Blogy

Život v exile v Severnej Kórei: Ukážeš Bae, že nie je sama?

Bae* bola odsúdená na doživotnú prácu a hladovanie - len za to, že vlastnila Bibliu. Tu je jej príbeh - až sa jej raz podarilo utiecť...
Čítaj ďalej o Život v exile v Severnej Kórei: Ukážeš Bae, že nie je sama? »

Tu môžete vidieť, ako ste dosiahli zmenu v roku 2021

Tento rok, napriek bolestiam, ktoré naša prenasledovaná cirkevná rodina často zažíva, vaše modlitby a podpora priniesli nádej, uzdravenie a radosť tisícom prenasledovaných kresťanov – ďakujeme!
Čítaj ďalej o Tu môžete vidieť, ako ste dosiahli zmenu v roku 2021 »

Cirkevní vodcovia v Indii veria, že útok na Misionárky lásky je súčasťou dobre organizovanej stratégie

Podľa Union of Catholic Asian News (UCAN) cirkevní predstavitelia v Indii si myslia, že zaregistrovaný prípad proti Misionárkam lásky v Gudžaráte je súčasťou zámernej stratégie očierňovania inštitúcie a jej zakladateľky Matky Terezy
Čítaj ďalej o Cirkevní vodcovia v Indii veria, že útok na Misionárky lásky je súčasťou dobre organizovanej stratégie »

Egypt: Adelove prvé Vianoce s Ježišom

10-ročný Adel mal pocit, že jeho život nemá zmysel – až kým nenatrafil na triedu detskej služby v neďalekom kostole podporovanú miestnymi partnermi Open Doors. Tam spoznal Ježiša! Presvedčte sa ako vaše modlitby a podpora menia život stovkám prenasledovaných detí ako je Adel.
Čítaj ďalej o Egypt: Adelove prvé Vianoce s Ježišom »

Hinduistickí extrémisti zaútočili na katolícku školu v Madhjapradéši

Incident vychádza z klebiet, že sa v škole krstilo. V skutočnosti sú kresťania iba štyria študenti z 1500 študentov. Pre biskupa Jamesa Athikalama zo Sagaru je útok súčasťou „plánovanej stratégie“ spojenej s nadchádzajúcimi miestnymi voľbami; "Miestni (nacionalistickí) vodcovia chcú získať popredné miesto útokom na kresťanské školy."
Čítaj ďalej o Hinduistickí extrémisti zaútočili na katolícku školu v Madhjapradéši »

Udržanie viery v čase hladomoru

Napriek súčasnému nedostatku potravín v Severnej Kórei vodca Kim Čong-un povedal svojim ľuďom, že „musia jesť menej, kým krajina v roku 2025 znovu neotvorí svoje hranice s Čínou“. V zdanlivo beznádejnej situácii severokórejský utečenec Timothy Cho, ktorý sám prežil posledný hladomor v Severnej Kórei, uvažuje o tom, kde spočíva jeho nádej, aj nádej severokórejského ľudu – v Ježišovi.
Čítaj ďalej o Udržanie viery v čase hladomoru »

Tri príbehy odvážnej viery v Bangladéši – a vaša úloha v nich

Ako menšina v Bangladéši sú kresťania ľahko zraniteľní voči prenasledovateľom. Tieto tri príbehy poukazujú na to, aké ťažké je byť kresťanom v Bangladéši – ktorý je na 31. mieste vo World Watch List – a ako s vašou pomocou a modlitbami prichádzajú k nim miestni partneri Open Doors, aby poskytli podporu – aj keď len myšlienkou, že nie sú sami.
Čítaj ďalej o Tri príbehy odvážnej viery v Bangladéši – a vaša úloha v nich »

12-ročné kresťanské dievča v Pakistane unesené moslimom

Podľa informácie z Asia News bolo minulý týždeň unesené 12-ročné kresťanské dievča z pakistanskej provincie Pandžáb dospelým moslimom. Podľa vyjadrenia rodiny dievčaťa bola prevezená do inej provincie, aby násilne konvertovala na islam a musela sa vydať za svojho únoscu.
Čítaj ďalej o 12-ročné kresťanské dievča v Pakistane unesené moslimom »

Aplikácia Biblia bola odstránená z čínskeho obchodu Apple Store v rámci ďalšieho zásahu proti kresťanom

