Blogy

Rozhovor: Sestry tajne podporujú severokórejské utečenkyne

Sestry R. a J. (mená zmenené) sú tajné terénne pracovníčky Open Doors – podporujú severokórejské utečenkyne v Číne. V tomto rozhovore vysvetľujú premeny, ktoré videli – a ako pritom pomáhate.
Čítaj ďalej o Rozhovor: Sestry tajne podporujú severokórejské utečenkyne »

Kresťan zbitý do bezvedomia za to, že odmietol zaprieť svoju vieru

V nedeľu koncom novembra 2022 boli kresťania v Indii tvrdo zbití za to, že odmietli zaprieť svoju vieru. Dav radikálnych hinduistických nacionalistov spolu s vodcom dediny prerušil nedeľné bohoslužby v dome kresťanskej rodiny. Dav vtrhol do domu, vzal dve kresťanské rodiny a surovo ich zbil. Z troch, ktorí utrpeli vážne vnútorné zranenia, bol jeden muž v bezvedomí takmer hodinu
Čítaj ďalej o Kresťan zbitý do bezvedomia za to, že odmietol zaprieť svoju vieru »

Riskovať všetko pre severokórejských utečencov: denník tajnej terénnej pracovníčky

Rebecca* má jedno z najrizikovejších zamestnaní, aké si možno predstaviť. Prostredníctvom tajných sietí Open Doors v Číne sa stretáva so severokórejskými utečenkyňami. Utiekli zo Severnej Kórey pri hľadaní lepšieho života – skončili však ako súčasť obchodu s ľuďmi. Často sú zanedbávané alebo zneužívané rodinami, v ktorých skončia.
Čítaj ďalej o Riskovať všetko pre severokórejských utečencov: denník tajnej terénnej pracovníčky »

Od zbraní k Bohu: kolumbijské Centrum pre deti zmení Ines život

Keď Ines sľúbili život plný bohatstva a prosperity, ako mladá tínedžerka sa pripojila k ozbrojenej skupine v Kolumbii. Vyzeralo to ako východisko z chudoby v jej rodine. Ale Boh mal pre ňu iný plán...
Čítaj ďalej o Od zbraní k Bohu: kolumbijské Centrum pre deti zmení Ines život »

Príbeh Rút: Náboženstvo je osobnou cestou s Bohom

Volám sa Ruth a mám 26 rokov. Narodila som sa v moslimskej rodine a patrili sme do moslimského kmeňa s najväčšou populáciou v Indonézii
Čítaj ďalej o Príbeh Rút: Náboženstvo je osobnou cestou s Bohom »

Život po úteku zo Saudskej Arábie

Možno si pamätáte Adama* zo Saudskej Arábie, ktorý bol bitý, väznený a krivo obvinený kvôli svojej viere. Požiadali sme o vaše modlitby – a boli vyslyšané.
Čítaj ďalej o Život po úteku zo Saudskej Arábie »

Pakistan: Kresťania naďalej čelia odsúdeniam za rúhanie a násilným útokom

Zatiaľ čo Pakistan oslavuje 75 rokov nezávislosti, kresťanská menšina naďalej čelí diskriminácii, obťažovaniu a násiliu kvôli svojej viere.
Čítaj ďalej o Pakistan: Kresťania naďalej čelia odsúdeniam za rúhanie a násilným útokom »

Noví veriaci vo Vietname a Laose statočne odmietajú zaprieť Ježiša počas prenasledovania

Dva nedávne incidenty poukazujú na nebezpečenstvá, ktorým čelia ľudia vo Vietname a Laose, ktorí konvertujú z viery svojho kmeňa na kresťanstvo.
Čítaj ďalej o Noví veriaci vo Vietname a Laose statočne odmietajú zaprieť Ježiša počas prenasledovania »

Valentina pôjde na Vianoce domov. Ale vie, že nie je bezpečné zostať dlho.

