« Назад

Nie si tu náhodou! Vieš to?? ...ja už áno! - svedectvo

Nie si tu náhodou! Vieš to?? ...ja už áno! - svedectvo

Myšlienka, túžba, sen niečo zmeniť .Niečo urobiť inak . Predsa to takto u nás v Martine nemôže ostať! Bože, prosím, pošli niekoho, kto môže všetko zmeniť. Niekoho, kto začne konať ... Tieto slová mi chodili po rozume už veľmi dlhú dobu.. V tom čase som ale netušila, že Boh má už dávno na to vybraných ľudí. Čo bolo ale moje prekvapenie , keď som po dlhšom čase pochopila, že tým niekým mám byť JA!

Čo? ..Ja? ..Bože, si robíš  srandu? ... Takto som to nemyslela.. chcela som aby si niekoho poslal ..nie aby som to bola JA.. Však sa na mňa pozri..taká „trúba“... : ) po všetkých stránkach.Ja čo som nikdy nič také nerobila, neviem poriadne komunikovať s ľuďmi (či už osobne alebo cez telefón),čokoľvek vybavovať..

Poznáte to... niekedy sa snažíme poučovať Boha, a presvedčiť Ho o tom, že my máme pravdu a on sa mýli.  

V tom istom čase sa niečo také dialo ešte jednej osobe u nás ..Aničke (mojej spoluorganizátorke : ) ) Neviem čo jej hovoril Boh, to by ste sa museli opýtať Aničky, ale jedno viem isto, že Boh si nás zavolal spolu.. Síce nechápem, .. ako ho mohla napadnúť takáto  šialená, kombinácia.: ) Ale budiš :) Takže sme na rozmýšľanie boli už dve.

Zavoláme Chvalovú kapelu ?..presnejšie eSPe .. (výber PRVEJ kapely bol bez rozhodovania, .. pre mňa je eSPe a ľudia v nej niekto, niečo ...čo ma pred rokom na GDZN tour 2011 dostalo takto blízko k Bohu, a som im za to všetko vďačná ..a odvtedy ma posunulo ďalej veľa GDZN projektov: ) ) .. no, ale vrátim sa k nášmu začiatku. Vtedy sme ešte totižto ani nesnívali ,že nakoniec skončíme pri troch kapelách.

Začalo sa všetko to telefonovanie , vybavovanie vhodného priestoru : ) ..keďže hneď prvá vec ktorá nám nabúrala plány, bola pri telefonáte s Julom ..keď nám povedal, že v kostole nehrávajú : )

Teraz sa mi už celkom vtipne na to všetko spomína : )..ale Anička asi nikdy nezabudne na môj pohľad, keď mi dala do ruky telefón, že mám volať .. že Anička..   :P  Tak nie každý je stvorený na vybavovanie .. chcem, nechcem ..musela som prekonať samú seba ... a nakoniec sme to teda nejako vybavili :)

Neskôr sme prišli na to, že by to chcelo možno aj niečo viac ako len jednu kapelu, a tiež z dôvodu, aby eSPe nemuselo hrať v kuse... kapela  GodKnows , ktorých som spoznala na GDZN konferencii :)..a nejako som tušila, že k nám super zapadnú : ) ..a viete ..  ten pocit prehovárať všetkých, aby som ich mohla zavolať..  ( nikto ich u nás nepoznal ..) ale nesklamali :) .. ..a o to lepšie ohlasy na nich boli po chválach

Pri nich sme zistili, že treba mať aj  nejakú tému ! :) ..a tak sme sa stali s Aničkou hlavné organizátorky "projektu" Nie si tu náhodou! 

Toto bol náš prvý konečný stav kapiel ..ale Boh si asi povedal, že ešte nie je koniec, že on ešte niekoho chce. A tak sa k nám vtipnou cestou dostala kapela Lamačské chvály.

V istom čase pred našou „akciou“ sme začali taký náš „ modlitbový maratón“ , každý večer v centre...

Pri hľadaní posledných vecí na plagát som zadala do vyhľadávača náš názov  Nie si tu náhodou. prvý šok bol ... Lamačské chvály v Martine .. 8.9.2012 .. čo? ..to nie je možné.. toľké roky sa tu nič nedeje ..a teraz dve akcie naraz?. ... teraz sa pri spomienke na to smejem ..ale vtedy sa nám úplne zrútili všetky plány , a rozmýšľali sme o zrušení celej akcie ..predsa  si nebudeme konkurovať , dva chválové koncerty v jeden večer. O to lepšia bola Braňova reakcia ..keď napísal , že si myslí,  že ide o tú istú akciu ,  tak sme už vôbec nevedeli čo sa deje .. Ako ..predstavte si to .... viete , že niečo organizujete .. a zrazu vám niekto povie o niekom o kom viete , že ste ho ani nevolali :D .. hm.. potom sa to všetko vyriešilo ako malo ..zistili sme, že kamarát  bol len šikovný viac než mal..:)  ( to by bolo na dlhé písanie  : ) ...) ..a sme radi, že nám Boh požehnal aj túto kapelu : ) ..a neviem si predstaviť kedy by sme sa o nich dozvedeli, kebyže sa nezačneme modliť : )