Aplikácia Olive Tree Bible bola odstránená z čínskeho Apple Store po tom, ako jej tvorcovia nemohli zabezpečiť povolenie na distribúciu aplikácie v Číne počas kontroly. Je to žiaľ súčasť pokračujúceho trendu, ktorý ukazuje, že čínska vláda presadzuje svoju kontrolu nad náboženskými skupinami v krajine. Prichádza to ako súčasť širšieho zásahu čínskych úradov proti kresťanským zdrojom online
Čítaj ďalej o Aplikácia Biblia bola odstránená z čínskeho obchodu Apple Store v rámci ďalšieho zásahu proti kresťanom »

ICC podporuje prenasledovanú matku troch detí prostredníctvom maloobchodu

Hajaruya Peace je 26-ročná slobodná matka s tromi deťmi. Žije v Makindye Kosovo v Ugande. Peace, ktorá hovorí svahilsky, sa podelila o svoj príbeh s International Christian Concern / ICC/ "  Môj manžel ma vyhodil z domu, keď som sa "znovu narodila" 12. januára  2021,"  spomínala  . "Chcela som sa vrátiť do domu mojich rodičov, ale neprijali ma." ...
Čítaj ďalej o ICC podporuje prenasledovanú matku troch detí prostredníctvom maloobchodu »

Propaganda, strach a viera: ako Boh zachránil Severokórejčana

Timothy* zo Severnej Kórey vyrastal v strachu z kresťanov. Keď utiekol z krajiny, skončil v bezpečnom dome s Bibliou a krížom. Vystrašilo ho to - ale ukázalo sa, že to bol začiatok jeho cesty k spoznávaniu Ježiša. Toto je jeho príbeh a s tým vysvetlenie, prečo sú bezpečné domy - ktoré Open Doors financuje - také dôležité pri podpore severokórejskej cirkvi.
Čítaj ďalej o Propaganda, strach a viera: ako Boh zachránil Severokórejčana »

38 ľudí pochovaných v masovom hrobe, zmasakrovaní jednoducho preto, že boli kresťania.

Hromadný hrob bol 15 stôp široký, 30 stôp dlhý a 5 stôp hlboký. V ňom je 38 kresťanov, zavraždených vo svojich domovoch počas ďalšieho útoku militantov Fulani v strednej časti Nigérie. Duchovný Michael Cosmas Magaji prehovoril počas pohrebu a povzbudzoval smútiaci dav.  "Je pravda, že sme trpiaci, ale nie zdrvení,"   povedal.  "To znamená, že aj keď trpíme...
Čítaj ďalej o 38 ľudí pochovaných v masovom hrobe, zmasakrovaní jednoducho preto, že boli kresťania. »

Obnovenie identity: Mattiho snaha žiť život kresťana v Iraku

Matti (meno je zmenené) z Iraku sa narodil do kresťanskej rodiny a miluje Ježiša - ale v jeho občianskom preukaze je, že je moslim. To Mattimu zabránilo žiť život, ktorý chce žiť, vrátane možnosti mať vlastnú rodinu. A nie je jediným kresťanom, ktorého sa tento zákon týka. Ale vďaka vám právnici ako pán Youhanna môžu bojovať za obnovu ich pravej identity.
Čítaj ďalej o Obnovenie identity: Mattiho snaha žiť život kresťana v Iraku »

Ignorácia ľudskej dôstojnosti utečencov v Nemecku

Reprezentatívny prieskum o azylovej situácii 5 207 kresťanských konvertitov
Čítaj ďalej o Ignorácia ľudskej dôstojnosti utečencov v Nemecku »

Útok s kyselinou na kresťanského chlapca v Indii

16-ročného Nitisha Kumara minulý týždeň v severoindickom štáte Bihár napadli kyselinou, pričom mu spôsobili popáleniny na 60% tela.
Čítaj ďalej o Útok s kyselinou na kresťanského chlapca v Indii »

Útoky na kresťanov v Indii sú pravidelne natáčané - potom sú masovo zdieľané online s cieľom udržať nenávisť voči veriacim

Keďže si India v nedeľu 15. augusta pripomínala 74. výročie nezávislosti, kresťania a ďalšie náboženské menšiny v celej krajine hlásia rastúcu atmosféru netolerancie - ktorú vybičovali hinduistické extrémistické skupiny a využívajú na to sociálne médiá ako Facebook a WhatsApp
Čítaj ďalej o Útoky na kresťanov v Indii sú pravidelne natáčané - potom sú masovo zdieľané online s cieľom udržať nenávisť voči veriacim »

Preethe bolo po drsnom útoku odoprené ošetrenie

Preetha bola pri modlitbe s niekoľkými priateľmi tvrdo napadnutá - a potom jej kvôli viere odmietli ošetrenie v nemocnici. Tu je jej príbeh - aj informácia ako jej pomáhate a ako môžete podporiť ostatných veriacich, ktorí čelia rovnakému utrpeniu.
Čítaj ďalej o Preethe bolo po drsnom útoku odoprené ošetrenie »

