« Späť

Koncert Ján Pavol II. s hlbokým posolstvom povzbudil plnú športovú halu v Poprade

Koncert Ján Pavol II. s hlbokým posolstvom povzbudil plnú športovú halu v Poprade

Viac ako 3500 divákov včera obdivovalo jedinečný koncert Ján Pavol II. režiséra Jána Sabola v podaní orchestra a zboru Štátneho divadla Košice.

Poprad 28.júna – Ľudia zo všetkých kútov východného Slovenska sa s očakávaním vybrali pozrieť si spomienku na výnimočného slovanského pápeža, ktorý miloval Slovensko. Autobusy a ŠPZ-ky prezradili, že nechýbalo obecenstvo od Starej Ľubovne, Spišskej Novej Vsi, Ružomberčania či Levočania.

Publikum na koncerte bolo obsadené

Unikátne dielo predstavené umelcami zo Štátneho divadla v Košiciach ponúklo všetkým hlboký zážitok. Silný hudobný a umelecký dojem zanechali profesionálne výkony sólistov i celého zboru, vyvážený sláčikový aparát a v neposlednom rade výborné ozvučenie, ktoré býva v športových halách často problémom.

Sprievodné pútavé slovo prinieslo mnoho  krásnych myšlienok a zaujímavostí z osobného života Jána Pavla II., ktoré len podčiarkli svätosť a odhodlanosť pápeža, ktorý bojoval za manželstvo, rodinu, utláčaných a jednotu. Humor vlastný pápežovi nechýbal ani v scenári, a tak sa diváci mohli popri napínavých a emotívnych situáciách zo životného príbehu Jána Pavla ako atentát či pri spomienke na chorobu matky, uvoľniť pri anekdotách a zažiť, aký bol pápež vlastne blízky ľuďom.

Koncert pod záštitou Mons. Štefana Sečku ( otec biskup v rozhovore s (zľava) primátorom Levoče Milanom Majerským, primátorom mesta Poprad jozefom Švagerkom a prof. Amamtiom Akimjakom)

Známe slovenské osobnosti cez videozáznamy prelinkovali pápežov úzky vzťah k nám, Slovákom, a nebadane vytvorili silnú výzvu prijať toto posolstvo Jána Pavla II. osobne a nasledovať ho v jeho kráčaní vo viere.

Svetelné efekty, hudobná klasika v podobe diel Verdiho, Mozarta, Schuberta, no i Vangelisovho Pádu raja, autentické svedectvo života pápeža a zanietenie celého umeleckého zboru naznačujú, že toto dielo sa oplatí vidieť aj viackrát a veríme, že sa na pódia zasa onedlho vráti.

Foto: Moja Komunita

Pozrite si celú fotogalériu z koncertu Ján Pavol II na tomto odkaze.

Súťaž o knihu Ján Pavol II. - Pápež, ktorý zmenil svet

Vyhrajte nádhernú knihu s fotografiami o Jánovi Pavlovi II. s vlastnoručným požehnaním a venovaním otca biskupa Sečku.

Ak sa Vám páči posolstvo koncertu Ján Pavol II., napíšte do komentára pod týmto článkom o koncerte svoj názor.
Dostanete sa tak do zlosovania o knihu "Ján Pavol II. - Pápež, ktorý zmenil svet", ktorú do tejto súťaže venuje internetové kníhkupectvo www.kumran.sk.
 
Stačí ak napíšte, že sa vám odkaz koncertu páčil, prípadne môžete vyjadriť svoje dojmy.
 
Pre pridanie komentára sa prosím prihláste.

Zlosovanie súťaže bude 14. júla 2017. Zmena podmienok  vyhradená.

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Koncert bol nádherný. Skutočný zážitok. Vďaka všetkým účinkujúcim a tvorcom!
Odoslané 30.6.2017 16:18.
Pozdravujem vás pán Havrila a veľmi pekne za celú našu farnosť Svit ďakujem za sprostredkovanie lístkov na včerajší multimediálny koncert Ján Pavol II.
Ja sama som to videla už druhý krát,bol to naozaj krásny umelecký,ale i duchovný zážitok.
Nech vás Pán požehnáva vo vašej práci.
Mária Kičurová (Svit).
Odoslané 1.7.2017 8:13.
Ahojte emoticon knižku by som chcela ako darček pre známeho, ktorý sa veľmi túžil zúčastniť na koncerte ale pracovné povinnosti mu to nedovolili. Knižka s podpisom pána biskupa by mu určite urobila veľkú radosť.

Prajem veľa šťastia aj ostatným súťažiacim. emoticon
Odoslané 1.7.2017 10:24.
Koncert o Jánovi Pavlovi II v Poprade - SUPER zážitok a balzam pre dušu. Som šťastná, že som sa na ňom zúčastnila, že som sa mohla so sv. otcom ešte takto "stretnúť" a pripomenulo mi to aj stretnutia mládeže s ním či už u nás alebo v zahraničí - na niektorých som bola aj ja. Ďakujem všetkým organizátorom za nezabudnuteľný zážitok.
Odoslané 1.7.2017 12:07.
Ďakujeme všetkým účinkujúcim za nádherný duch. zážitok, ktorý v nás i po čase doznieva. Vďaka patrí aj nášmu duch.otcovi, ktorý nám všetko zorganizoval ...
Odoslané 5.7.2017 22:00.
Miloval iných a iní milovali jeho.Padol,no postavil sa.Žehnal všetkých,aj keď o to nestáli.Spájal rozdelených.Bol jedinečný a jeho myšlienky stále robia svet lepším. ♥ Taký bol náš Ján Pavol II.Predstavenie bolo nádherné,plné emócií.
Odoslané 11.7.2017 15:34.
O koncerte som počula dostatočne dopredu a samotná myšlienka jeho vzniku ma nadchla emoticon kedže posledný rok bol pre mňa ťažkým rokom a v deň koncertu ma čakala ešte jedna náročná skúška. Myslela som na všetkých, kt. tam boli emoticon teším sa z ich radosti a všade počujem samé pozitívne odozvy emoticon Kniha vyzerá veľmi zaujímavo, poučne a tento človek skutočne zmenil svet. Vďaka ti Nebeský Otče za neho emoticon + požehnaný deň prajem emoticon
Odoslané 11.7.2017 19:25.
Blahoželáme výhercovi tejto súťaže: pani Mária Kičurová
Odoslané 14.7.2017 17:58 ako reakcia na Mária Kičurová.
Bola som iba niekoľko dní po vážnejšej chorobe, keď mi ponúklo vedenie nášho Charitného domu účasť na koncerte. Napriek schodisku na tribúne C- chodievala som na hokej, ale tentoraz mi to dalo zabrať a závratom z výšky, že ma dvaja spolu sediaci museli držať za ruku, som bola fascinovaná z toho zážitku, hudba i slovo boli nádherne premyslené a prepojené do výsledného nezabudnuteľného dojmu. Som seniorka a keď Jána Pavla II. zvolili, mala som 35 rokov. Rozpamätala som sa, že sme sa s mamkou napriek tragédii v rodine roztancovali. My sme sa modlili, aby bol pápežom, lebo nik iný našim problémom nebude rozumieť tak, ako kňaz a človek, ktorý toľko prežil v podobne bitej krajine, a tiež sme sa modlili za dlhý pontifikát. Koncert mi pripomenul aj dvojnásobné osobné stretnutie so Svätým Otcom. Jednoducho, cítila som sa ako pred bránou neba.
Odoslané 15.7.2017 21:32.