« Späť

Godzone mi zmenil život!!

Godzone mi zmenil život!!

Keď tak nad tým teraz rozmýšľam, tak ešte takto nejako pred rokom som si žila život takého, podľa mňa, skvelého kresťana, ktorý chodí vždy v piatky, sviatky a nedele na sv. omšu, pravidelne na spoveď... Síce som cítila, že mi tieto veci v podstate „nič nedávajú“, ale nejako som nehľadala zmenu. Netúžila som po nej. Bola to taká moja zóna komfortu, v ktorej som bola spokojná. Sem - tam, tak raz za tri - štyri mesiace, som si šla zaspievať ku nám do mládežníckeho spevokolu. A to bolo asi tak všetko.

Niekedy začiatkom novembra 2011 prišla za mnou kamarátka, že v Žiline bude GDZN tour,  a že oni idú viacerí, tak či nechcem ísť s nimi. Vôbec som netušila, čo je to nejaké „Godzone“ a s otázkami typu, čo to vlastne bude, som súhlasila, že teda pôjdem... Aj keď mi ich odpovede nehovorili nič. Vraj že: „Niečo ako chvály. Chválový večer so super programom, svedectvami. S kapelou eSPé a hovoriť bude speaker Julo Slovák. Nevieš ? Veď on je taký známy!“

Hm, chvály? A čo sú to tie chvály?  To čo sa tam bude diať? Kto je nejaký Julo Slovák? Nikdy som o ňom nepočula... Nikdy som nepočula o Godzone, o eSPé , nikdy som nepočula o chválach. Nevedela som si vôbec predstaviť,  čo by sa tam mohlo diať. Samozrejme, popri tom všetkom, tam bolo ešte veľa ďalších otázok. Ešte aj cestou priamo na akciu moje otázky pokračovali. Tie isté... Pretože som stále nevedela, kam vlastne idem...

Asi prvé, čo ma prekvapilo, bolo to, keď sme vošli dnu a videla som všetkých tých mladých ľudí, celý ten dav, ktorý tam prišiel. (Bolo nás tam toľko, že cca.600 ľudí ani vôbec nemohli pustiť kvôli bezpečnosti dnu.) Vtedy som už začala tak inak rozmýšľať. Hm, tak asi ich už poznajú a vedia, že to bude niečo dobré.  OK, uvidíme.

Moje očakávania od toho večera boli... Vlastne, vôbec žiadne neboli. Stála som tam, začal sa program. Ľudia vedľa mňa začali dvíhať ruky. Hm? To čo robia?? Nechápala som. Nepoznala som... Nikto mi to predtým nepovedal. Nejako som tomu po čase prestala venovať pozornosť, keď som videla, že to isté robí asi tak polovica sály. :)

V podstate si z toho večera veľa nepamätám. Nepamätám si, čo sa tam viac dialo. Jediné, čo si doteraz pamätám, je celá Julova prednáška o hviezdach, porovnávaných s našou planétou Zem, ktorú predstavovala golfová loptička :) To, že to tam bolo celé také bláznivé... A ľudia sa do všetkého s nadšením zapájali. A celkovo ľudí, na ktorých bolo tak vidno, že žijú s Bohom. A práve to ma fascinovalo. Bolo to niečo úplne iné, ako som dovtedy mala možnosť poznať. A, samozrejme, nemôžem zabudnúť na balón, ktorý mi ešte teraz visí nad posteľou. :)

                                        

 Neviem,  čo sa v ten večer vo mne zmenilo... Čo mňa zmenilo... Nebrala som to vôbec nijak. Len ako nejaký, tak inak, super strávený čas. Jediné, čo mi nešlo do hlavy, bolo to, že  už cestou domov som mala stále chuť o tom rozprávať. A znovu, a znovu. A všetkým. :) O tom, čo sme zažili. O ľuďoch tam, o Bohu. Proste, waw! 

