Blog

« Späť

Ružencový október

Ružencový október

Želám vám všetkým radostný deň! Pozývam vás do októbrovej výzvy Ružencový október (#ruzencober). O čo ide? - Samozrejme o modlitbu ruženca. - A o budovanie spoločenstva. - A tiež o možnosť vyhrať knihu z vydavateľstva @zachej.sk, plus brožúrku s modlitbou ruženca Veniec pre Mamičku.

Ale aby som sa rozpísala podrobnejšie... 

Ako iste mnohí z vás, v mesiaci októbri sa viac sústreďujem na modlitbu ruženca. Viac si dávam záležať na tom, aby som sa pomodlila aspoň 5 desiatkov a aby som sa ich modlila pozornejšie. Ale páčia sa mi tiež aktivity na budovanie spoločenstva. Aby sme o sebe vedeli. Aby sme vnímali, že sme spojení - aj v modlitbe, hoci sa každý modlíme inde a inokedy. Aby sme sa navzájom povzbudzovali.

A tak som sa po minulé roky zapájala do výziev ako #rosaryathon, kde boli vždy uvedené "ružencové" témy na každý deň a mnoho katolíkov z celého sveta prispievalo svojimi obrázkami a myšlienkami k danej téme. Už dva roky táto výzva nefunguje, tak som sa rozhodla niečo podobné v malom (slovenskom) zorganizovať ja. Dúfam, že ma v tom nenecháte samú a pridáte sa tiež. 

Oslovila som vydavateľstvo zachej.sk, ktoré prisľúbilo, že nám venuje jednu zo svojich kníh ako výhru pre účastníkov. Takisto ja ponúkam svoje skromné dielko - útlu knižku s modlitbou ruženca Veniec pre Mamičku (viac na blogu: letitia-tiba.blogspot.com/...). Ale verím, že dôležitejší ako samotná výhra je zážitok spoločenstva. Takže čo treba urobiť, aby ste sa zapojili? 
 

Pravidlá výzvy:

1. Modlite sa ruženec - podľa vlastného uváženia.
2. Vytvorte príspevok (na blogu, facebooku, instagrame... kdekoľvek).
3. Pridajte link na vydavateľstvo zachej.sk (alebo ho označte na IG) a môj blog (alebo označte @letitia_tiba na IG) a pridajte tag #ruzencober (aby sme sa našli).
Ak prispievate mimo Instagram, dajte nám prosím vedieť o svojom príspevku ideálne tu dolu v komentári (ak by to nešlo, napíšte mi na email letitia.tiba@gmail.com), aby sme sa navzájom našli. (Platí aj pre Facebook).
4. Pozrite si, čo zdieľali ostatní a užívajte si vedomie spoločenstva.
Budem vám vďačná za každé zdieľanie, aby sa naše spoločenstvo čím viac rozrastalo.


Podrobnejšie si o tejto výzve a všetkom okolo môžete prečítať v mojich blogoch na adrese: https://letitia-tiba.blogspot.com/search/label/%23ruzencober, kde nájdete aj moje blogové príspevky na túto tému.
 


Môžete vytvoriť toľko príspevkov, koľko len chcete. Pokojne aj na každý deň nový, ako ja vlani (Instagram, blog1, blog2, blog3). Ak by ste sa chceli inšpirovať rôznymi spôsobmi, ako sa dá stvárniť príspevok na tieto októbrové témy, môžete tvoriť podľa tipov na obrázku, alebo v texte nižšie. 
 

Ružencové témy na každý deň:

 1. Modlím sa ruženec
 2. Môj obľúbený ruženec
 3. Deti a ruženec
 4. Obraz / socha P. Márie
 5. Svätí a ruženec
 6. Tu sa modlím
 7. Radostné tajomstvá ruženca
 8. Knihy o ruženci / o modlitbe
 9. Spoločná modlitba
 10. Úmysel modlitby
 11. Najstarší ruženec
 12. Modlitba vonku
 13. Fatima / Mariánske zjavenia
 14. Tajomstvá svetla
 15. Putujeme s Matkou
 16. Modlitba ako dar
 17. Jeseň a ruženec
 18. Duchovný boj
 19. Neobvyklý ruženec
 20. Ruže
 21. Bolestné tajomstvá
 22. Ruženec v umení
 23. Milovaní seniori
 24. Plody ruženca
 25. Rodinná modlitba
 26. Kedy sa modlím
 27. Keď nevládzem
 28. Slávnostné tajomstvá
 29. Ruky
 30. Za duše v očistci
 31. Sviatok všetkých svätých


Teším sa na spoločenstvo modlitby a zdieľania, ktoré spoločne vytvoríme a už dopredu vám ďakujem za každý príspevok, ktorý budete s nami zdieľať.

Eva Letita

.................................................
Viaceré myšlienky som spísala na mojom osobnom blogu 
https://letitia-tiba.blogspot.com/2022/09/ruzencovy-oktober-pridate-sa.html , ďalšie blogové príspevky nájdete v rubrike #ruzencober, a "insta-zábery" na instagramovom účte: @letitia_tiba

Ďalej
Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Môj prvý blog k výzve #ruzencober - Fatimská sobota na Hlbokej:
https://letitia-tiba.blogspot.com/2022/10/ruzencober-na-hlbokej.html
Odoslané 2.10.2022 21:13.