Posledné týždne  sme začali také prípravy, že čo všetko by sme tam chceli a tak .. jednou z vecí  boli myšlienky , ktoré sa mali počas akcie rozdávať účastníkom ... popri strihaní, skladaní myšlienok... a náhodných výberoch sa diali rôzne veci, ktorým sme nechápali ..boli sme z nich tak povzbudené ...aj napriek únave z toho všetkého .. ale viete ..keď si po takomto niečom vytiahnete myšlienku:     Už nevládzeš??  Neboj sa! Boh ťa nikdy nenechá skúšať nad tvoje sily, ale so skúškou dá aj schopnosť zvíťaziť.

...alebo : Nevzdávaj sa, ani nevieš ako blízko si. Si takmer v cieli a JA ti pomôžem, aby si to dokázal. Zvládneš to, nebojsa a dôveruj mi. ... no nepovedzte mi , že by vás to nepovzbudilo v ďalšom pokračovaní. :)

V sobotu sa mal konať koncert ..v pondelok sme sa ešte s Aničkou stretli a dohodovali teda všetko,  čo by sme tam chceli mať ... cez  myšlienky ,... kapely ako modlitebníkov, svedectvá... a proste všetko toto ..s tým, že v utorok to zavoláme Julovi .. ..A čo je na tom zaujímavé ..?:) ..asi toľko, že Boh troška pozmenil naše plány .. V utorok NÁM  zavolal Julo .. a začal nám hovoriť , čo rozmýšľali,  že  by tam mohlo byť ..a vymenovával úplne všetko to, o čom sme sa s Aničkou deň predtým bavili ..takže rozhovor sa nedal ani inak ukončiť len otázkou .. „ Vy ste nás včera počúvali ?? „ .. Boli sme miestami ďaleko od seba ..a pritom myšlienkami prepojení cez Boha.

Deň pred akciou sme sa ešte v modlili v centre a tak nejak ..keď sme si prerátavali financie  ..netušili sme, z čoho to vlastne všetko zaplatíme ... Štyria,  dosť veľa sumový sponzori sa nám vôbec neozvali... a my sme si už nevedeli predstaviť kedy by sa mohli ozvať , keďže na druhý deň to malo všetko vypuknúť... Tak sme celú našu finančnú situáciu odovzdali Bohu, s tým, že on najlepšie vie čo sa s tým dá urobiť..

Komentovanie soboty ako samotnej by bolo asi tak na ďalšie dva blogy , pretože sa to nedá všetko len takto napísať.. :)  Aspoň v skratke .. Bol to mega silný čas chvál.. počas ktorých sa diali veci ... waw ... akože fakt ... viete ... v tú sobotu sme šli do telocvične s tým ...že keď vyplatíme kapely .. tak nemáme odkiaľ zobrať peniaze na nič ostatné, čo sme mali zaplatiť  ..a budeme to dávať zo svojho ..alebo teda neviem ako .. (vlastne ..v tej chvíli  sme nemali ešte ani na úplné zaplatenie kapiel ..)  a keď v polovici chvál a modlitieb ktoré mali eSPe prišla za mnou Anička, že prišli peniaze ... (v sobotu) ..tak sme sa tam začali objímať... blbnúť.. proste začalo nám šibať : )... ľudia sa po nás začali obzerať či sme normálne ..čo sa nám stalo ...a my obe slzy v očiach ...proste že waw ...aký je Boh úžasný ...waw ... žasnem ešte teraz .. a vďaka aj vám ..členom kapiel : ) ... za tie reakcie  keď sme vám to rozprávali ...ako fakt .. to tak povzbudí človeka.. : )

Veľmi zvláštny, ..a pritom tak silný super čas bol pre mňa, ani neviem koľko minút pred celkovým začiatkom ... pri spoločnej modlitbe kapiel ..nič také som nikdy predtým nezažila ...ale bolo to také ..neopísateľné ,že ...nemám slov na to ..ako tam bolo cítiť prítomnosť Ducha Svätého .. aj na všetko čo ste tam rozprávali ... ste neskutočný ľudia ..fakt ..  a Boh si vás tak super používa vo všetkom ... A moja najčastejšia veta..:)  Vďaka, že už len pri pohľade na vás je vidno ako milujete Boha. A ako s ním žijete. Vďaka že si môžem brať príklad aj s takých ľudí ako ste VY!

Mali sme tam aj modlenie za ľudí, bola som na niečom takom prvýkrát.. a odišla som od vás ešte viac mimo ako, keď som tam šla ..:) .. v dobrom : ) ..bol to super čas ... ďakujem za všetky modlitby .. 

