Blog

« Назад

Žiť zdravo ako prorok Daniel - VIERA

Žiť zdravo ako prorok Daniel - VIERA

Zložka číslo jedna: VIERA

Úvodná časť článku tu.

Boh ťa miluje takého, aký si, no miluje ťa až príliš na to, aby ťa nechal takého, aký si. Použije čokoľvek, aby ti pomohol rásť.

A neviete, že vaše telo je chrámom Ducha Svätého, ktorý je vo vás, ktorého máte od Boha, a že nepatríte sebe? Draho ste boli kúpení. Oslavujte teda Boha vo svojom tele. (1 Kor 6, 19-20)

Ak stálo za to položiť za teba život, nemyslíš, že Boh chce, aby si sa o seba staral trochu lepšie? Ak by si minul milióny a kúpil pretekárskeho koňa, kŕmil by si ho nezdravým jedlom a dovolil by si, aby si vôbec neoddýchol a bol celé noci hore? Určite by si ochraňoval svoju investíciu. Pravdou je, že Ježiš do teba investoval. Zaplatil za tvoj život svojím životom a očakáva, že aj ty sa o seba postaráš čo najlepšie. Sám to však nezvládneš. Božia láska je založená na tom, kým Boh je, a nie na tom, čo ty robíš, alebo nerobíš, aby si si jeho lásku získal. Boh je schopný okrem tohto všetkého urobiť oveľa viac, ako prosíme alebo chápeme. (Ef 3, 20) Jedným z ovocia Ducha (Gal 5, 23) je zdržanlivosť, inými slovami aj sebaovládanie. Možno je čas častejšie si od neho prosiť toto ovocie do svojho života.

Ak ti niečo stojí za to, aby si sa kvôli tomu trápil, tak o to viac ti má stáť za to, aby si sa za to modlil. Je to jednoduché. Ak si vezmeš nejaký svoj problém alebo negatívnu myšlienku a stále sa k tomu vraciaš, tomu sa hovorí „trápiť sa“. Keď to isté robíš s veršom zo Svätého Písma a rozmýšľaš nad tým stále dookola, to je modlitba. Ak si sa modlil aspoň toľko, koľko si sa kvôli nejakej veci trápil, budeš mať potom o dosť menej dôvodov na trápenie.

Otvor svoje srdce Božej láske. To je tá najlepšia a najzdravšia voľba, ktorú môžeš urobiť. A po zvyšok svojho života sa rozhoduj, že chceš lepšie Boha spoznať, viac mu dôverovať a viac sa modliť.

Ja som sa už skôr pustila do tohto plánu byť silnou ako Daniel a robiť zdravšie rozhodnutia. A poviem vám, toto je ozaj len začiatok. Ešte nás spolu čaká pár ďalších krokov. Už teraz však môžem povedať, že keď dôjdem na koniec, keď dosiahnem cieľ, chcem mať v srdci postoj: Vôbec to nebolo až také zlé. Stálo to za to!

Milý môj unavený a chorý brat, sestra, tiež máš teraz dojem, že sa s tým naozaj dá voľačo urobiť? Znova to odložíš? Alebo začneš? A kedy? Hneď?

 

(pokračovanie nabudúce: Zložka číslo dva - JEDLO)

uverejnené v časopise Zasvätený život 02/14

foto: Darina Mercaková

Комментарии
sign-in-to-add-comment
Dobry blog. Stretavam sa s tym, ze niektori povrchni katolici, ked pocuju kazanie o božej laske si povedia: "Boh ma miluje takeho aky som, takze nemusim nic robit ani sa v nicom snazit". emoticon
Отправлено в 01.10.14 23:54.
Nepoznám... povrchných katolíkov, len nezrelých. To je výzva pre zrelých... Sme jeden pre druhého, nie pre seba.
Отправлено в 02.10.14 0:50 в ответ на Štefan Hrbček.
[...] Si unavený a chorý z toho, že si unavený a chorý? To fakt sa s tým nedá nič urobiť? Tak nejako som sa už dlhšie cítila. Vedela som, že potrebujem zmenu, že už viac nevládzem dlhodobo nevládať. Že... [...] Čítať viac
Отправлено в 03.10.14 15:49.