15-ročná Valentina z Kolumbie nemôže bývať doma – nebolo by to bezpečné. Kvôli svojej kresťanskej viere a tomu, že jej otec je cirkevným vodcom, čelí prenasledovaniu zo strany partizánskych gangov a domorodých skupín. Vďaka vašim neustálym modlitbám a podpore môže žiť v kolumbijskom detskom centre, ktoré prevádzkuje Open Doors
Čítaj ďalej o Valentina pôjde na Vianoce domov. Ale vie, že nie je bezpečné zostať dlho. »

Militanti bránia kresťanom v Nigérii chodiť do školy

Nigérijským úradom sa nedarí chrániť právo vysídlených osôb v krajine na vzdelanie. „Vyše 500 študentov nechodí do školy v okrese Kwall,“ dosvedčil nedávno národný prezident Irigwe Students. Irigwe je silne prenasledovaná skupina ľudí v nigérijskom štáte Plateau, kde sa nachádza Kwall. Predstaviteľ Irigwe Students uviedol, že militanti z Fulani posledných sedem rokov vytláčajú študentov z ich domovov a bránia im chodiť do školy.
Čítaj ďalej o Militanti bránia kresťanom v Nigérii chodiť do školy »

Tri príbehy o bangladéšskych konvertitoch, ktorí sú prenasledovaní – oni však zostávajú pevní vo viere

Tri nedávne príbehy z Bangladéša ukazujú niektoré zo spôsobov, akými sú vystavení naši bangladéšski bratia a sestry prenasledovaniu – pričom najintenzívnejšie sa zameriavajú na veriacich z pôvodného moslimského prostredia. Toto prenasledovanie je fyzické, sociálne a ekonomické. Ale títo odvážni kresťania sú silní vo svojej viere.
Čítaj ďalej o Tri príbehy o bangladéšskych konvertitoch, ktorí sú prenasledovaní – oni však zostávajú pevní vo viere »

KRESŤANIA V SEVERNEJ KÓREI

Od roku 2002 do roku 2021 bola Severná Kórea na prvom mieste v zozname Open Doors World Watch List. Aj keď niektoré výstavné kostoly v hlavnom meste Pchjongjang majú vzbudzovať dojem náboženskej slobody, kresťania sú najtvrdšie prenasledovaní. V prípade ich odhalenia ich odvezú do jedného z obávaných pracovných táborov alebo ich na mieste zabijú.
Čítaj ďalej o KRESŤANIA V SEVERNEJ KÓREI »

Útok na katolícky kostol v Pandžábe, sikhovia ohrozovali katolíkov

Farský kostol, ktorý sa nachádza asi 50 kilometrov od Amritsaru, je poškodený vandalmi. Hnutie Nihang, sikhský bojovník, sa vyhráža, že „podnikne kroky“ a zameria sa na kresťanov za údajné vykonávanie konverzií. Miestny farár don Poochalil vyzýva katolíkov, aby sa modlili k Panne Márii Kráľovnej pokoja za mier a pokoj.
Čítaj ďalej o Útok na katolícky kostol v Pandžábe, sikhovia ohrozovali katolíkov »

Posun od životnej úrovne strednej triedy k najnižšej: Iktimalin príbeh o prenasledovaní a nádeji

Iktimal v Sýrii prišla o všetko, keď ozbrojené milície obsadili jej dedinu. Tu spoznáte ako našla nádej v Centre nádeje, ktoré prevádzkujú miestni partneri Open Doors.
Čítaj ďalej o Posun od životnej úrovne strednej triedy k najnižšej: Iktimalin príbeh o prenasledovaní a nádeji »

Kresťania tvoria 90 % sanitárnych pracovníkov v Islamabade, to však nie je všetko

Nedávny článok upozornil na skutočnosť, že 90 % upratovačov ulíc v Islamabade sú kresťania. Títo pracovníci dostávajú malú alebo žiadnu mzdu a na výplatu často čakajú týždne až mesiace.
Čítaj ďalej o Kresťania tvoria 90 % sanitárnych pracovníkov v Islamabade, to však nie je všetko »

Šesť indických kresťaniek je zatknutých na narodeninovej oslave a obvinených z vynútených konverzií

Prosím, modlite sa za šesť kresťanských žien, ktoré hinduistická extrémistická skupina obvinila z násilného konvertovania iných. Ich právnik sa domnieva, že im bola zamietnutá kaucia kvôli politickému tlaku
Čítaj ďalej o Šesť indických kresťaniek je zatknutých na narodeninovej oslave a obvinených z vynútených konverzií »

