Novinky

Šiesta nedeľa v Cezročnom období – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 17. februára – Šiesta nedeľa v Cezročnom období, (z); Siedmi svätí zakladatelia Rehole služobníkov Panny Márie, spomienka, (tento rok sa neslávi); sv. Alexej a spoločníci. pondelok, 18. februára – Pondelok 6. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Bernadeta Soubirousová, panna; bl. Fra Angelico, kňaz, patrón umelcov. utorok, 19. februára – Utorok 6. týždňa v Cezročnom období, (z); bl. Konrád z Piacenzy, rehoľník. streda, 20. februára – Streda 6. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Eleuter, biskup; bl. Hyacinta Martová. štvrtok, 21. februára – Štvrtok 6. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Peter Damiani, biskup a učiteľ Cirkvi, ľubovoľná spomienka, (b). piatok, 22. februára – Katedra sv. Petra, apoštola, sviatok, (b); sv. Margita Kortonská. sobota, 23. februára – Sobota 6. týždňa v Cezročnom období; sv. Polykarp, biskup a mučeník, spomienka, (č).
Čítaj ďalej o Šiesta nedeľa v Cezročnom období – (C) »

Februárová detská sv. omša

V piatok, 15. februára, sa deti našej farnosti aj s rodičmi opäť zišli pri príležitosti konania detskej svätej omše. Už od 17:00 hod. si nacvičovali svoje spevy, prednes čítaní i drobné choreografie k svojmu spevu. Potom, od 18:00 hodiny, sme výnimočne v Pastoračnom centre slávili svätú omšu. A po nej si už deťúrence spoločne vymieňali svoje dojmy z uplynulého týždňa absolvovali svoje krátke stretko.
Čítaj ďalej o Februárová detská sv. omša »

Tohtoročné fašiangy

Vianoce a Nový rok sú už nenávratne za nami a aj vonkajšie teploty nám pomaly začínajú pripomínať, že zima sa postupne chystá na odchod. A to je pre nás čas, aby sme pripravili pre farníkov príležitosti precítiť fašiangové obdobie jemu vlastným spôsobom. Na svoje si prídu nielen dospelí farníci, ale v nemalej miere aj naše deti.
Čítaj ďalej o Tohtoročné fašiangy »

Marek Vagovič 8. marca pri našom krbe

Stretnutia so známymi osobnosťami slovenského verejného života pri ohni kozuba nášho Pastoračného centra pokračujú v marci večerom so známym slovenským investigatívnym novinárom Marekom Vagovičom z portálu aktuality.sk, kolegom zavraždeného Jána Kuciaka. Témou večera je Hľadanie pravdy. Do tejto problematiky sa s nami môžete ponoriť a otázku hosťovi položiť v Medzinárodný deň žien v čase od 19:00 hod. Všetci záujemcovia o rozhovor s touto osobnosťou sú srdečne vítaní.
Čítaj ďalej o Marek Vagovič 8. marca pri našom krbe »

Štvrtá nedeľa v Cezročnom období – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 3. februára – Štvrtá nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Blažej, biskup a mučeník, spomienka, a sv. Oskár, biskup, spomienka (tohto roku sa neslávia); sv. Simeon a Anna. pondelok, 4. februára – Pondelok 4. týždňa v Cezročnom období; sv. Ondrej Cosrini, biskup; sv. Veronika. utorok, 5. februára – Utorok 4. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Agáta, panna a mučenica, spomienka. streda, 6. februára – Streda 4. týždňa v Cezročnom období, (č); sv. Pavol Miki a spoločníci, mučeníci, spomienka; sv. Dorota, panna a mučenica. štvrtok, 7. februára – Štvrtok 4. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Maxim, biskup; bl. Pius IX., pápež. piatok, 8. februára – Piatok 4. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Hieronym Emiliani, rehoľník, ľubovoľná spomienka, (b); alebo sv. Jozefína Bakhita, panna, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Ján z Mathy, rehoľník. sobota, 9. februára – Sobota 4. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo Panna Mária v sobotu, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Apolónia, mučenica.
Čítaj ďalej o Štvrtá nedeľa v Cezročnom období – (C) »

