Vitajte na našej stránke

Vitajte na stránkach Rómskej misie v Podsádku. Podsádek je mestká časť Starej Ľubovne a filiálka farnosti Stará Ľubovňa

Na týchto stránkach nájdete informácie zamerané na pastoráciu a evanjelizáciu v Podsádku.

V stredu o 18:00 (v zimnom čase o 17:00) býva sv. omša pre rómov. Radi medzi nami privítame aj vás, ktorí čítate tieto riadky.

V Podsátku sa formujú viaceré rómske spoločenstvá, ktoré sa pravidelne stretávajú.

Každý týždeň máme biblické stretnutie, modlitbu chvál alebo program pre deti. Akcie verejne oznamujeme na sv. omši.  

 

Profil

Rómska misia - Podsadek

Popis:
Stránka poskytuje informácie o dianí v Podsádku.

Udalosti

« Späť

Zdokonaľujeme službu duchovnej hudby

Dva dni naplnené slovom, prácou a horúčavou...

Otec Martin Mekel pripravil formačné a pracovné stretnutie, na ktoré pozval tých, čo slúžia duchovnou hudbou, či už pri liturgií alebo pri modlitbách chvál.

Obsah tohto stretnutia bol veľmi bohatý: odovzdanie skúseností, prednášky, spoločné modlitby, úprava textov rómskych piesní a nahrávanie týchto piesní, aby sa používali také piesne, ktoré majú správne biblické posolstvo, lebo mnohé piesne obsahovali teologické nepresnosti. 

 

V prednáškach sme počuli veľa dôležitých usmernení, ale nňa osobne oslovilo to, čo sa týkalo výberu piesní na modlitbu. Nie každá pieseň, ktorá má nejaké náboženské "slovíčko" (Devla, aleluja a pod) je už automaticky vhodná pieseň na modlitbu.

Mnohé piesne, zvlášť tie z "ľudovej" rómskej tvorby síce spomínajú Božie meno, ale prevažuje v nich sebaľútosť, žiaľ, bolesť, smútok. Takéto piesne sú nepoužiteľné na modlitbu a ani k liturgií, lebo namiesto oslavy Boha a pohľadu "hore" tých čo takéto piesne spievajú privádzajú k myšlienkam sebaľútosti a smútku.

Sme vďační za tento čas, a máme nádej, že aj tí čo slúžia hudbou v Podsadku budú napredovať v tejto službe.

 

Na záver stretnutia sme mali exkurziu po okolitých osadách, kde v posledných rokoch boli vybudované bohoslužobné miestnosti a aktívne tam prebieha evanjelizácia.

 

 

 

 

 

 

Ďalej