Komentáre, recenzie, odporúčania

« Back

Jezuitský návod (takmer) na všetko

Jezuitský návod (takmer) na všetko

knižku som si kúpila na duchovných cvičeniach z nostalgie, že neviem, či mi ešte bude umožnené ísť na také....8 dňové s individuálnym vedením

Keď je niekde napásané " na všetko", znie to podozrivo. Preto múdry autor James Martin SJ  dal do zátvorky (takmer).

Mnohí ľudia si myslia, že jezuiti sú strohí, neprístupní , suchopárni teológovia a nám ľuďom zo sveta vzdialení ľudia, ktorí majú všetko nalinkované regulou a knihou Duchovné cvičenia od sv. Ignáca.

Autor nám tieto poznatky s jemným humorom rozptýli . Ukáže nám, ako je práve jezuitská spiritualita veľmi ľudská, že nielen sv. František a jeho nasledovníci, ale aj jezuiti majú hlboký a srdečný vzťah i k stvoreným veciam počnúc prírodou a končiac výdobytkami techniky. Nechýba tam radosť. Autor nás učí týmto spôsobom priblížiť sa k Bohu ako skutočnému Otcovi, učí nás modliť sa prirodzene, rozpráva o slobode a rovnako otvorene o láske, celibáte, sexe, práci , utrpení i radosti.

Túžila som akosi si tie krásne zážitky z exercícií predĺžiť. Robím to dvojako. Delím sa na stránke Slovo a život s poznámkami, ktoré som si robila na prijaté body na každý deň a po večeroch čítam v tejto knižke a učím sa nachádzať radosť v tom najobyčajnejšom, čo ma obklopuje a tešiť sa na večnosť, kde radosť vyvrcholí a potrvá bez konca.

Vitajte na našej stránke

O tomto zatiaľ viete len vy. A samozrejme vydavateľ. :)

Wall - najnovšie

Profile

Kresťanská kniha a film

Description:
Jedno z miest, kde sa môžeme podeliť o to, čo čítame a pozeráme. Boh rozpráva cez knihu, cez film a možno chceme, aby prehovoril aj k našim priateľom, blízkym. Dajte im možnosť ho začuť.

web-admin

tieto-stranky-nemaju-spravcov-ak-chcete-pomoct-napiste-na admin@mojakomunita.sk