Дневники

Muž z Kene zostal pevný vo svojej viere až do konca

Mary a jej deti sa v osudnú noc v septembri 2023 ocitli v tichom prostredí dediny Widho v nočnej more. Okolo druhej hodiny rannej vtrhol al-Shabab do ich dediny a narušil pokoj ich skromného sídla.
Узнать больше О Muž z Kene zostal pevný vo svojej viere až do konca »

Päť spôsobov, ako sa môžete modliť za Irán

Keďže napätie na Blízkom východe po nedávnych udalostiach narastá, tu je päť spôsobov, ako môžete pomáhať Cirkvi v Iráne vo svojich modlitbách.
Узнать больше О Päť spôsobov, ako sa môžete modliť za Irán »

Boj prezidenta Daniela Ortegu proti katolíckej cirkvi

V posledných rokoch bola katolícka cirkev v Nikarague vystavená útokom zo strany režimu prezidenta Josého Daniela Ortegu. Pred rokom 2018, keď v Nikarague vypukli prodemokratické protesty, vláda uznala pre väčšinu Nikaragujčanov slobodu svedomia a úlohu duchovných ako rešpektovaných náboženských autorít.
Узнать больше О Boj prezidenta Daniela Ortegu proti katolíckej cirkvi »

Ako pracujú bezpečné domy Open Doors pre severokórejských utečencov?

Ako sa terénni pracovníci Open Doors stretávajú so severokórejskými utečencami, ktorí prichádzajú do ich tajných bezpečných domovov v Číne? Ako šíria Evanjelium vzhľadom na nebezpečenstvo? Zistíte to v tomto zaujímavom nahliadnutí do zákulisia jedného z bezpečných domov, ktorého súčasťou je list, čo vám napísal tajný veriaci zo Severnej Kórey.
Узнать больше О Ako pracujú bezpečné domy Open Doors pre severokórejských utečencov? »

India v niektorých štátoch sprísňuje „protikresťanské“ zákony, aby zabránila „zázračným uzdraveniam“ a evanjelizácii

V rôznych štátoch severovýchodnej Indie miestne úrady zavádzajú zákony, ktoré zakazujú modlitby za uzdravenie a dokonca aj kresťanské symboly v kostoloch a školách. Násilie pokračuje aj v oblastiach Manipur a Assam. Prosím, modlite sa za veriacich v týchto regiónoch – najmä keď sa blížia indické voľby.
Узнать больше О India v niektorých štátoch sprísňuje „protikresťanské“ zákony, aby zabránila „zázračným uzdraveniam“ a evanjelizácii »

Silné sestry: Príbehy prenasledovaných žien na Blízkom východe

Tam, kde náboženské a kultúrne napätie rastie, zažívajú kresťanské menšiny v srdci Blízkeho východu ťažké chvíle. Uprostred tohto prenasledovania nesú ženy bremeno toho, že sú zároveň veriacimi aj ženami . Tu sa s nimi často zaobchádza ako s občanmi tretej kategórie. Napriek tomu nachádzajú svoju silu v tichu a niekedy v izolácii od svojich rodín a komunít. Nasledujúce príbehy statočných kresťanských žien, s ktorými sme sa stretli, sú dôkazom odolnosti a sily, ktorú nachádzajú v Pánovi počas traumy, ktorú zažili.
Узнать больше О Silné sestry: Príbehy prenasledovaných žien na Blízkom východe »

Tento týždeň bolo v Nigérii unesených viac ako 600 ľudí

Teroristické skupiny tento týždeň uniesli na severe Nigérie približne 687 ľudí.
Узнать больше О Tento týždeň bolo v Nigérii unesených viac ako 600 ľudí »

Ako Bolin využil svoj výsluch u čínskej polície na zdieľanie Evanjelia

V Číne bol Bolin* zatknutý za to, že mal vo svojom dome kresťanské materiály. Zobral to ako príležitosť hovoriť o Evanjeliu.
Узнать больше О Ako Bolin využil svoj výsluch u čínskej polície na zdieľanie Evanjelia »

