Božie kráľovstvo je medzi vami
Myslím najprv na kráľovstvo Božie medzi nami. A tu so zemou. Mojou úlohou je pripraviť zem, očistiť ju, rozrušiť, zem. A samozrejme čakať úrodu, lebo semeno je v nej. A potom musím trpezlivo čakať v pokornom presvedčení, že tajomný proces vzrastu sa bude odohrávať bezo mňa. “Ja som sadil, Apollo polieval, ale vzrast dal Boh ... (1Kor 3,6)“. Pane, chcem pokáním rozrušiť stvrdnutý povrch srdca, aby tvoja sadenička mohla hlbšie zapadnúť a zapustiť korene.
Ja som vinič, vy ste ratolesti, hovorí Pán; kto ostáva vo mne a ja v ňom, prináša veľa ovocia.
Lk 17,20-25 Keď sa farizeji opýtali Ježiša, kedy príde božie kráľovstvo, on im povedal: „Božie kráľovstvo neprichádza tak, že by sa to dalo spozorovať. Ani nepovedia: ‚Aha, tu je!‘ alebo: ‚Tamto je!‘, lebo Božie kráľovstvo je medzi vami.“
A učeníkom povedal: „Prídu dni, keď si budete žiadať uvidieť jeden z dní Syna človeka, ale neuvidíte. A povedia vám: ‚Hľa, tu je!‘, ‚Hľa, tamto je!‘ Nechoďte nikde, nebežte za nimi! Lebo ako blesk, keď sa zablysne, ožiari všetko od jedného kraja neba až po druhý, tak aj Syn človeka v svoj deň.
Ale najprv musí mnoho trpieť a toto pokolenie ho zavrhne.

Mt 4,17 Od tej chvíle začal Ježiš hlásať: "Robte pokánie, lebo sa priblížilo nebeské kráľovstvo."
Obr. : google