Blogy

Pelegrini - nikdy!

Je tu druhé kolo a ako je mu vlastné, sú tu len dve voľby. Vyberať naozaj nie je veľmi čo. Budem voliť Korčoka, hoci nie rád. Avšak pri pohľade na pána Pelegríniho nemám na výber. Nie je čo riešiť.
Čítaj ďalej o Pelegrini - nikdy! »

MS KC fotografie

Milan Sládek Krížová cesta Ďakujem Emílii Mihočovej za zaslanie fotografií a súhlas s ich publikovaním. Všetky fotografie nafotil Dušan Majerník©Východný dištrikt +
Čítaj ďalej o MS KC fotografie »

Milan Sládek Krížová cesta

Je úžasné robiť umenie, ktoré presahuje nielen mieru všednosti, ale ašpiruje k najvyšším métam. Zvlášť, keď chce niekto rozprávať príbeh víťaznej smrti môjho Pána. Milan Sládek odohral skvelé predstavenie. Jedno z najlepších, aké som v živote videl.
Čítaj ďalej o Milan Sládek Krížová cesta »

Farbami ba mi

  30+
Čítaj ďalej o Farbami ba mi »

Slúžka ideológie

Takže som si to konečne pozrel. Kadečo sa okolo toho hovorilo, tak mám jasno. Aby som sa neopakoval a šetril čas sebe i Vám, zistil som, že pani redaktorka Čobejová napísala svoj pohľad. Takže poďme do polemiky. V podstate popísala základné problémy i klady filmu Slúžka. Popravde s pani Čobejovou nie, s ňou nepotrebujem polemizovať, ale so ženami okolo toho filmu teda áno.
Čítaj ďalej o Slúžka ideológie »

Podporujem protesty

Pred voľbami sme všetci vedeli, čo by znamenala vláda pána Fica. A on nás nielen že nesklamal! On toto všetko ešte chce znásobiť. Samozrejme sa chcel poučiť z minulosti. A predsa. Temer úplne bez servítky chce on aj jeho zločinecká banda zničiť všetko, čo mu nevyhovuje, hoci by šlo aj o normálne demokratické inštitúcie. Veď nejde o nič menšie ako o zisky jeho kumpánov. Minulé a prečo hatiť chuť, i budúce.
Čítaj ďalej o Podporujem protesty »

Mobilizujme sa, neplačme!

O pár dní sú tu voľby. Nepoviem nič špeciálne, ani nové. Pripojím sa k hlasom, ktoré chcú pozvať nielen k voľbám, ale odporúčať, aby sme zachovali múdrosť. Dosť sa stretávam s tým, že ako to Slováci majú radi, už sa hádže flinta do žita. Smer vyhrá.... PS je hrozba, čo len budeme robiť? Akože čo budeme robiť? Pôjdeme a budeme voliť to, o čom si myslíme, že sa ukazuje ako jediná alternatíva. Odhliadnuc od ľudí, ktorí nikdy nemajú koho voliť. Od žien, ktoré kedysi volili Fica, lebo že je pekný... čím zrejme dvojnásobne ukázali zlý vkus.
Čítaj ďalej o Mobilizujme sa, neplačme! »

jej mo jej


Čítaj ďalej o jej mo jej »

Za Jožkom Žvandom

Posledný rok sme asi tri rázy prešli popri Ružomberskej univerzite, keďže diaľnica končí žiaľ stále pred mestom. Šli sme hrať do Čiech. Aj som si vravel, žeby sa už patrilo hodiť nejakú reč s Jožkom. A teraz som sa dozvedel, že už na tejto zemi nie.
Čítaj ďalej o Za Jožkom Žvandom »

Ako tetušky o chlapcoch dokopy nič nevedeli

Tak to viete. Keď sa vám niekto snaží prihovoriť, alebo nabrýzgať vám, slušnosť káže poďakovať. Vyjadriť svoju radosť. Snáď zopár maličkých korekcií. Samozrejme, milé tety, len ak je to korektné. Pochopte moju skromnú chválu vášmu budovateľskému úsiliu, drahé súdružky. Jeden článok... ale za tri sa už naozaj patrí vyjadriť svoje pocity.
Čítaj ďalej o Ako tetušky o chlapcoch dokopy nič nevedeli »

Tak kde si?


Čítaj ďalej o Tak kde si? »

Spájanie rozbíjaním?

Rekacia na článok pani Hanusovej. Na úvod položím rečnícku otázku. Ak je niečo dva razy, je to seriál? Totiž sa zdá, že pani Hanusová sa rozbehla na krížovú či skôr možno antikrížovú výpravu proti mužom. Je to tak? Rád by som veril, že nie. Kladiem si tú istú otázku, čo minule. To šéfredaktor o tomto nevie, nečíta tieto články? Nemá čas? Číta si práve na iných stránkach? Sme svedkami nového obratu v Postoji? Týmto vyzývam pána šéfredaktora, aby sa k tomuto balastu od spomínanej autorky prihlásil alebo sa od toho dištancoval.
Čítaj ďalej o Spájanie rozbíjaním? »

Reakcia na článok Muži stratení vo vzťahoch

So zdesením som si prečítal spomínaný článok. Vyšiel na serveri Postoj, ktorý sa prezentuje ako konzervatívne médium. Preto sa pýtam, ako mohol takýto článok prejsť. Keby vyšiel u nejakých progresívcov, nečudoval by som sa. Možno by bol vhodný do nejakého komerčného ženského časopisu. A nie je ich predsa málo... Ale tu?!
Čítaj ďalej o Reakcia na článok Muži stratení vo vzťahoch »

Môžem dosvedčiť – on žije!

Môžem naozaj veľmi čestne povedať, že ja som prázdny hrob nevidel. Teraz nemyslím nijakú smutnú príležitosť v prostredí našich cintorínov, k čomu posledné roky bolo akosi priveľa príležitostí.
Čítaj ďalej o Môžem dosvedčiť – on žije! »

Umrel Jozef Toth

Dnes som (11.4) dostal správu, že o. Jozef odišiel domov. Ako sa patrí pri veľkých ľuďoch, Boh mu vybral špeciálny deň, Kvetnú nedeľu. Žiada sa mi povedať, že o. Jozef Toth je jedna z najväčších osobností kresťanstva na Slovensku.
Čítaj ďalej o Umrel Jozef Toth »

Prítomnosť na Ukrajine

Po vypuknutí konfliktu na Ukrajine som sa rozhodol, že v tomto období nebudem diskutovať o témach, ktoré s tým súvisia. Môj postoj vlastne vyjadrila športovkyňa Anastasia Kuzminová. Akékoľvek vyhlásenia nás, bežných ľudí, nič neriešia. Naše NIE vojne je zreteľné. Rovnako ako obdiv všetkým, ktorí nezištne ponúkajú pomoc vojnovým utečencom.
Čítaj ďalej o Prítomnosť na Ukrajine »

Teraz


Čítaj ďalej o Teraz »
Ukazujem 1 - 25 z 88 výsledkov.
Položiek na stránku 25
z 4