Blogy (3.pôstny týždeň)

« Späť

Pôst, ktorý povzbudzuje

Pôst, ktorý povzbudzuje

„Či nie toto je pôst, ktorý sa mi páči, keď...prepustíte zlomených na slobodu a rozlámete každé jarmo“ a „ponúkneš hladnému svoj súcit, ubitú dušu nasýtiš“ Iz 58

Môžeme ostať ľahostajnými voči utrpeniu iných ? Nie, ak žijeme s Ježišom. Samozrejme, nemôžeme pomôcť každému, vyriešiť všetky problémy a vyriešiť ich úplne, ale nemôžeme sa uspokojiť s tým, že my sa máme fajn, prípadne – že si riešime len tie svoje. Učme sa od Ježiša- Božieho Syna- všímal si potreby a problémy v prostredí, v ktorom sa nachádzal a pomáhal ich riešiť.

Aj my sa nachádzame v istom prostredí, máme svoju rodinu, svojich spolužiakov, kolegov, susedov, známych a priateľov a často stretávame aj cudzincov, pre ktorých môže byť naše povzbudenie dôležitejšie, ako si myslíme.

Povzbudenie, nádej a súcit majú veľkú moc a sú prostriedkom, ktorý sa výslovne páči Bohu.

Pomôž  odpustiť

Pre mnohých je odpustenie náročnou úlohou a ostávame radšej v následkoch neodpustenia. Niekedy sa nám  zdá- pre veľkosť bolesti, ktorú sme cudzou vinou zažili- nemožné danému človeku odpustiť. Ako sa dá odpustiť niekomu, kto vytuneloval spoločnú firmu a my sme ostali niekoľko mesiacov bez vyplatenej mzdy a vo vážnych finančných problémoch...ako odpustiť manželovi, ktorý opustil manželku i deti, ako odpustiť násilníkovi, ktorý nám zastrelil syna pri prepade pošty ? Jedine tak, že budeme dôverovať Ježišovi, že to je to najlepšie, čo pre SEBA môžeme urobiť a zároveň, keď si uvedomíme, že my predsa dlhujeme cenu života tiež- to Ježiš za nás a naše neprávosti zomrel- Boží Syn, nevinný, ten, ktorý nikomu  nikdy neublížil, neklamal, jednoducho, ktorý si ničím nezaslúžil, aby ho ukrižovali. Pomôcť niekomu odpustiť je skutkom lásky, ktorý prinesie o jeho života mnoho slobody a požehnania a dá mu silu kráčať ďalej.

Moc povzbudenia

Ako dobre padne, keď nás niekto povzbudí v dobrom alebo povzbudí, že niečo bude dobré. Spoločnosti vedia „odmerať“ či ich marketing a produkt je dobrý podľa zisku z jeho predaja, svojim rodičom, súrodencom, duchovným vodcom, priateľom to musíme povedať my. Že sú vzácni, že vďaka nim sme sa mohli vyhnúť chybám, ušetriť čas, peniaze, nájsť dobrú prácu, zažiť požehnanie vo vzťahoch.

Súcit  

Akékoľvek veci naše okolie prežíva, Boh je väčší a má riešenie. Neodsudzujme a neposudzujme situáciu iba podľa prirodzených vecí, ale počítajme s Božou pomocou. Tak ako veriaca lekárka povzbudí neplodnú mamičku, že má veriť, hoci hodnoty jej vyšetrení sú beznádejné – a ona má teraz 3 krásne detičky na Božiu slávu. Buďme blízko a dávajme zažiť VIERU- veď tá prenáša vrchy J

Úloha na tento týždeň

Buďme vnímaví na svoje okolie:

1.     Ak vieme o niekom, kto má problém odpustiť, skúsme mu citlivo pomôcť.

2.     Povzbuďme pri osobnom stretnutí,mailom, telefonátom, sms ľudí, ktorým máme byť za čo vďační.

3.     Dodajme vieru tým, ktorí sú v ťažkej životnej situácii a modlime sa s nimi.

 

Prečítajte si tiež :

Pôst, ktorý sa páči Bohu

Pôst, ktorý oslobodzuje

Pôst, ktorý dáva

 

Zdroj obrázka :http://2lveuw1712z73k1mcp188o8b.wpengine.netdna-cdn.com/

Predchádzajúci Ďalej

pracujeme na obsahu

Na obsahu sa postupne pracuje. 
Aktuálny obsah bude k dispozícii minimálne jeden deň pred začatím nového týždňa.