« Späť

MÁM NÁDEJ, kampaň "Adoptuj si politika" oslovuje tínedžerov

MÁM NÁDEJ, kampaň

V stredu 8.mája sme spustili druhú vlnu kampane "Adoptuj si politika". K dnešnému dňu sa pravidelne za oblasť politiky modlitebne prihovára viac ako 1000 ľudí.

 

Kampaň ponúka možnosť vybrať si jedného politika, za ktorého sa záujemca modlí pravidelne po dobu niekoľkých mesiacov. Do modlitieb sa zatiaľ zapojili najmä vysokoškoláci a stredná generácia. „Mnohí modlitebnici sú z radov našich spolužiakov a rodičov, zatiaľ sa nám však nepodarilo osloviť tú najmladšiu a najstaršiu generáciu. Preto sa v tejto fáze kampane zameriavame práve na nich,“ uviedol Eduard Filo, koordinátor projektu.

Rapper Kuša a líderka kapely Christallinus Eva Hrešková nahrali na podporu kampane skladbu Nad touto krajinou http://www.youtube.com/watch?v=F1yWi9KVXVE. „Ide o výpoveď bežného človeka, ktorý je frustrovaný mnohými vecami, ktoré sa na Slovensku dejú, ale aj tak má svoju krajinu rád,“ uviedol Kuša. „Zároveň vnímame pre budúcnosť nádej, vidíme tu riešenie,“ dodáva Eva Hrešková.   

Pre starších občanov pripravili iniciátori kampane možnosť registrovať sa do modlitby bez použitia internetu. „Uvedomujeme si, že pre skôr narodených nie je práca s internetom samozrejmosťou. Preto sme zriadili telefónnu linku 0918 354 006, na ktorej si môžu vybrať konkrétneho politika a zvoliť si dĺžku trvania modlitby,“ vysvetľuje E. Filo. 

Na webovej stránke projektu www.adoptujsipolika.sk pribudli materiály na stiahnutie, ktoré môžu dobrovoľníci voľne šíriť a tým pomôcť zviditeľniť tento projekt. Novinkou na stránke sú aj odpovede na často kladené otázky. 

O modlitebnej kampani informovali organizátori aj samotných politikov. Niektorí z nich im za túto iniciatívu poďakovali. „Chcem sa vám úprimne poďakovať za tento projekt. Veľmi si to vážim. Rada by som prostredníctvom vás tlmočila svoje poďakovanie všetkým, ktorí mňa a moju rodinu zahŕňajú do svojich modlitieb,“ napísala nemenovaná poslankyňa Národnej rady.„Ďakujem za duchovnú podporu, veľmi oceňujem vašu iniciatívu,“ reagoval ďalší poslanec.

Viac