Boh, ktorý obnovuje všetko mŕtve, zničené, stratené

Moji milí, poviem vám svedectvo jednej žienky, o ktorej som vedela, že sa bude rozvádzať, lebo sa zamilovala do druhého muža. Bolo takmer nemožné, aby sa prinavrátila ku svojmu mužovi, lebo podľa jej slov, ho už nemilovala.
Read More About Boh, ktorý obnovuje všetko mŕtve, zničené, stratené »

Rodičia, viete, čo si vaše deti kupujú na desiatu?

Pracujem v potravinách, a už dlho zápasím s problémom, keď si deti kupujú energy drink. Pričom veková hranica detí, ktoré siahajú po týchto nevhodných nápojoch pre detský organizmus, sa posúva stále nižšie a nižšie, iba do 1. stupňa ZŠ.
Read More About Rodičia, viete, čo si vaše deti kupujú na desiatu? »

Deti - ako plod manželskej lásky

Keď sme účastní na svadbe, kedy si dvaja ľudia vysluhujú sviatosť manželstva, začujeme tam sľub, ktorý si navzájom dávajú, v ktorom okrem vernosti, sľubujú tiež, že príjmu deti.
Read More About Deti - ako plod manželskej lásky »

Súcitíme

Tak, ako včera večer, keď zachvátili plamene Chrám Matky Božej v Paríži, a hasiči, množstvo hasičov, mu bežalo na pomoc, aby zachránili tento skvost kresťanov, tak nám beží na pomoc aj Boh so všetkými svojimi milosťami, keď naša duša tiež horí v plameňoch duše.
Read More About Súcitíme »

Priatelia sú hviezdy na nebi

Vstúpili do môjho života ticho, nečakane. Bez fanfár a ohňostroja. Možno práve vtedy, keď sa v srdci rodila modlitba.
Read More About Priatelia sú hviezdy na nebi »

Milujem, milujem svoj život

Je taký nádherný, popretkávaný radosťou, ale i bolesťou, a bojím sa celkom napísať, že taký farebný, aby to nevyznelo príliš dramaticky, lebo, ako dobre vieme, istá skupina ľudí si privlastnila dúhu, a odvtedy sa mi zdá, že musí byť iba šedivý :)
Read More About Milujem, milujem svoj život »

Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších...

Sedeli sme v čakárni, a čakali, kedy nás zavolajú "dovnútra". Bolo nás plno. Vládlo tu ticho, ktoré prerušovalo iba smrkanie jednej staršej, obyčajnej ženičky.
Read More About Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších... »

Fašiangy, ako kult zábavy?

Je obdobie Fašiang, ktoré práve v týchto dňoch vrcholí. Dajme pozor, aby sa zábava nezvrhla, a neprehupla až do Popolcovej stredy. Dajme si pozor, aby zábava neprešla v neviazanosť, ktorá prebúdza pudy človeka... Dajme si pozor, aby dni, ktoré máme pred sebou, nepatrili medzi tie, na ktoré budeme s nevôľou spomínať.
Read More About Fašiangy, ako kult zábavy? »

Veríme v Ježiša Krista?

Aké šťastie máme dnes, že žijeme v tejto dobe, dobe po Ježišovi Kristovi. Prečo? Lebo všetko nám už bolo zvestované. Starozákonní ľudia očakávali Mesiáša, možno sa aj báli, že jeho Narodenie premeškajú. Keď sa narodil, zasa nechceli uveriť, že On je ten Pravý. Ak by sme žili v Ježišovej dobe, možno my by sme boli tí, čo naňho kričali: Ukrižuj, ukrižuj ho! A potom ho bohato častovali svojimi pľuvancami, palicami, nadávkami, posmeškami, postrkovaním, ba možno boli by sme to my sami, čo by sme ho pribíjali na Kríž Vykúpenia.
Read More About Veríme v Ježiša Krista? »

Na ceste

Pane, som na ceste. Stojím. Neviem, akou cestou sa mám vydať. Kde ma chceš mať? Pýtam sa, aby som nepremeškala tvoje Navštívenie... Čo ak pôjdem nesprávne? A zblúdim?
Read More About Na ceste »

