Blog

Pozor! Tento obsah nedávajte ďalej

Chcem Vás upozorniť na to, aby ste nešírili, nedali like ani zdieľať tento blog ani podobné články- inak by ste mohli šíriť dobré veci- a možno aj budovať Božie kráľovstvo ! Ste zmätení ? Aj ja...
Read More About Pozor! Tento obsah nedávajte ďalej »

Päť najkrajších valentínskych darov

Sviatok sv. Valentína nám dáva možnosť. Možnosť byť pohoršenými z komercionalizmu či možnosť prejaviť lásku i na tom mieste, tomu človeku a takým spôsobom, ktoré nám nie sú až také vlastné, no tí druhí by ich práve takto ocenili. Ak chceme využiť tú druhú možnosť, napadlo mi zopár tipov, ako tento deň prežiť autenticky:
Read More About Päť najkrajších valentínskych darov »

Valentínske tipy a triky pre krásne žienky a statočných rytierov

Hoci na poslednú chvíľu, nenechajme si ujsť príležitosť špeciálne vyjadriť tomu druhému, že nám je vzácny a hodný aj nášho úsilia :)
Read More About Valentínske tipy a triky pre krásne žienky a statočných rytierov »

Prečo sa Ježiš narodil v maštaľke

Až tento rok chápem viac prečo sa Ježiš narodil v maštaľke... Keď sa rozsvietia svetlá na vianočných stromčekoch 1. októbra v každom druhom výklade a v Tescu už mesiac pred tým začali predávať vianočnú štólu, máme dosť času zvyknúť si na všetko to nevšedné, dozdobiť 100 % naše domovy, takže na oknách, dverách, stoloch, poličkách a ešte všade inde už nechýba žiadna ozdoba :) Viem si...
Read More About Prečo sa Ježiš narodil v maštaľke »

O Ježišovi, ktorý nie je všade rovnaký

K tejto úvahe ma priviedla spomienka na to, ako sme 1.novembra, ktorý vtedy pripadal na niektorý deň pracovného týždňa, stáli s priateľmi v kostole Saint Michals zarazení možno nie menej ako otec Colin, ktorý na nás pozeral s nesmiernou snahou zistiť, prečo sme všetci v kostole. Nedalo sa nás prehliadnuť.
Read More About O Ježišovi, ktorý nie je všade rovnaký »

Ako zistiť, či robím správnu vec

Ľudia sa často trápia, či robia Božiu, správnu a dobrú vec. Aj keď táto problematika je určite na dlhšiu a vážnejšiu diskusiu, tu je zopár mojich tipov ako zistiť, či som na dobrej ceste :)
Read More About Ako zistiť, či robím správnu vec »

Ak Ho zaprieme

Čítam si Druhý list Timotejovi a narážam na vetu : „Ak ho zaprieme, aj on zaprie nás.“ Ako je to možné ? Naozaj ma Ježiš zaprie ? Naozaj ? Veď ma miluje neskutočnou láskou. On je Boh- ja som IBA človek... a ON ma naozaj zaprie ?...
Read More About Ak Ho zaprieme »

Keď Boh zmení, čo je na papieri

Tehotenstvo je nádherný čas očakávania, ale i čas plný výziev. Pre mňa jednou z nich bolo nepríjemné vyšetrenie tzv. ogtt test, ktorým sa potvrdzuje diagnóza tehotenskej cukrovky. Ani neviem ako- a už som po výsledkoch trojhodinového vyšetrenia, ktorého podstatou je vypitie nechutne sladkého glukózového roztoku nalačno s dvojnásobným opakovaním dosť veľkého množstva :( stála pred dverami diabetologickej ambulancie a objednávala sa na pravidelné kontroly ako ich nová pacientka s tehotenskou cukrovkou...
Read More About Keď Boh zmení, čo je na papieri »

Keď Ťa sláva až tak nepokazí...

Povzbudzuje ma, že aj veľmi slávne osobnosti sa hlásia ku kresťanstvu otvorene a čerpajú z neho silu- a na druhej strane sú dôkazom toho, že sa to dá- byť bohatý, krásny, slávny a....BOŽÍ !!!
Read More About Keď Ťa sláva až tak nepokazí... »

Zmeniť niekomu život

Keď som bola malá, nemali sme v dedine nič- ihriská pri škôlke a škole bolo dôkladne zamknuté, aby sme sa tam náhodou neprišli pohojdať. Ako mládež sme sa chodili „prechádzať po dedine“, čo sa ešte dalo v lete a v zime vyhrávala tá partia, ktorá prvá obsadila búdku autobusovej zastávky... Zážitkov nebolo veľa...
Read More About Zmeniť niekomu život »

Nevšedná modlitba zo srdca- video

Nevšedná modlitba zo srdca- keď nie je vidieť teba, ale to, čo chceš Bohu povedať a čo cítiš.
Read More About Nevšedná modlitba zo srdca- video »

