskôr som sa skamarátila nielen so spomínanou spolubývajúcou, ale cez ňu aj s ďalšími kresťanmi (z cirkvi Bratskej). A samozrejme som dostala (požičala mi) onú knihu, aby som si ju mohla prečítať.

Bola to asi prvá kresťanská literatúra (okrem starých ešte predkoncilových katechizmov a ešte staršej biblie po babičke), ktorú som mala v ruke. Veľmi ma oslovila a teraz, keď som si na ňu po rokoch znovu spomenula, veľmi rada by som si ju zase prečítala. Len žaľ vôbec netuším, ako by som sa k nej mohla dostať. Ani približne.

 

Nespomenie si niekto z vás? Pomôžete mi hľadať?
Ďakujem za každý komentár, každý pokus o pomoc. Eva.

Comments
sign-in-to-add-comment
Ak pamätám, knižka sa volala: "Dovoľujem si nazvať ho Otcom", ja som ju dostala od duchovného z Cirkvi bratskej r. 1968 a potom vyšla v Slovenskom ústave v Ríme. Ešte skúsim pogoogliť.
Posted on 6/27/13 10:44 AM.
Ďakujem, Irmuška, pogooglim aj ja.
Nikto nemá ďalšie tipy?
Posted on 6/28/13 12:28 AM.
Poznám viaceré knihy: Posledný exorcista vo Vatikáne (určite viete o čo ide. )
Kto sa chce naučiť bicyklovať, musí vedieť aj spadnúť - Brat Šavol (skvelé úvahy kňaza)
Keď život nejde podľa tvojich predstáv - Katarina J. Zeno (pre ženy, ktoré prežívajú sklamanie a bolesť - ale určite sa oplatí pozrieť.)
..nemáte typ na nejakú knihu v pdf formáte? emoticon
Posted on 6/28/13 11:40 AM in reply to Eva Baranovičová.
A ešte ma napadla Očarujúca- John Eldredge, Stasi Eldredge - taktiež pre ženy - naozaj chytí za srdce. emoticon
Posted on 6/28/13 11:41 AM in reply to Klauduša Kubečka.
Vďaka za tipy. Niektoré poznám, niektoré nie...
V pdf poznám Mamy v jednom kole (http://www.miriam.sk/index.php?id=675) Prvé stiahnutie je zadarmo (alebo si to z niečím mýlim a všetky stiahnutia sú zadarmo?)
Je to o tom, ako zvládnuť nápor materských povinností bez frustrácie a vyhorenia... A pritom rásť v živote s Bohom.

Ale predovšetkým som chcela tipy na tú knihu, ktorú opisujem v článku. Rada by som si ju znovu prečítala, tak ju hľadám... emoticon
Posted on 6/28/13 2:48 PM in reply to Klauduša Kubečka.
Hurá, už som ju našla.
Názov knihy je: Nejla. A napísali ju Barbara a Bob Hitchingovci.
Dokonca je jeden výtlačok v bratislavskej saleziánskej knižnici na Mamateyke, tak si ju tam pôjdem požičať ;-)

A dokonca sa ešte dá kúpiť (majú 7 výtlačkov) v kníhkupectve Teofania:
http://www.teofania.sk/teofania/eshop/27-1-Prakticka-teologia/0/5/172-Nejla/

Tak ak by ste náhodou chceli... emoticon
Až prečítam určite napíšem dojmy. Eva.
Posted on 9/26/13 10:09 PM.

Vitajte na našej stránke

O tomto zatiaľ viete len vy. A samozrejme vydavateľ. :)

Wall - najnovšie

Profile

Kresťanská kniha a film

Description:
Jedno z miest, kde sa môžeme podeliť o to, čo čítame a pozeráme. Boh rozpráva cez knihu, cez film a možno chceme, aby prehovoril aj k našim priateľom, blízkym. Dajte im možnosť ho začuť.

web-admin

tieto-stranky-nemaju-spravcov-ak-chcete-pomoct-napiste-na admin@mojakomunita.sk