Tretia nedeľa v Cezročnom období – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 27. januára – Tretia nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Angela Merici, panna, spomienka, (tohto roku sa neslávi). pondelok, 28. januára – Pondelok 3. týždňa v Cezročnom období; sv. Tomáš Akvinský, kňaz a učiteľ Cirkvi, spomienka, (b). utorok, 29. januára – Utorok 3. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Jozef Freinademetz, kňaz; sv. Valér, biskup. streda, 30. januára – Streda 3. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Martina, panna a mučenica; sv. Aldegunda, opátka. štvrtok, 31. januára – Štvrtok 3. týždňa v Cezročnom období; sv. Ján Bosco, kňaz, spomienka, (b). piatok, 1. februára – Piatok 3. týždňa v Cezročnom období; sv. Tryfón, ,mučeník. sobota, 2. februára – Sobota, (b); Obetovanie Pána, sviatok, (b).
Čítaj ďalej o Tretia nedeľa v Cezročnom období – (C) »

Každý svätý má svoju minulosť a hriešnik budúcnosť

Týmito slovami nás vo svojej kázni hneď na úvod večera oslovil d.p. Benjamín Kosnáč, ktorý bol hosťom januárovej časti vzdelávacieho a diskusného cyklu Slovo o viere. Dynamický kňaz plný energie sa prišiel s nami podeliť o svoje spomienky a skúsenosti zo svojho 19 ročného pôsobenia v detroitskej diecéze v USA. Nielen on, ale v závere večer aj všetci spolu sme vo veľmi inšpiratívnej diskusii hovorili o živote slovenského kresťana v USA a prežívaní viery v tomto vysoko sekularizovanom prostredí. Večer bol plný zaujímavých informácií, prekvapivých skúseností aj autentických fotografií. Tradične bohatá diskusia bola už zvyčajnou „čerešničkou na torte“.
Čítaj ďalej o Každý svätý má svoju minulosť a hriešnik budúcnosť »

Druhá nedeľa v Cezročnom období – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 20. januára – Druhá nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Fabián, pápež a mučeník, sv. Šebastián, mučeník, spomienka, (tohto roku sa neslávi); v katedrále Ordinariátu ozbrojených síl slávnosť, (č); (tohto roku sa neslávi). pondelok, 21. januára – Pondelok 2. týždňa v Cezročnom období; sv. Agnesa Rímska, panna a mučenica, spomienka, (č). utorok, 22. januára – Utorok 2. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Vincent, diakon a mučeník, ľubovoľná spomienka, (č); bl. Laura Vicuňa, panna. streda, 23. januára – Streda 2. týždňa v Cezročnom období, (z); v katedrále sv. Martina v Bratislave sv. Ján Almužník, biskup, spomienka, (b); sv. Emerencia, mučenica. štvrtok, 24. januára – Štvrtok 2. týždňa v Cezročnom období; sv. František Saleský, biskup a učiteľ Cirkvi, spomienka, (b); sv. Xénia Rímska. piatok, 25. januára – Piatok 2. týždňa v Cezročnom období; Obrátenie sv. Pavla, apoštola, sviatok, (b). sobota, 26. januára – Sobota 2. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Timotej a Títus, biskupi, spomienka, (b).
Čítaj ďalej o Druhá nedeľa v Cezročnom období – (C) »

Bohemian Rhapsody ako zrkadlo duše

Priaznivci životopisných filmov a populárnej hudby sa vo štvrtok, 17. januára, v našom rusovskom kine v hojnom počte zišli na projekcii jedného z momentálne vo svete kinematografie najpopulárnejších filmov – Bohemian Rhapsody. Plná sála i s veľkým záujmom snímok pozrela, aby po ňom v diskusii zhodnotila svoje dojmy a podelila s as ostatnými o to, čo bolo pre koho najzaujímavejším okamihom filmu. Sála kina už dlho nebola tak plná ako v tento večer.
Čítaj ďalej o Bohemian Rhapsody ako zrkadlo duše »

Tretia nedeľa po narodení Pána – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 13. januára – Tretia nedeľa po narodení Pána; KRST KRISTA PÁNA, sviatok, (b); sv. Hilár, biskup a učiteľ Cirkvi, spomienka (v tomto roku sa neslávi); bl. Veronika Negroniaová, panna. pondelok, 14. januára – Pondelok 1. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Félix z Noly, kňaz; sv .Makrina. utorok, 15. januára – Utorok 1. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Arnold Janssen, kňaz. streda, 16. januára – Streda 1. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Marcel I., pápež. štvrtok, 17. januára – Štvrtok 1. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Anton, opát, spomienka, (b). piatok, 18. januára – Piatok 1. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Priska, panna a mučenica; sv. Margita Uhorská, panna, sobota, 19. januára – Sobota 1. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo Panna Mária v sobotu, (b); sv. Márius, Marta, Audifax a Abakus, mučeníci.
Čítaj ďalej o Tretia nedeľa po narodení Pána – (C) »
Ukazujem 1 - 10 z 223 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 23