Blog

Kultúra a Ježiš, náš vrcholný cieľ

Možno vás napadlo, že Kresťanstvo ovplyvňuje kultúru, chcel by som hovoriť presne o tom. Ako a prečo ovplyvnilo našu kultúru a čo môžeme s tým robiť.
Čítaj ďalej o Kultúra a Ježiš, náš vrcholný cieľ »

Odmietanie Pravého Ježiša: Poznámky k Jeho Nepravdepodobnej Biografii

Ak bol Ježiš pravá historická osoba, jeho biografia by o tom mala svedčiť. Matúš nám dáva nebovyklé svedectvo o jeho skutočnosti. Tu argumentujem prečo.
Čítaj ďalej o Odmietanie Pravého Ježiša: Poznámky k Jeho Nepravdepodobnej Biografii »

Nájsť Odpočinutie v Trápení

Možno veľa neviete o Kazateľovi Charles Haddon Spurgeon. Myslím si, že na jeho počesť a pre vašu inšpiráciu, ako bojovať s trápením vo vaších životoch by ste mohli dať tomuto článku prečítanie. Málokto by nás mohol viac naučiť o tom, ako biblicky prejsť cez trápenie v našich životoch.
Čítaj ďalej o Nájsť Odpočinutie v Trápení »

Ako mám čítať Bibliu?

Keď som sa snažil viac spoznávať Bibliu tak som prechádzal rôznymi obdobiami čítania. Raz som sa snažil 10 kapitol denne, čo sa mi nedarilo. Tak som pokračoval s piatimi. Potom som sa snažil čítať kapitolu denne, alebo dve, jednu z nového zákona, jednu zo starého. Teraz si už užívam pomalé čítanie a meditovanie nad Božím slovom. Všetci máme nejaké svoje spôsoby, ktorými čítame Bibliu. No, aby sme ju správne pochopili, tak si musíme uvedomiť niekoľko vecí.
Čítaj ďalej o Ako mám čítať Bibliu? »

Disciplína

Čo som sa naučil z knihy od Kent Hughes: „Discípliny Božieho muža“ (Disciplines of a Godly man) Píše na viaceré témy. Ako napríklad tieto:
Čítaj ďalej o Disciplína »
Ukazujem 6 - 10 z 19 výsledkov.
Položiek na stránku 5
z 4