Dúšok živej vody

Išla som do iného okresného mesta, ako svojho, na vyšetrenie. Absolútne som nevedela, kde je tam nemocnica, akurát som mala zistené, ako sa volá zástavka, na ktorej vystúpim.
Read More About Dúšok živej vody »

Nerobme si z hrobov oltár nášho Pána

Chcem napísať tento môj príspevok veľmi citlivo, a uisťujem vás, že nechcem nikoho uraziť. Viem, že pamiatka na našich drahých zosnulých môže byť v mnohých prípadoch ešte veľmi čerstvá, ale aj taká, že bolí stále, a akosi sa nedá zahojiť...
Read More About Nerobme si z hrobov oltár nášho Pána »

Oklamaní, zranení, ale Boh ich môže uzdraviť

Mnoho a mnoho sa už toho popísalo o homosexuáloch, o ich Pride pochode, o ich škandáloch, ako sa tam prezentujú... Jedni ich odsudzujú úplne, už len to slovo v nich vyvolá búrku hnevu, iní povedia, že sa za nich treba veľa modliť, ďalší, že ich vlastne nie nenávidíme, iba hriech, ktorý praktizujú... podľa slov Evanjelia: milujme hriešnika, ale hriech nenáviďme.
Read More About Oklamaní, zranení, ale Boh ich môže uzdraviť »

Čo poviem synovi v jeho Veľký Deň?

Už sa nám to blíži. Iba pár dní nás delí od synovho Veľkého Dňa, kedy im - jemu, i jeho drahej snúbenici, - kňaz požehná, a pred tvárou Boha uzavrú spoločne Sviatosť Manželstva.
Read More About Čo poviem synovi v jeho Veľký Deň? »

Zakoreniť sa pevne v Bohu

Stačí si dnes otvoriť nejaký magazín, alebo internet, a hneď sa začítate do množstva a množstva "múdrych rád", ako zaručene dosiahnuť úspešný život.
Read More About Zakoreniť sa pevne v Bohu »

Sme tu len chvíľu

Sme tu len chvíľu... ... a hádžeme si pod nohy polená.
Read More About Sme tu len chvíľu »

Žime verne svoju vieru

Dnešný moderný trend spoločenského života nefandí, nepraje rodine. Rodina akoby už nebola prioritou, za ktorú sa oplatí bojovať až do posledného dychu. Mladí ľudia už nevidia vzor vo svojich rodinách, ktoré sa rozpadli, preto v nich opadla túžba po sviatostnom manželstve, ako celoživotnom zväzku jediného muža a jedinej ženy. Načo sa dnes brať, ak sa za pár rokov rozvedieme? Aký to nezmysel, ktorý sa im zakorenil v hlave a udomácnil sa v mysliach ľudí, ktorí sú veriaci a mali by patriť Bohu. Zabúdame, že vo sviatostnom manželstve dostávame pomoc Zhora, že sami koľkokrát nevyriešime nič, ale s Bohom všetko!
Read More About Žime verne svoju vieru »

Pán Boh odpúšťa vždy, ... a ľudia?

Ideš zo sv. spovede, celý blažený, lebo si uveril, že ti Boh odpustil všetky hriechy. Všetky, z ktorých si sa vyznal, a ktoré ťa oberali o pokoj duše. Všetky si nechal tam, v spovednici, u Pána. Tvoja duša sa vznáša aspoň tri metre nad zemou. To, čo ťa ťažilo, a pre čo si nemohol ani spávať, je preč... Tvoje hriechy sú biele, belšie ako sneh. Boli umyté v Baránkovej Krvi.
Read More About Pán Boh odpúšťa vždy, ... a ľudia? »

Keď je tehotenstvo diagnóza

Moja drahá dcérka Lucka čaká druhé dieťatko. Veľmi sa naň tešíme. Je očakávané a už v brušku veľmi milované. Býva odo mňa ďaleko, tak vždy, keď je doma, "u svojej mamy", si užívame spoločné chvíľky veľmi intenzívne.
Read More About Keď je tehotenstvo diagnóza »

Tridsiaty tretí pod čiarou

V piatok, trinásteho mája, sa malo rozhodnúť o ďalšom smerovaní na životnej ceste nášho syna, deviataka. Jedna škola, ktorú si vybral, zverejnila výsledky prijímacích skúšok v predošlý deň, a boli vynikajúce, - bol prijatý! Výborná správa, ale aj keď je to super škola, v synovom rebríčku bola až na druhom mieste.
Read More About Tridsiaty tretí pod čiarou »