Keď sa tak spätne vrátim k začiatku,  Godzone mi zmenilo život! Boh mi cez Godzone zmenil život! Aj keď som to v ten večer ešte netušila. Netušila som, že sa vo mne niečo zlomilo, a ja už viac nechcem žiť ten život, čo som žila dovtedy...

A... už viem, čo sú to chvály! :) A je to mne mňa momentálne taká najobľúbenejšia forma modlitby. Poďakovanie sa Bohu za všetko!

Nedávno som tak premýšľala, že či je to naozaj len rok, čo žijem aktívne s Bohom. Od toho novembra sa udialo toľko vecí. Bola som na toľkých akciách, ktoré mi dali tak veľa. A neustále ma ubezpečujú v mojich ďalších krokoch. Hm, vlastne, väčšinu tých vecí sprevádzalo Godzone. :) Či už Gdzn konferencia (waw!), alebo sobota ráno na Campfeste... To bolo megasilné pre mňa. Live nahrávanie CD eSPé. :)  A mnoho ďalších podobných akcií...

Dokonca sme sa stali s kamarátkou organizátorky chválového večera s názvom „Nie si tu náhodou!“ Čo je samo o sebe pre mňa jedným obrovským svedectvom toho, ako Boh koná!!  Ako si dokáže použiť ľudí. Ďakujem, naozaj, za všetky povzbudenia, ktoré ste nám dali. Za všetky rozhovory, za dôveru, za možnosť spoznať takých úžasných ľudí, ako ste vy! Ste pre mňa obrovským príkladom. A tentokrát nielen vy, ale aj ostatné kapely, ktoré sme tam mali! Touto akciou Boh veľmi posilnil moju vieru v Neho. Vieru, že to, čo robíme, má zmysel, že modlitba má zmysel! A On ju naozaj vypočúva. A práve vo chvíľach, keď to čakáme najmenej.

Boh dokáže robiť veci, ktoré sú pre nás nemožné! Boh dokáže meniť ľudí! Boh vypočúva naše túžby a modlitby! Prosím, neprestávajte snívať... Snívajte vo veľkom! Odovzdajte Bohu svoj život a uvidíte tú zmenu! Áno, prídu aj pády! Ale Boh Vám dá tú silu vstať! On Vás v tom nenechá samých!

Tento rok idem na GDZN tour generácie KIOBK ako dobrovoľníčka. Ani netuším, ako som sa tam dostala... Asi Niekto vypočul moju túžbu byť tam. :)  A  neskutočne sa teším na všetko. Na všetko, čo to bude. Na všetko, čo má Boh pripravené pre nás a pre ľudí, ktorí tam prídu! Na načerpanie ďalších síl do robenia ťažkých vecí!

Pre mňa je svedectvom už len to, že Vám to vôbec píšem. Aj keď som už s Bohom žila, nikdy som o Ňom nedokázala hovoriť. Aj toto vo mne zmenil Boh práve cez našu akciu, pri ktorej som bola nútená začať hovoriť...

Je pre mňa nepochopiteľné, že práve ja by som niekoho dokázala priviesť ku viere... A viete čo? Stalo sa... A ja som z toho úplne nadšená a teším sa, čo bude ďalej. :)Moje srdce čoraz viac horí túžbou po Bohu. Po tom, čo má pre mňa pripravené.

Keď Vám ľudia povedia: „Ja chcem žiť to, čo ty. Ako môžeš byť v kuse taká šťastná?“

Keď pri otázke: „Ako sa máš?“, poviem: „Super.“  „Hm, ako sa môžeš mať super? Veď to sa nedá!“

No, veľmi jednoducho! Život s Bohom je asi to najväčšie dobrodružstvo, na ktoré som sa kedy dala! A dúfam, a verím, že nikdy neoľutujem! Môj život sa otočil o 180° a konečne nabral ten správny a zmysluplný smer!

Godzone má zmysel! Je to niečo, čo si Boh vysníval. Je to Božie dielo. A zmení, a bude meniť životy ešte veľa ľudom. :) Veľmi Vám držím palce vo všetkom, čo robíte a ešte budete robiť! Nech si Vás Boh používa a všetko riadi aj naďalej. A som rada, že aj ja môžem byť súčasťou generácie, ktorej ide o Božie Kráľovstvo!

