Blog

Prečo chce Boh, aby sme poznali Máriu?

"Duchovnosť nesprávne chápaná alebo praktizovaná je najväčším zdrojom ľudksej biedy a vzbury proti Bohu." - Dallas Willard
Čítaj ďalej o Prečo chce Boh, aby sme poznali Máriu? »

Kresťan a jeho myseľ 2. časť

V predošlej časti, bolo vyobrazených niekoľko stavov, v ktorých sú naše mysle (vyčerpaná, zmätená, znepokojená, atď.). A tiež sa začala riešiť téma: Ako vyhrať boj o svoju myseľ? Warren zdôrazňuje tento bod, lebo verí, že vďaka tomu máme veľa neefektívnych kresťanov. Prvé dva spôsoby sme si vypísali v prvej časti, teraz pokračujú ďalšie dva. Zober si papier, pero, zvýrazňovačku a spolu so mnou začnime študovať a hľadať čo nám chce Boh povedať.
Čítaj ďalej o Kresťan a jeho myseľ 2. časť »

Kresťan a jeho myseľ

Nedávno som čítal jednu knihu, ktorú som hltal deň čo deň. Spisovatelia (Piper, Francis Chan, Rick Warren, Albert Mohler, atď.) vysvetľovali ako myslieť, milovať a robiť skutky a ako dôležité je robiť všetky tri spolu ako cirkev. Lebo jedni milujú viac ako druhí myslia a jedni robia viac ako druhí milujú. Dôležitým bodom je, že Boh nám všetkým dal rozličné dary, ktoré spolu ako cirkev, ako jedno telo, deň čo deň, máme praktizovať. Rick Warren písal na tému: „Myseľ“.. Veľmi ma to fascinovalo. Urobím vám krátke zhrnutie, verím, že je to potrebné vedieť a dať tomu kus času na zamyslenie. Písal: Faktom je, že máme veľa neefektívnych kresťanov. Prečo? Nevedia vyhrať boj o svoju myseľ.
Čítaj ďalej o Kresťan a jeho myseľ »

Kresťanská apologetika

Nedávno som čítal pasáž jednej knihy o kresťanskej apologetike. Autor Doug Powell pisal o prorokoch a o proroctvách v Biblii, ktoré sa splnili. Súhlasím s prístupom Jonathana Dodsona, ktorý napísal vo svojej knihe "Vstal?" ("Raised?"), "doubt well", čo v preklade znamená, pochybuj správne. Mali by sme sa ponoriť do apologetiky a rozmýšlať o našej viere a nie len slepo veriť. Preto pokladám za dôležité sa s vami zdielať o niektorých faktoch, ktoré Powell vypísal.
Čítaj ďalej o Kresťanská apologetika »
Ukazujem 16 - 19 z 19 výsledkov.
Položiek na stránku 5
z 4