pár slov o kapele

 

Jekh drom

Ježiš je jediná cesta k spáse

katolícka Rómska gospelová kapela

 

Archu postavil jeden amatér, Titanik postavila veľká skupina profesionálov...

Máme ambíciu byť amatérmi, ktorí počúvajú Boží hlas..

Ak Pán nestavia dom,
márne sa namáhajú tí, čo ho stavajú.

Ž 127, 1

 

Kapela vznikla v roku 2007 v obci Krížová Ves. Hrajú v nej mladí nadaní chlapci rómovia vo veku 14 - 18 rokov (informácia k roku 2010). Ešte predtým, ako vznikla kapela chlapci rozvíjali svoje talenty. Kým sa ich rovesnísi potĺkali po dedine alebo márnili čas hraním hazardných hier, bitkami alebo poškodzovaním vecí, oni svoj voľný čas trávili hraním v garáži. Keď bola v Krížovej Vsi súťaž Superstar, predviedli sa na verejnosti získali si priazeň miestneho obyvateľstva. Vystupovali na akciách: na Festrome 2008, Festrome 2009 a Festrom 2010, Krížová Ves hľadá Superstar, Krížová Ves má TALENT od Boha. Nahrali 2 amatérske CD. V lete 2011 uzrelo svetlo sveta  profesionálne CD s vlastnými piesňami: "Oslavujme Ho". V súčasnosti koncertujú v okolitých dedinách a majú ambíciu ešte viac sa zdokonaliť, hudbou prinášať radostné posolstvo iným, spievať a hrať na Božiu oslavu. Talent ktorý majú od Boha dávajú do služby ohlasovania evanjelia. 

 

 

 

 nový album "Únikový východ" je dokončený. 

Kúpiť si ho môžeš v Rómskom duchovno- spoločenskom stredisku v Krížovej Vsi, na rímskokatolíckej fare v Starej Ľubovni alebo na festivale FESTROM. 

 

 

 


 

Pozri si aj stránku Rómskeho duchovno spoločenského strediska v Krížovej Vsi

 

 

Ukážka služby kapely Jekh drom na modlitbe chvál.

Video nahraté počas koncertu kapely Jekh Drom na Lúčkach. (je v slabej kvalite, lebo je robené iba s fotoaparátom) Pieseň Viac než život je inšpirovaná piesňou gospelovej formácie HILLSONG - More than life. Nie je to autentický preklad.

Priemerne (22 Hlasy)
Priemerné hodnotenie je 4.81818181818182 hviezdičiek z 5.

Komentáre

To čo robíte pre farnosť je prospešné a povzbudzujúce nielen pre ľudí vo vašej farnosti "veľkou mierou aj pre Vás samotných, ak to čo robíte vychádza zo srdca, a nie len pre úspech a dobré meno" , ale hlavne to oslovi mnohých vo farnostiach na slovensku a ,,trocha,, im otvori oči a srdcia tak v mnohom zatvrdnuté a zakomplexované. Veľmi ma to oslovilo a povzbudilo. Keďže som sa venoval deťom a mládeži a hrával v spevokoloch vo farnosti viem čo to obnáša. Modlím sa spolu s Vami a veľmi Vám fandím ...priateľ a teraz už aj člen vašej komunity Braňo-Riki
Odoslané 17.2.2011 2:29.

Priemerne (23 Hlasy)
Priemerné hodnotenie je 4.91304347826087 hviezdičiek z 5.

Komentáre

Skutočne krásny klip. Stále si to púšťam.
Odoslané 19.8.2010 7:37.

Profile

Jekh drom

Popis:
Rómska gospelová kapela