Ostaňte pevný vo viere! Veľa požehnania! Stretneme sa v modlitbách. :)

Godzone nie je len projekt, Godzone je životný štýl !     

foto: facebook.com

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Teší ma vaše nadšenie, a verím, aj podľa vlastnej skúsenosti, i keď to nebolo práve Godzone, že to nadšenie nikdy nikoho neopustí, ak má otvorené srdce pre lásku Boha.
Odoslané 14.10.2012 5:58.
"Život s Bohom je asi to najväčšie dobrodružstvo, na ktoré som sa kedy dala!" krásna veta emoticon) vďaka Klaudii emoticon teším sa s tebou však ty vieš ;)
Odoslané 14.10.2012 17:11.
Aj ja sa pripajam,aj mňa Boh zlomil na chválach a všetkých ľudí okolo mňa,aj manžela,deti,priateľov,40 rokov som žila nedeľne a keďže Boh tróni na chválach svojho ľudu,tak svedčím o jeho moci.A bola to aj godzone ktorá nás udržuje v Božej prítomnosti,cez ich chvály,ďakujem.
Odoslané 15.10.2012 15:24.
emoticon jéééj ... Vždy keď sa obzriem späť možno o pár mesiacov... rozmýšľam ako môj život nabral novú dynamiku a stále viac a viac naberá.... žiť s Ním...je krásne emoticon) dokáže každému nájsť práve to, čo je len a len pre neho ... Už viac to nie je strach, ale víťazstvo, pretože On je Ten, ktorý nám dáva silu. Silu, ktorá nám otvára oči a vraví: Áno, som Jeho a chcem byť ... On je mojou pýchou, svetlom, ktoré svieti v nás a cez to svetlo svietime my ostatným...
Godzone je nádherný projekt plný úplne úžasných ľudí. Keď som minulý rok prišla prvýkrát na Godzone tour... hala bola plná a ja som len s vyvalenými očami pozerala. Nemohla som sa prestať dívať. Vravím kamarátovi: "Počuj, uvedomuješ si, že táto hala je plná svätých ľudí?" Samozrejme nie sme dokonalí nikto... ale pre mňa to, že niečo takéto je, že som vtedy tam stála aj ja ... bolo neskutočné. To, že viem, že okolo mňa je toľko ľudí, čo sú skutočne Božou generáciou... je naplňujúce. emoticon A každým dňom cítim, že ten počet len rastie.
Odo dňa, čo som prvýkrat zažila chvály u nás v kostole po dnes sa udialo veľa...
Teším sa do kostola, teším sa na naše stretká mladých, teším sa robiť nové akcie a stále viac a viac... a On dá aj čas, aj silu ...
emoticon no... a práve som si uvedomila, že som sa nejako rozpísala... V podstate... ďakujem Bohu za akcie, ktoré sa dejú... či je to campfest alebo nahrávanie CD ..ďakujem za všetkých ľudí, ktorí žijú pre Neho... a teším sa z tvojej radosti a ďakujem za článok emoticon) +
Odoslané 15.10.2012 18:39.
Boh je naozaj neskutočný! A každým dňom sa divím čo si na mňa zas vymyslelemoticon
S Ním je každý deň úplne iný! Originálny ... úplne super. A čoraz viac vidím ako mení mňa..ako mení moju rodinu , a som s toho v úžase! waw

On je Boh zázrakov!
Odoslané 17.10.2012 21:01.
..Och, minulý rok emoticon som sa tiež zúčastnila na gdzn tour 2012 emoticon
- a môžem povedať, že som zažila zlomenosť naším Kráľom, Otcom!
Neopísateľný pocit a ja len môžem byť VĎAČNÁ, že práve JA môžem mať a môžem žiť s takým úžasným Ockom. ;)

-Boh Ťa žehnaj, nech sa Ti darí v všetkom čo robíš. emoticon
Odoslané 17.1.2013 0:11.