Nikaragua: Polícia počas rastúceho napätia zatkla ďalšieho kňaza

Keďže vzťahy medzi nikaragujskou cirkvou a sandinistickým režimom sú čoraz napätejšie, polícia údajne zatkla ďalšieho kňaza. Don Oscar Danilo Benavidez Tinoco z diecézy Siuna je zadržiavaný v detenčnom centre v Manague, hoci dôvod jeho zatknutia zostáva neznámy.
Čítaj ďalej o Nikaragua: Polícia počas rastúceho napätia zatkla ďalšieho kňaza »

Hrozný Evin

Toto miesto zaberá pás zeme v štvrti Evin v Teheráne v Iráne. Nehnuteľnosti, ktoré slúžia ako väzenie, symbolizujú zlo, mučenie a zlomené životy toľkých kresťanov. Jeho reťaze už desaťročia spútavajú náboženskú slobodu.
Čítaj ďalej o Hrozný Evin »

Kresťan v Egypte zabitý pred očami svojho syna a dvoch synovcov

Po útoku na ďalšieho kresťana v Egypte prosíme všetkých o modlitby. 5. júla tragicky zomrel Abdel-Masih Sadeq Khalil po útoku moslimským extrémistom pred očami svojho syna a dvoch synovcov, pričom od útočníka počuli: „Zabil som tohto kresťanského káfira , aby som sa dostal do raja"
Čítaj ďalej o Kresťan v Egypte zabitý pred očami svojho syna a dvoch synovcov »

Nigéria je najhoršia krajina na svete pre kresťanov

Počas prvých troch mesiacov roku 2022 bolo najmenej 896 civilistov zabitých pri násilných útokoch v Nigérii. Podľa Open Doors to zahŕňa stovky kresťanov, ktorí boli zavraždení kvôli svojej viere.
Čítaj ďalej o Nigéria je najhoršia krajina na svete pre kresťanov »

Posmievaná. Zbitá. Napriek tomu neotrasená: Prečo má Mehr z Indie odvážnu vieru?

Mehr* z Indie bola brutálne napadnutá preto, že je kresťanka – a keď sa dostala do nemocnice, lekári a sestry ju odmietli liečiť. Všetko len preto, že nasleduje Ježiša. Vy však jej môžete pomôcť a aj iným indickým kresťanom – aby ich viera zostala neotrasená
Čítaj ďalej o Posmievaná. Zbitá. Napriek tomu neotrasená: Prečo má Mehr z Indie odvážnu vieru? »

Od odmietnutia k duševnej obnove – ako sa Agnes vďaka vám uzdravuje z únosu

Po tom, čo Agnes z Nigérie zažila odmietnutie zo strany svojej komunity po utrpení v rukách islamských militantov Boko Haram, vďaka vašim modlitbám a podpore sa pomaly uzdravuje.
Čítaj ďalej o Od odmietnutia k duševnej obnove – ako sa Agnes vďaka vám uzdravuje z únosu »

Aisha z Čadu zažíva Božiu útechu vďaka vám

Aisha* a jej rodina museli utiecť zo svojho domu v Čade kvôli prenasledovaniu – ale vaše modlitby a podpora im pomohli, keď si začali budovať nový život. Islamský extrémizmus je v západnej Afrike na vzostupe, ale vy úspešne pomáhate posilňovať veriacich, ktorí čelia rastúcemu násiliu a nepriateľstvu.
Čítaj ďalej o Aisha z Čadu zažíva Božiu útechu vďaka vám »

Vyhrážky, otrávené domáce zvieratá a nemožnosť pochovať svojich mŕtvych príbuzných.

Život kirgizských kresťanských konvertitov sa zhoršuje. V Kirgizsku narastá prenasledovanie kresťanských konvertitov. Tu si môžete prečítať niektoré z ich príbehov, ako aj to, ako vaše modlitby a podpora pomáhajú prenasledovaným veriacim.
Čítaj ďalej o Vyhrážky, otrávené domáce zvieratá a nemožnosť pochovať svojich mŕtvych príbuzných. »

Ako prepašovaná Biblia zmenila Dhein život

Dhea z juhovýchodnej Ázie nechcela Bibliu, ktorú jej dal misionár. Snažila sa ju zničiť. Niečo ju však zastavilo – a keď ju začala čítať, rozhodla sa nasledovať Ježiša. Ako kresťanka a ako žena čelila extrémnemu prenasledovaniu, no v službe druhým zostáva aktívna.
Čítaj ďalej o Ako prepašovaná Biblia zmenila Dhein život »
Ukazujem 1 - 25 z 331 výsledkov.
Položiek na stránku 25
z 14