« Späť

Bola stratená, ale našiel ju

Bola stratená, ale našiel ju

Nevidela v sebe žiadnu krásu, nieto lásku. Neverila, že by bol niekto, kto by ju miloval. No potom sa to stalo. Do jej života vstúpil muž, ktorý ukázal jej pravú hodnotu...

Kráčala životom sama, ponorená v tme. Ľudia ju prehliadali, akoby ani neexistovala. Cítila sa vyprahnutá ako púšť, v ktorej nie je život. Márne hľadala oázu, až stratila silu snažiť sa ďalej. Nevidela v sebe žiadnu krásu, nieto lásku. Neverila, že by bol niekto, kto by ju miloval. Z miesta, kde sa nachádzalo srdce, jej išiel len chlad.

No potom sa to stalo. Do jej života vstúpil muž, ktorý ukázal jej pravú hodnotu. Učil ju a povzbudzoval, aby ho nasledovala a rozprával o svojom živote.

Zomrel. Zomrel kvôli nej, aby mohla žiť. Položil svoj život za ňu, aby dostala nový. Tak veľmi ju už od počiatku miloval. Vylial za ňu svoju krv, aby sa stala novým stvorením. No tým to neskončilo. Vstal z mŕtvych. Porazil smrť, čím sa jej nový život zmenil vo večný. Nestačilo, aby mala zopár pozemských rokov, chcel jej dať viac. No má na výber. Môže a nemusí prijať jeho lásku. Je slobodná a má svoju voľbu.

Rozhodla sa. Uverila. Pochopila. Plakala od smútku, poznania a lásky. Slzy menili púšť, ktorú so sebou toľký čas nosila, na krásnu záhradu. Vedela, že konečne našla to, pre čo je odhodlaná bojovať a žiť. Stala sa nespútanou v láske. On ju naďalej viedol a vravel, že to je len začiatok.

Tento príbeh je o duši, ktorá spoznala Ježiša. Duši, ktorá objavila svojho Kráľa a ožila. Ktovie? Možno tento príbeh je práve Tvoj…

Komentáre