Lahore, kresťanské sestry Sajidu a Abidu uniesli, znásilnili a zavraždili

Obe pracovali vo farmaceutickej továrni. Majiteľ Mohammad Naeem a vedúci Mohammad Imtiaz na nich tlačili, aby uzavreli manželstvo, sľubovali bohatstvo a požadovali ich konverziu na islam. Ženy sa však vydali za dvoch kresťanov.
Čítaj ďalej o Lahore, kresťanské sestry Sajidu a Abidu uniesli, znásilnili a zavraždili »

Kresťan v Pakistane bol donútený odmietnuť povýšenie z dôvodu týrania a vyhrážania

V máji bol kresťan v Pakistane týraný a ohrozovaný moslimskými spolupracovníkmi v nemocnici v Karáčí po tom, ako bol mesiac predtým povýšený. V záujme ochrany svojej vlastnej bezpečnosti a bezpečnosti svojej rodiny sa kresťan nakoniec rozhodol vzdať povýšenia a požiadať o presun do inej nemocnice.
Čítaj ďalej o Kresťan v Pakistane bol donútený odmietnuť povýšenie z dôvodu týrania a vyhrážania »

Zázračný útek Saghar z Iránu

Saghar sa podarilo utiecť tajnej polícii, ktorá ju chcela zatknúť za vedenie domácej cirkvi. Tu je jej úžasný príbeh odvahy a zázrakov.
Čítaj ďalej o Zázračný útek Saghar z Iránu »

Indické kresťanské rodiny vysídlené z dediny po odmietnutí vzdať sa viery

Podľa miestnych zdrojov bolo od januára vysídlených z domovskej dediny 13 kresťanských rodín v indickom štáte Urísa po tom, čo sa odmietli vzdať kresťanskej viery. K vysídleniu došlo po tom, čo radikálni hinduistickí nacionalisti využili nesúhlas kresťanov s miestnym hinduistickým festivalom na vyvolanie napätia medzi dedinčanmi.
Čítaj ďalej o Indické kresťanské rodiny vysídlené z dediny po odmietnutí vzdať sa viery »

Tajná polícia chcela mená. Taher ich nedal

Taher a jeho rodina boli tajnými veriacimi v krajine na Blízkom východe. Keď bola odhalená ich viera, Tahera zatkla a bezohľadne vypočúvala tajná polícia - odmietol však im dať mená spoluveriacich. Tu je jeho príbeh.
Čítaj ďalej o Tajná polícia chcela mená. Taher ich nedal »

Svokrovci Kusum jej vyčítali smrť manžela. Avšak Boh zakročil.

Keď manžel a syn Kusum* zomreli, jej svokrovci tvrdili, že dôvodom bola jej viera. Ale Boh urobil zázraky v životoch jej rodiny a obce - a na pomoc Kusum použil vaše modlitby a podporu.
Čítaj ďalej o Svokrovci Kusum jej vyčítali smrť manžela. Avšak Boh zakročil. »

Islamský štát na Sinaji sa vyhráža smrťou egyptským koptom, ktorí smútia za svojim otcom

Obavy, že „Islamský štát“ opäť ohrozí životy najväčšej kresťanskej populácie na Blízkom východe sa znovu objavili po tom, čo radikálna militantná skupina zabila egyptského koptského podnikateľa, ktorý financoval stavbu jediného kostola v jeho dedine na severe Sinaja. Smrť 62 ročného Nabila Habashy Salamu bola oznámená minulý týždeň, ale nové informácie stoja za pozornosť.
Čítaj ďalej o Islamský štát na Sinaji sa vyhráža smrťou egyptským koptom, ktorí smútia za svojim otcom »

Len jedna iskra: ako viera Suraidy doviedla ďalších k Ježišovi počas ramadánu

Potom, ako Suraida uverila v Ježiša v svojich 60-tich rokoch, rozprávala o Božej láske svojej rodine a videla, ako Boh zázračne koná - najmä počas mesiaca ramadán. Aj keď ona a jej manžel čelia prenasledovaniu pre svoju vieru, naďalej ohlasujú Evanjelium. Modlite sa za nich tento ramadán, keď hovoria iným o Ježišovi. Všetky mená v tomto článku boli zmenené.
Čítaj ďalej o Len jedna iskra: ako viera Suraidy doviedla ďalších k Ježišovi počas ramadánu »
Ukazujem 1 - 25 z 298 výsledkov.
Položiek na stránku 25
z 12