« Back

Svedectvá z Letného kempu Kresťan v politike

Pred necelými dvomi týždňami skončil Letný kemp Kresťan v politike. Počas 6 dní mali účastníci možnosť pripraviť sa do komunálnej politiky na odbornej, profesionálnej a duchovnej úrovni. Ponúkame vám svedectvá jednotlivých účastníkov:

 

"Kemp mi veľmi pomohol zorientovať sa v problematike volebnej kampane. Veľmi oceňujem to, že to neboli len suché prednášky, ale aj televízne diskusie, cvičenia a najmä, že celý týždeň bol prepojený aj s oblasťou duchovna, tak ako sa na kresťanov patrí, s chválami, modlitbami a vysvetľovaním Božieho slova. Organizátori to vedeli zabezpečiť a vytvorili nám tak skvelé podmienky na vzdelávanie, modlitbu aj relax. Vrelo odporúčam všetkým, nielen tým, ktorí sa chcú priamo angažovať, ale všetkým kresťanom, ktorí chcú, aby vo svete vládol Boží poriadok." 
Andrea Turčanová, Prešov

"Letní kemp mě velmi mile překvapil. Jel jsem sice do neznáma, dokonce do zahraničí. Nicméně to nevadilo – na místě vznikl velmi dobrý kolektiv, který se navzájem povzbuzoval a pomáhal si. Někdo je v politice delší dobu, jiní nováčci. Ale to nebylo vůbec rozhodující, stejně jako věk či strana. Všem nám šlo o hodnoty podstatně vyšší. Určitě je dobře, že taktováto akce byla a zároveň se vytvořilo partnerství, které přetrvá.  Jako starostové, přimátoři či zastupitelé budeme moci konzultovat řadu podnětů a nehledat již objevené."
Roman Málek, Chrudim

"Pre účasť na kempe som mal dve motivácie.
Prvou bola moja frustrácia a znechutenie zo situácie v politike a verejnom živote na Slovensku. Uvedomujem si, že len kritika nestačí ale je nutné prinášať aj riešenia. Keďže niekde treba začať, chcem začať ako poslanec v našej obci.
Druhou motiváciou bola snaha spoznať podobne zmýšľajúcich ľudí, ktorí chcú niečo konkrétne urobiť pre zmenu k lepšiemu.
Obe moje motivácie, boli na kempe naplnené.

Príprava na vstup do politiky bola naozaj kvalitná a tiež som spoznal výborných ľudí, ktorí dúfam budú začiatkom zmeny k lepšiemu. V budúcnosti získané kontakty na nováčikov ale aj tých, čo už v politike pôsobia, určite využijem.
Ako kresťania stojíme pred určitou dilemou. Na jednej strane vieme, že tento svet nie je našou štartovacou aj konečnou stanicou. Veríme, že to čo tu žijeme je príprava, generálka na to skutočné, čo pre nás Boh pripravil. Na druhej strane to neznamená, že rezignujeme na dianie okolo nás. Sme povolaný byť soľou zeme a svetlom sveta a v tomto povolaní nám nemá brániť ani pohľad upretý do neba."
Ľuboš Tichý, Blatné


Aj vy máte možnosť načerpať, spoznať nových ľudí a osobnostne a profesionálne narásť. Prihláste sa do 10.08.2014 na Školu Kresťan v politike a staňte sa aj vy súčasťou zmeny spoločnosti na Slovensku.

www.krestanvpolitike.sk

Next