Komentáre, recenzie, odporúčania

« Назад

Jezuitský návod (takmer) na všetko

Jezuitský návod (takmer) na všetko

knižku som si kúpila na duchovných cvičeniach z nostalgie, že neviem, či mi ešte bude umožnené ísť na také....8 dňové s individuálnym vedením

Keď je niekde napásané " na všetko", znie to podozrivo. Preto múdry autor James Martin SJ  dal do zátvorky (takmer).

Mnohí ľudia si myslia, že jezuiti sú strohí, neprístupní , suchopárni teológovia a nám ľuďom zo sveta vzdialení ľudia, ktorí majú všetko nalinkované regulou a knihou Duchovné cvičenia od sv. Ignáca.

Autor nám tieto poznatky s jemným humorom rozptýli . Ukáže nám, ako je práve jezuitská spiritualita veľmi ľudská, že nielen sv. František a jeho nasledovníci, ale aj jezuiti majú hlboký a srdečný vzťah i k stvoreným veciam počnúc prírodou a končiac výdobytkami techniky. Nechýba tam radosť. Autor nás učí týmto spôsobom priblížiť sa k Bohu ako skutočnému Otcovi, učí nás modliť sa prirodzene, rozpráva o slobode a rovnako otvorene o láske, celibáte, sexe, práci , utrpení i radosti.

Túžila som akosi si tie krásne zážitky z exercícií predĺžiť. Robím to dvojako. Delím sa na stránke Slovo a život s poznámkami, ktoré som si robila na prijaté body na každý deň a po večeroch čítam v tejto knižke a učím sa nachádzať radosť v tom najobyčajnejšom, čo ma obklopuje a tešiť sa na večnosť, kde radosť vyvrcholí a potrvá bez konca.

Комментарии

Vitajte na našej stránke

O tomto zatiaľ viete len vy. A samozrejme vydavateľ. :)

Wall - najnovšie

Profile

Kresťanská kniha a film

Описание:
Jedno z miest, kde sa môžeme podeliť o to, čo čítame a pozeráme. Boh rozpráva cez knihu, cez film a možno chceme, aby prehovoril aj k našim priateľom, blízkym. Dajte im možnosť ho začuť.

web-admin

tieto-stranky-nemaju-spravcov-ak-chcete-pomoct-napiste-na info@mojakomunita.sk

Деятельность

августа 12
13:36
Redakcia MK добавил(а) новую запись, Philip Yancey: Nekončící milost, в дневник.
13:36
13:34
13:34
13:33
февраля 6
Daniel Ruščák оставил(а) комментарий к записи Stačí sa zamyslieť nad Božím Slovom: Ef 3, 19 a Jn... в дневник Mária Künzl .
18:15
января 9
Zuzana Šelepcová оставил(а) комментарий к записи Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť, či by sa da... в дневник Eva Baranovičová .
16:45
июня 30
14:55
14:17
Подписаться на деятельность Kresťanská kniha a film. (Открывает новое окно)