V Severnej Kórei Ji Ho každý deň platí za to, že nasleduje Ježiša

Severná Kórea je najťažšie miesto na nasledovanie Ježiša. Príbeh Ji Ho presne vysvetľuje prečo.
Узнать больше О V Severnej Kórei Ji Ho každý deň platí za to, že nasleduje Ježiša »

Za mediálnou stenou je ticho

Traja kresťania z Indie, Pakistanu a Somálska majú spoločné problémy vo svojej viere.
Узнать больше О Za mediálnou stenou je ticho »

Prenasledovanie rastie – ale aj Cirkev

Vydanie najnovšieho World Watch List prináša známu informáciu – prenasledovanie sa zhoršuje. Aké hlavné trendy k tomu prispievajú? A aká je dobrá správa?
Узнать больше О Prenasledovanie rastie – ale aj Cirkev »

Vyhrážky smrťou Saleha v Jemene neodrádzajú

Saleh* vedie odvážnu službu pre kresťanov v Jemene, jednom z najhorších miest na svete pre nasledovanie Ježiša. Nestáva sa často, že by sme počuli príbehy od jemenských veriacich – ale teraz sa môžete stretnúť s odvážnym a verným veriacim, ktorý šíri Evanjelium aj napriek extrémnym ťažkostiam
Узнать больше О Vyhrážky smrťou Saleha v Jemene neodrádzajú »

Pri štedrovečernom masakri zahynulo takmer 200 Nigérijčanov

Pravdepodobne nigérijské milície Fulani zaútočili na Štedrý večer na 21 kresťanských dedín v okresoch Bokkos, Barkin Ladi a Mangu v štáte Plateau, pričom podľa vládnych úradníkov a humanitárnych skupín zabili takmer 200 dedinčanov. Očakáva sa, že počet mŕtvych bude stúpať, keďže rodiny pokračujú v pátraní po nezvestných blízkych.
Узнать больше О Pri štedrovečernom masakri zahynulo takmer 200 Nigérijčanov »

Bangladéš: bývalý imám je odmietnutý a izolovaný vo svojej vlastnej dedine

Rahman* a jeho rodina boli kedysi vo svojej komunite uznávanými moslimami – no odkedy sa Rahman stal kresťanom, prišiel o prácu a snaží sa zabezpečiť svoju rodinu. Prosím, modlite sa za neho a za partnerov Open Doors, ktorí ho podporujú.
Узнать больше О Bangladéš: bývalý imám je odmietnutý a izolovaný vo svojej vlastnej dedine »

Štyria zomreli a mnohí boli zranení pri bombovom útoku na svätej omši na filipínskej univerzite

Katolícka omša na filipínskej univerzite bola drsne narušená bombovým útokom, pri ktorom zahynuli najmenej štyria kresťania a mnohí ďalší boli zranení.
Узнать больше О Štyria zomreli a mnohí boli zranení pri bombovom útoku na svätej omši na filipínskej univerzite »

Džihádisti na motocykloch uniesli 110 Nigérijčanov

Ozbrojenci uniesli tento víkend viac ako 100 ľudí z komunity Mutunji v štáte Zamfara na severozápade Nigérie za to, že nezaplatili daň uloženú banditmi. Podľa informácií od miestnych ľudí bol zabitý aj náčelník obce.
Узнать больше О Džihádisti na motocykloch uniesli 110 Nigérijčanov »

Tajné rozprávanie príbehov pomáha detským konvertitom dozvedieť sa o Ježišovi

V južných Filipínach, kde je moslimská väčšina, môžu kresťania čeliť prenasledovaniu a odporu. Tajná komunita kresťanov zdieľa príbehy z Biblie s druhými a povzbudzuje vo viere ďalšiu generáciu.
Узнать больше О Tajné rozprávanie príbehov pomáha detským konvertitom dozvedieť sa o Ježišovi »

