« Späť

Generálny štrajk na Slovensku

Generálny štrajk na Slovensku

Dôvody prečo ísť do štrajku na Slovensku

Extrémne nízke mzdy

Príčiny extrémne nízkych platov na Slovensku sú dve. Po prvé Slovensko má jedno z najvyšších daňovo odvodových zaťažení na svete, neviem, či ste vedeli, že štát zoberie na daniach a odvodoch každému viac ako 50 percent vášho platu, čiže na vine sú čiastočne naši politici, ktorí nevedia urobiť daňovo odvodovú reformu a to tak aby ľuďom štát nebral také vysoké percento ich miezd.

Druhá vec je tá, že ľudia nechodia každý rok štrajkovať za vyššie platy, keby sa tak dialo, tak by sme mali oveľa vyššie platy, len tak pre zaujímavosť, keď máte nízky plat, tak automaticky z tohto platu máte aj nízky dôchodok, myslím si, že by ľudia mali štrajkovať za vyššie platy každý rok aby sa nestalo to, čo sa stalo terajším dôchodcom, že majú taký dôchodok, ktorý je tak nízky, že ich posúva pod hranicu chudoby. Ak teda chcete žiť na úrovni nielen zo svojho platu ale následne aj z dôchodku tak je jediná možnosť každoročne chodiť štrajkovať za vyššie platy.

Nesplnené sľuby politikov  

Keby politici splnili svoje sľuby a to do bodky, tak by sme tu mali právny štát, v ktorom sa domôžete svojich práv, mali by sme funkčné zdravotníctvo, kvalitné školstvo, ktoré by odrážalo potrebu trhu a hlavne by sme mali renomované školy, ktoré by navštevovali cudzinci a to len preto, že by sme mali najlepšie školstvo na svete, mali by sme tu komplexný systém celoživotného vzdelávania, existovali by diaľnice a cesty a hlavne bez výtlkov, mali by sme kvalitné podnikateľské prostredie a pracovali by sme 35 hodín do týždňa, minimálna mzda by bola 1500 eur a každý by si mohol dovoliť chodiť na dovolenku viac krát do roka, vládla by tu tolerancia a solidarita medzi menšinami a väčšinovým obyvateľstvom a spoločnosť by vedela integrovať úplne každého obyvateľa do pracovného procesu. Ľudia by mali čas žiť a nielen prežívať a mali by aj čas na vzdelávanie sa, jednoducho by sme žili v blahobyte a nikto by nepoznal chudobu.

Keďže vieme, že toto je na Slovensku zatiaľ len hudba budúcnosti, tak je dôležité poslať všetkých politikov a to nemyslím len tých 150 v NRSR ale všetkých, čo len klamú 25 rokov tento národ za mreže a voliť odborníkov, ktorí sú minimálne o 20 až 30  rokov mladší ako tie staré štruktúry, ktoré sú tam doteraz.

Všade prítomná korupcia a klientelizmus

Na Slovensku je zdá sa úplne normálne dávať úplatky a vyberať si ľudí na rôzne posty a to nie podľa odbornosti ale po známosti.

Toto treba zmeniť, kradlo sa za bývalého režimu a je smutné, že sa kradne aj 25 rokov  po jeho páde. Je dôležité aby ľudia začali stavať tento štát na úplne iných princípoch, treba zaviesť hmotnú a trestnoprávnu zodpovednosť politikov, za úplatky by mali ľudia sedieť v base, pretože korupcia a klientelizmus nám zhltne niekoľko miliárd eur ročne, ktoré chýbajú na dôležité veci.

Preto si myslím, že je na mieste, že sa ľudia zorganizujú a  vyjdú do ulíc v každom meste Slovenska a položia tento chorý systém na lopatky, ja dúfam, že štrajky budú oveľa bežnejšie ako tomu bolo v minulosti, pretože je potrebné aby ľudia nesedeli doma a išli si vyštrajkovať vyšší plat, a hlavne lepší život pre nás všetkých

Predchádzajúci Ďalej
Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
...“že štát zoberie na daniach a odvodoch každému viac ako 50 percent vášho platu,“...

Mám tiež taký názor, že dane nášho štátu sú vysoké, keď ich analyzujeme, tak výplata sa nám zdaňuje 19 alebo 25 percentami, zo zdanenej výplaty si kupujeme potraviny s 20% dph, pri alkohole platíme aj spotrebnú daň, a zo zdanených peňazí si kupujeme alebo postavíme dom, auto, potom platíme ďalšie dane za služby štátu na úradoch, a to daň za nehnuteľnosti, dom, záhradu,...
Myslím si, že zdaniť by sa mali viac bohatí ľudia, aby obyčajný človek viedol dôstojný život a nebol ohrozovaný chudobou.
 
Podľa štatistiky bolo vlani bolo rizikom chudoby v našej republike ohrozených 12,8 percenta obyvateľov Slovenska, čo je takmer 695 tisíc osôb. Keď sa porovnáme s Českom, tak tam žije viac ako 900 tisíc ľudí pod hranicou príjmovej chudoby. A priemerný plat je tam dneska asi 24 nebo 25 tisíc, takže to znamená, že 60 % žije pod hranicou chudoby, keď majú dejme tomu menej než 14 tisíc ČK, dozvedela som sa z rozhovoru s českým biskupom.
Odoslané 12.2.2015 18:43.