Vďaka ti Pane, že som mohla byť práve ja nástrojom v tvojich rukách. Tvojimi rukami ... Že si si na to vybral práve nás...wow : ) ..žasnem nad tým, ako si to Boh celé riadil a čo všetko dokáže urobiť, keď si to objedná ... že som mohla byť súčasťou tohto všetkého. . Za ten čas som sa  naučila neskutočne veľa. Naučila som sa všetko robiť s Bohom, lebo s ním je možné aj to čo sa nám zdá nemožné... Zistila som, že práve cez tvorenie slov či už do udalosti ..alebo do emailov alebo kde všade som musela písať..  to bolo pre mňa to pravé...čo cítim k Bohu a žijem to s ním ..a  nie som schopná to povedať nahlas..

Žasnem nad všetkými vecami ktoré sa tam diali ...nad tým , že sme sa dokázali spojiť.. 25 dobrovoľníkov pre jednu vec ...a aj tu vidím, že keď pôjdeme za niečím spolu ...a spolu s Bohom ..určite to dokážeme  dotiahnuť do konca... Keď sme to začínali pred siedmimi mesiacmi organizovať ,rátali sme že príde tak 80 ..max 100 ľudí..o to väčšie prekvapenie bolo.. keď sme mali večer po ukončení registrácie na emaily registrovaných 249 ľudí!! 

A neboli tam ľudia len z Martina a okolia ... ale aj napríklad ..zo Zvolena, Čadce, Ružomberka, Sliača, Kováčovej, Prievidze, Bánoviec, Prešova, Klčova, Michaloviec ...a mnoho ďalších miest..

Prišlo 280 ľudí, na ktorých bol úžasný  pohľad...ako neskutočne túžia po Bohu ..veľa z nich ešte nikdy predtým na chválach neboli ...ani  nevedeli čo to je ..ale keď ste sa cez chvály pozreli do miestnosti ..tak ruky neboli zdvihnuté len v prvých radoch. ..ako to niekde býva ... ruky boli zdvihnuté až do konca sály ...a ja som len žasla ako tam Boh koná...waw.. a práve pre toto všetko to malo zmysel!! A ja verím že to neostane len tak ..ale zanechá aj nejakú stopu! Že to prinesie zmenu.., že sa začnú ..a začali topiť ľady..a nie len v ten večer... ale bude to pokračovať..

Všetky kapely..boli ste super ..ďakujeme ..priniesli ste nám veľa povzbudenia ..či už samotnými chválami, alebo rozhovormi s vami.

Toto mega silné video hovorí za všetko! Taká energia ide u neho...že waw  :)                                      http://www.youtube.com/watch?v=4JIL1Cap2TI

Celý večer prebehol perfektne! ... žiadne komplikácie ...úplne že nič... a presne v tomto sa to líši od nejakého obyčajného koncertu .. ľudia opúšťali sálu ..s ochotou pomôcť so všetkým ...bez akéhokoľvek bordelu na zemi ..a s úžasom čo sa tam dialo..:)..ako Boh konal ...  s otázkami či to bude aj o rok ..:)

Ďakujem Bohu ..a ešte raz všetkým zúčastnením, kapelám, dobrovoľníkom...a všetkým, že ste sa s nami do toho dali !Určite to stálo za to .A Boh má pre nás prichystané niečo veľké, a ja sa na to už teraz teším!:)   A teším sa aj na ďalší ročník !!  :)  

   Gby +!

Комментарии
sign-in-to-add-comment
Viera Dedíková
Klaudia, skvelé. Teším sa, a držím palce. Nech to nadšenie vydrží. Ja to veľmi dobre poznám. Koĺkokrát sa pozerám aj naspat, na množstvo akcií, udalostí, ktoré som zažila ešte za totality a potom aj po nej, Tisíckrát som si myslela, že nemám na to do nich zasiahnuť a Pán ma použil a ja som sa pritom videla taká totálne neschopná, s takou úplne malilinkou dušičkou...... a pritom prekvapená, ako to vobec može všetko tak dobre ist. Úžasne to človeka povzbudí a zanechá stopu na celý život. Sú to tiež zážitky s Bohom, ktorý je v Nás a takýto zážitok je to, z čoho sa potom čerpá aj vo chvíľach, keď sa akokeby "nedarí", lebo aj vtedy sa koná Božie dielo.
Отправлено в 17.09.12 10:10.
Klaudia nech vás všetkých žehná Pán, takéto požehnané akcie vedia zasiahnuť srdcia mladých, je to skvelé, že ste také niečo zorganizovali, viem o tejto akcií od syna, ktorého tam zavolal jeden kamarát, ktorý bol zároveň spoluorganizátorom, je pravda , že syn skôr inklinuje ku klasickej hudbe, ale tieto chvály sa mu páčili, boli požehnané, plné Ducha Svätého, ako sa vyjadril. :-)
Nech vám to nadšenie vydrží aj do ďalších ročníkov a nech tieto chválové koncerty pritiahnú čo najviac mladých k poznaniu Nebeského Ocka , zo srdca želám všetko dobré.
Отправлено в 17.09.12 14:33.