Príbeh prežitia robotníka v tehlovej peci

Slnko nemilosrdne praží a vzduch je ťažký z prachu na vidieku v Pakistane, kde muž menom Rahim lopotí. Bol to robotník v tehliarskej peci, muž, ktorý poznal chuť práce od chvíle, čo si pamätal. Jeho rodina po celé generácie drela pod páliacim slnkom, ich životy sa prelínali s hlinou, ktorá sa stala stavebným materiálom. Rahim bol kresťan, oddaný manžel a otec dvoch malých detí,...
Узнать больше О Príbeh prežitia robotníka v tehlovej peci »

Čína posiela stovky severokórejských utečencov späť do extrémneho nebezpečenstva

Čína poslala 600 severokórejských utečencov späť do Severnej Kórey, kde ich pravdepodobne čaká mučenie, väznenie a dokonca smrť. Rovnakej hrozbe čelia ďalšie stovky. Timothy Cho – utečenec zo Severnej Kórey a hovorca Open Doors – nalieha na parlament, aby reagoval
Узнать больше О Čína posiela stovky severokórejských utečencov späť do extrémneho nebezpečenstva »

Ťažká situácia arménskych utečencov v Karabachu

Napriek opatreniam, ktoré vláda v Jerevane urobila pre desaťtisíce obyvateľov, ktorí utiekli z oblasti s väčšinou Arménov, vojensky prevzatej od Baku, mnohí ľudia stále nemajú kde spať a sú nútení stráviť noc pod holým nebom. Nikto neverí sľubom Azerov, ktorí už vymazali všetky stopy kresťanských koreňov v ďalšej provincii Nachicevan
Узнать больше О Ťažká situácia arménskych utečencov v Karabachu »

Azerbajdžan si nárokuje kontrolu nad Artsakhom

Azerbajdžan ohlásil vojenskú operáciu do Náhorného Karabachu (arménsky Artsakh) v noci 18. septembra, po deviatich mesiacoch drsnej blokády v regióne.
Узнать больше О Azerbajdžan si nárokuje kontrolu nad Artsakhom »

Kto sleduje Minga? Digitálny dohľad v Číne.

Ming* v Číne je stále pod väčším digitálnym dohľadom a ešte viac prenasledovaný – ale naďalej podstupuje veľké riziko a slúži Cirkvi. Sledujte ako sa digitálny dohľad v Číne zvyšuje – a ako partneri Open Doors opäť pomáhajú Mingovi.
Узнать больше О Kto sleduje Minga? Digitálny dohľad v Číne. »

NEVINNE ZAJATÍ

Prenasledovaní, ktorých nikto neprijíma
Узнать больше О NEVINNE ZAJATÍ »

Tri kresťanské ženy opustili svoje domy v Egypte, ale sa nevrátili

Návšteva obchodov, chodenie do kostola, chodenie do školy – sú to bežné, každodenné činnosti. To robili aj tri naše sestry nedávno v Egypte, len sa nevrátili domov. Ukazuje to na vážny stav, ktorý prežívajú kresťanské ženy a dievčatá v krajine, a preto sa obávajú opustiť svoje domy. Prosím, modlite sa za nich.
Узнать больше О Tri kresťanské ženy opustili svoje domy v Egypte, ale sa nevrátili »

Ako si vietnamskí kresťania zachovávajú vieru napriek strate svojich domovov a kostolov

Kresťania vo Vietname nedávno porozprávali miestnym partnerom Open Doors sériu smutných príbehov o ich prenasledovaní. Krajina je na 25. mieste na zozname World Watch List, kresťania často čelia násilnému prenasledovaniu – najmä konvertiti, ktorí patria k etnickým komunitám krajiny, u ktorých sa to vníma akoby zradili svoju tradičnú vieru. V týchto troch príbehoch sa môžete stretnúť s kresťanmi, ktorí majú veľké problémy – a napriek tomu sa rozhodli riskovať a nasledovať Ježiša. Prosím, modlite sa za nich.
Узнать больше О Ako si vietnamskí kresťania zachovávajú vieru napriek strate svojich domovov a kostolov »
Показывается результатов: 1 - 25 из 374.
Предметов на странице 25
из 15