Blogs

« Back

Pomôžeme zastaviť vojnu bez použitia zbraní?

Pomôžeme zastaviť vojnu bez použitia zbraní?

My ľudia sme už raz takí, chceme mať čo najviac informácií, ale nevieme ich potom spracovať, aby boli pre naše dobro a dobro iných. Sme obsypaní množstvom správ o vojne na Ukrajine, avšak to množstvo utrpenia nás robí čoraz viac otupenými a neschopnými vnímať skutočnú biedu ľudí mimo nás. Verím však, že v každom z nás je dobro.

Na Slovensku sme pomohli a aj stále pomáhame mnohým ukrajinským utečencom. Teraz však chcú utekať z boja mnohí ruskí muži, ktorí sa nechcú zúčastňovať krviprelievania. Nemali by sme hľadať cestu ako pomôcť aj im? Oni chcú žiť v pokoji, nie podporovať agresiu.  Aj ja hľadám spôsob ako pomáhať druhým ľudom, dáva mi to zmysel môjho života.

Keďže som schopný sledovať dianie v Nemecku cez nemecké média, bol som potešený správou, ktorú potvrdili všetky nemecké vládne strany, že sú ochotní prijímať ruských dezertérov v svojej krajine. Majú len problém ako ich transportovať, lebo mnohé krajiny EU týmto ruským mužom nechcú dovoliť vstup do krajiny.

Tu práve vidím možnosť obyčajného nenápadného slovenského človeka ako veci posunúť. Skúsme osloviť našich vládnych zástupcov, ktorí chcú zastupovať kresťanské hodnoty s prosbou, aby sme na Slovensku vytvorili vlakový koridor, ktorý by týchto dezertérov previezol až do Nemecka. Museli by sa to odkomunikovať aj s českou, či rakúskou stranou, ale tak by sme urobil niečo dobrého pre ľudí, ktorí nechcú zabíjať.

Takto by sme aj my malí, bezvýznamní ľudia mohli pomôcť blokovaniu vojny. Ak sa Vám myšlienka pozdáva, podporme to aj modlitbou. Modlitba je veľká sila, ktorá môže zmeniť aj politické rozhodnutia.

Foto: wikimedia