Vítaní

Boh hovorí. Tak, aby sme Mu porozumeli. Rôznym spôsobom. Mocne. Aj keď to nečakáme.... Krátku chvíľu, ktorú sme si s manželom v pracovný deň utrhli pre seba, sme sa rozhodli stráviť „po mužsky“- dobrodružstvom objavovania miest, kde sme ešte neboli a zobrali sme so sebou aj dobré čítanie, aby sme tam mali čo robiť.
Read More About Vítaní »

Fly wheel- kresťanský film, ktorý sa oplatí vidieť

Odkedy žijem s Pánom osobný vzťah, kresťanské filmy sa mi zdajú menej a menej prkrášlené a vymyslené :) Kedysi by som povedala pri ich sledovaní "No určite !" Teraz hovorím: "Presne tak to je ! " :)
Read More About Fly wheel- kresťanský film, ktorý sa oplatí vidieť »

Porovnávaš sa ? Čo s tým ?

Veľmi sa ma dotklo svedectvo muža, ktorý sa až do svojho zrelého veku neprestal cítiť menejcenný a stále sa porovnával. Viem, že nám často pomôže, ak máme aj vedomostný základ a vieme, že sme každý jedinečný a originálny, že každý z nás je 100 % dobre stvorený a nie je omylom, nie je „menej kvalitný“ a horší, ale často sa stáva, že to vieme, no predsa cítime opak.
Read More About Porovnávaš sa ? Čo s tým ? »

Kráčanie s Ježišom

Byť po tvojom boku. Vyznávať aj vtedy, keď je to nepríjemné, keď nie je čas požehnania, ale súženia. Chcem kráčať s Tebou. Povzbudilo ma, že sv.otec Ján Pavol II. sa každý piatok celý svoj pontifikát modlil krížovú cestu- v lietadle, v aute, kde to len bolo možné a keď nevládal, modlili sa ju pri ňom :) Je to úžasný úkon. Vrelo odporúčam :)
Read More About Kráčanie s Ježišom »

Existuje vôbec manželstvo, ktoré funguje ???

Existuje ! A dokonca také, ktoré bolo Cirkvou nedávno 21.10.2001 vyhlásené za blahorečené! Ich svedectvo ma veľmi povzbudilo a potešilo aj kvôli tomu, že nejde o manželský pár spred 500 rokov, ale ide o svätcov takých súčasných, že dokonca ich deti ešte dnes žijú a boli prítomné na blahorečení svojich rodičov.
Read More About Existuje vôbec manželstvo, ktoré funguje ??? »

Odpoveď na tvoju otázku

Možno sa obávaš toho, že sa nevydáš, alebo nenájdeš tú správnu. Možno čelíš strate práce alebo si hovoríš, že čo ak ani tento mesiac žiadnu nenájdeš..., možno to máš nahnuté v škole a bojíš sa , že sa to nebude dať opraviť- možno maturita, zápočet... Alebo len tak cítiš neistotu, či to zvládneš /byť dobrým študentom, dobrou manželkou, učiteľom, rodičom, priateľom, vodcom...kresťanom.../ a či to, čo robíš má vôbec zmysel.
Read More About Odpoveď na tvoju otázku »

Čo dokáže jedna žena

Jednu adventnú sobotu musel môj manžel odísť na celý deň na pracovné stretnutie a to bol práve čas pre mňa :) Nie, nešla som nakupovať vianočné darčeky- ale mnohé ženy vedia, že keď muž aspoň na troška dlhšiu dobu vytiahne päty z domu, je to jedinečná príležitosť na reorganizáciu- čo v podstate znamená vyhadzovanie pre nás ženy nepotrebných vecí a upratovanie pre mužov nepotrebných oblastí :).
Read More About Čo dokáže jedna žena »

Kde bude Ježiš spať ?

Niekedy sa zastavím a rozmýšľam...Ako to, že Ježiš dovolí, aby sa ľudia, ktorí robia toľko chýb, často nemajú žiadne relevantné skúsenosti a nie vždy si uvedomujú váhu toho, čo robia, podieľali na Jeho veľkých veciach... /to som myslela najmä na seba.../ Vystavuje riziku seba i svoje kráľovstvo- prečo ?
Read More About Kde bude Ježiš spať ? »

Naozaj chceš, aby Ti zaplatili ?

Nedávno som sa na svätej omši uvedomila, aká som vlastne pomstychtivá. Nikdy síce nerozmýšľam nad tým, ako odplatiť iným to zlé, čo mi urobili, ale takmer stále mi napadne : „Veď, počkaj ! Za toto raz draho zaplatíš- a nič sa ti neodpustí !“
Read More About Naozaj chceš, aby Ti zaplatili ? »
Showing 101 - 120 of 124 results.
Items per Page 20
of 7