Blog

« Späť

Vďačné LETO - Súťaž o tri knihy!

Vďačné LETO - Súťaž o tri knihy!

Radostný deň, priatelia! Vlastne vám želám radostné celé leto.

Aby bolo ešte viac radostné, pripravila som pre vás LETNÚ HRU na celé letné prázdniny - o tri celkom nové knihy Ann Voskampovej Cestou zlomenosti.  O čo pôjde? Pamätáte si vlaňajšiu výzvu Veľký lov letných radostí? (Úvodný článok TU) Teraz prichádza niečo podobné. A predsa celkom iné. 

1. To najdôležitejšie je - chodiť po svete s otvorenými očami. Všímať si. Všetko krásne a dobré, čo nás každý deň stretáva. Všetky tie dary, ktorými nás každý deň obdarúva náš dobrý Pán. Čiže vašou prvou úlohou bude - Všimnúť si (každý deň aspoň jeden) dar, za ktorý môžete byť vďační.

2. Získať obrázok, ktorý akýmkoľvek spôsobom bude vyjadrovať, za čo ste v ten deň vďační. Obrázok môžete získať dvoma spôsobmi, preto aj súťaž bude mať dve kategórie (vlastne súťažné kategórie budú tri, neskôr vysvetlím).

A) Fotografie: Môžete odfotiť predmet svojej vďačnosti. Alebo aj niečo iné, čo s vašou témou akokoľvek súvisí, alebo vám ju pripomína (vhodné najmä pre abstraktné a "neodfotiteľné" témy). Ale je vždy nutné vytvoriť vlastnú fotografiu, a odfotiť ju v daný deň, za ktorý súťažíte.
 
B) Vlastnoručné obrázky: Môžete kresliť, maľovať, lepiť, modelovať... na papieri, na počítači, do piesku, či vodou po asfalte... ľubovoľnou technikou, v ľubovoľnej kvalite. Nezáleží na tom, či si myslíte, že nemáte talent (každý dokáže nakresliť aspoň niečo). Nezáleží na tom, že nemáte vyberanú techniku, alebo dobré farbičky. Úplne postačí "čmáranica" perom do zošita, alebo počítačovou myškou v programe Skicár. 
 

3. Publikovať obrázok aj s vysvetlením, za čo ste vďační (stačí úplne krátky popis).
Svoj obrázok môžete zverejniť kdekoľvek v internetovom priestore. Ak máte svoj blog, môžete o vďačnosti písať tam. Môžete zverejniť obrázky vašej každodennej vďačnosti na instagrame (hashtag #RadostAVdacnost), alebo facebooku (@Radosť a vďačnosť), či v ľubovoľnej "sociálnej sieti"... Dôležité je len to, aby bola vami zvolená stránka verejne dostupná.
Alebo môžete využiť stránku nášho spoločenstva vďačnosti: http://www.mojakomunita.sk/web/radost-a-vdacnost/vdacny-utorok. Stačí sa len zaregistrovať na MojaKomunita.sk (na tomto linku) a potom sa prihlásiť do komunity Cesta vďačnosti (cez túto stránku).
 

Za cenu do súťaž ďakujeme vydavateľstvu Kumrán.sk

Súťaž Vďačné leto 2017 bude prebiehať počas celých letných prázdnin. To znamená od 1. 7. do 31. 8. 2017. Každý deň môžete získať body do súťaže, a hráči s najväčším počtom získaných bodov získajú výhru. Ale samozrejme, najväčšou výhrou pre každého zúčastneného bude radosť zo samtoného objavovania Božích darov pre nás a snaha o ich zachytenie, aby nám neunikli pomedzi prsty. Aby sme mali radosť každý deň. 

A ako možno získať body, aké sú termíny a kategórie súťaže? To vám podrobne vysvetlím zase zajtra. Určite sem nezabudnite nakuknúť. Teším sa na vás a želám vám už teraz RADOSTNÉ LETO!

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Zatiaľ bez komentára Buďte prvým