Zmeniť zmýšľanie našich sŕdc

V mesiaci apríl sa opäť rozprúdila v spoločnosti diskusia za zatvorenie obchodov počas štátnych sviatkov a nedelí. Zasa mi to vlialo novú nádej, že by sme konečne my, predavači, mohli bývať počas nedeľného sviatku doma, s rodinami. Kto si myslí, že naša spoločnosť má aj dôležitejšie témy, ktorými by sa mal zaoberať náš parlament, nech sa pozrie do svojej rodiny, a ak mu počas nedelí a sviatkov doma za sviatočným stolom nechýba mama, alebo otec, tak, prosím, nech sa zdrží komentára. Nechcem nikoho uraziť, ani sa nad nikým vyvyšovať, ale tak, ako hovorí príslovie: Sýty hladnému neverí, tak na aplikovanie tohto zákona do platnosti, to platí dvojnásobne.
Read More About Zmeniť zmýšľanie našich sŕdc »

Voľby a voľná nedeľa

V spoločnosti to vrie, voľby sú tu už o pár okamihov... Väčšina z nás, je už rozhodnutá, koho ideme voliť, ale mnohí nie. Ja sa dnes chcem prihovoriť všetkým predavačom a predavačkám, ktorí sú odtrhnutí od svojich rodín a musia nastúpiť do „šichty“ aj v nedeľu. Prosím, vyberte si stranu, ktorá chce bojovať za nás, naše rodiny, za vieru v Boha, ktorá sa zastane voľnej nedele. Uvedomte si, prosím, že pracovať v nedeľu nie je tá najsamozrejmejšia vec na svete.
Read More About Voľby a voľná nedeľa »

Stoličky

Každé Vianoce túžim po tom, aby si naša rozvetvená rodinka sadla k sviatočnému stolu na rovnakých stoličkách.
Read More About Stoličky »

Bože, bez lásky život nemá zmysel

Čo to bije v ľudských hrudiach, miesto srdca? Čo to tam len je? Miesto srdca, ktoré má milovať, ale ktoré vraždí lásku! Vraždí, zabíja nehu, dobrotu, nádej...
Read More About Bože, bez lásky život nemá zmysel »

Právo ženy, vs. Právo dieťaťa

Zo všetkých strán je dnes počuť hlas feministických hnutí, že žena má právo na to, aby so svojím telom mohla robiť, čo chce, čiže, má právo aj na potrat svojho vlastného dieťaťa. Toto „nadprávo“, sa považuje viac právom, ako právo pre nevinný, rozvíjajúci sa život v jej lone, ktorý sa sám nemôže, a ani nevie brániť....
Read More About Právo ženy, vs. Právo dieťaťa »
Showing 1 - 25 of 175 results.
Items per Page 25
of 7

whole-profile
Ž95,1 Poďte, plesajme v Pánovi, oslavujme Boha, našu spásu.

Eva belongs-to:

Friends

Štefan Hrbček
Anna Lojeková
Martin Lojek
Miroslav Priecel
Ján Pankovčin
tomáš ján kuník
Robert Krett
Marcela Bagínová
June 19
Daniel Ruščák commented on Eva Vráblová's blog entry, Bohu vďaka!....
12:22 PM
October 21
Eva Vráblová wrote a new blog entry, Rodičia, viete, čo si vaše deti kupujú na desiatu?.
3:19 PM
May 4
Eva Vráblová wrote a new blog entry, Deti - ako plod manželskej lásky.
11:53 AM
April 16
Eva Vráblová updated a blog entry, Súcitíme.
12:27 PM
Eva Vráblová updated a blog entry, Súcitíme.
12:19 PM
Eva Vráblová wrote a new blog entry, Súcitíme.
12:13 PM
April 12
Eva Vráblová updated a blog entry, Priatelia sú hviezdy na nebi.
5:43 PM
Eva Vráblová wrote a new blog entry, Priatelia sú hviezdy na nebi.
5:39 PM
April 10
Eva Vráblová wrote a new blog entry, Milujem, milujem svoj život.
5:22 PM
April 8
4:42 PM
Subscribe to Eva Vráblová's activities. (Opens New Window)