« Back

Prayer room (modlitebňa)

Prayer room (modlitebňa)

Vždy, keď sa vraciame do modlitby a vzdáme sa snahy ohúriť Boha vlastnými rečami, keď dovolíme, aby On hýbal vecami v našom srdci, jednoducho, ak sa modlitba stane výpoveďou srdca a nie snahou zapáčiť sa, deje sa niečo výnimočné.

Urobili sme pred asi dvomi týždňami v našom spoločenstve Eliáš rozhodnutie, že sa okrem pravidelných stretiek budeme stretávať v "modlitebni." Prakticky to znamená, že sme upravili jednu z miestností v našom bytíku, zútulnili sme ju, prichystali niekoľko sviečok, nachystali papiere, prilepovacie aj neprilepovacie, zopár pier máme vždy po ruke, pretože chceme zachytiť to, čo nám Boh chce povedať. A okrem tejto prípravy sa na tom mieste raz za týždeň stretneme a modlíme sa tak dlho, ako vládzeme a máme chuť a čas.

Prečo?

Aj preto, že veríme, že sme stvorení pre uctievanie.
Pretože milujeme Otcovu prítomnosť a vanutie Ducha Svätého. 
Pretože veríme, že Ježiš zaplatil aj za to, aby sme mohli s dôverou prichádzať k trónu milosti.
Pretože veríme, že Boh nemlčí a chce s nami hovoriť.
Pretože veríme, že Boh nikdy nevzdal svoje úsilie o naše mesto a ľudí v ňom.
Pretože jednou z podstatných charakteristík spoločenstva Eliáš vždy bolo, že Eliáš sa modlí.
Pretože veríme, že ak sa Boží ľud pokorí a bude sa modliť, Boh uzdraví ich zem (naše mesto).
Pretože veríme, že sme v Novej Dubnici doma a chceme pre náš domov to najlepšie.
Pretože nám nie je ľahostajné, že ľudia okolo nás nepoznajú Boha a netušia, aké dobré je žiť s Ním.
Pretože chceme prinášať obetu chvály a uctievať Ho v duchu a pravde.
Pretože milujeme tráviť čas v Božej prítomnosti.
Pretože chvíle uctievanie sú úžasné a nenahraditeľné.
Pretože nám záleží na Božom srdci a jeho snoch o nás a našom meste.
Pretože byť s Ním je lepšie, než čokoľvek iné.

Tých "pretože" by zrejme boli ešte desiatky, ak by nebolo tak neskoro večer a ak by dlhé blogy neboli príliš dlhé :).

Na steny modlitebne postupne pribúdajú lístočky s vecami, ktoré nám Otec pripomína, aby znovu zapálil naše srdcia, nadchol nás pre nové veci a povzbudil nás k odvahe. Sviečky sa postupne míňajú, ale nevadí - kúpime ďalšie! Prežívam radosť, že stále máme chuť odpovedať práve na toto volanie - na Jeho túžbu byť s nami. Keď Ježiš zomrel na kríži, opona v chráme sa pretrhla a Bohu sa splnila Jeho spaľujúca túžba – byť s nami a žiť v nás. Modlitba je to, čo robí naše spoločenstvo tým, čím je - duchovným domovom.

Vždy, keď sa vraciame do modlitby a vzdáme sa snahy ohúriť Boha vlastnými rečami, keď dovolíme, aby On hýbal vecami v našom srdci, jednoducho, ak sa modlitba stane výpoveďou srdca a nie snahou zapáčiť sa, deje sa niečo výnimočné.

Naposledy odovzdané25

 

Aj preto milujem uctievanie, a to bez ohľadu na to, či kráčam lesom a len s Bohom hovorím a žasnem nad všetkým okolo seba, alebo sedím v mojom modlitebnom kresle (viď foto) a mám pustený live worship alebo sedím uprostred svojich najdrahších priateľov a duchovnej rodiny na stretku, alebo som na veľkom modlitebnom stretnutí s plnou zvukovou i svetelnou aparatúrou, bez ohľadu na to, či som doma v našej stretkovskej obývačke alebo som niekde v USA s tými exkluzívnymi uctievačmi...

Milujem uctievanie kvôli Nemu a kvôli tomu, čo vo mne spôsobuje Jeho prítomnosť.

Comments
sign-in-to-add-comment
Volám sa Rachel Moon. Chcem poďakovať doktorke Odii za to, že priviedla späť môjho bývalého manžela. Nikto ma nikdy nedokázal presvedčiť, že list, ktorý sa chystám napísať, bude jedného dňa napísaný. Bol som najväčší skeptik na svete. Nikdy som neveril na magické kúzla alebo niečo podobné, ale spoľahlivý zdroj (veľmi blízky spolupracovník) mi povedal, že Trust je veľmi oddaný, nadaný a talentovaný človek. Bola to jedna z najlepších vecí, aké som kedy zažil. hotový. Môj milostný život bol v troskách; Mal som za sebou dva rozvody a bol som na pokraji tretieho. Jednoducho som nedokázala čeliť ďalšiemu rozvodu a chcela som sa viac snažiť, aby náš vzťah fungoval, no môjmu manželovi to zrejme nevadilo a znova sa so mnou rozišiel. Bola som zmätená a nevedela som, čo mám robiť, namiesto toho, aby som sa skontaktovala s doktorkou Odiou. Urobil kúzlo lásky, vďaka ktorému sa môj manžel vrátil ku mne. Teraz sme so sebou veľmi spokojní. Dr Odia ho prinúti uvedomiť si, ako veľmi sa milujeme a potrebujeme. Tento muž je pre NAOZAJ a pre dobro. Môže vám tiež pomôcť napraviť váš nefunkčný vzťah. Mám späť svojho manžela! Bolo to ako zázrak! Zrazu chcel ísť na manželskú poradňu a v našom milostnom živote sa nám darí veľmi dobre. Tu je kontaktný e-mail Dr Odia. odiasolutioncenter@gmail.com, pošlite SMS alebo si ho pridajte na whatsApp na: +2349124863681 jeho webovej stránke https://odiasolutioncenter.over-blog.com/.
Posted on 3/11/23 3:32 PM.