Keď život nejde podľa mojich predstáv...

...tak ide podľa tých Božích. Už viackrát som sa o tom presvedčila.
Čítaj ďalej o Keď život nejde podľa mojich predstáv... »

Ja, Ty... ako DAR

„Neboj sa byť darom!“ Ako často to druhým opakujem. Rovnako často však zabúdam na to, že to platí aj pre mňa.
Čítaj ďalej o Ja, Ty... ako DAR »

(s)PÚŠŤ

„Púšť je krásna," dodal. A bola to pravda. Vždy som mal rád púšť. Človek si sadne na pieskový presyp. Nič nevidí. Nič nepočuje. A predsa čosi v tichu žiari... „Púšť robí krásnou to, že niekde skrýva studňu," povedal Malý princ.
Čítaj ďalej o (s)PÚŠŤ »

Trochu zvláštna dovolenka...

Nemocnica. Zvláštny pocit prázdna v duši. Hrča v krku, slzy v očiach. Strach z nepoznaného. Očakávanie neočakávaného.
Čítaj ďalej o Trochu zvláštna dovolenka... »

Ľadová črepina HRIECHU 2

Gerda sa vydá hľadať Kaya, ktorý odišiel so Snehovou kráľovnou. Chýba jej priateľ. Jeho starosť, záujem, slová, prítomnosť...
Čítaj ďalej o Ľadová črepina HRIECHU 2 »

Ľadová črepina HRIECHU

V dňoch plných slnka a horúčavy som objavila jednu rozprávku. Trošku na schladenie. Snehová kráľovná. Pamätám si ju z detstva. Mali sme ju ešte na platni. Poznala som ju naspamäť. A teraz som znovuobjavila jej čaro. Avšak trošku z iného pohľadu.
Čítaj ďalej o Ľadová črepina HRIECHU »

Infarkt duše

Samovražda. Či pokus ňu. Infarkt duše. Akoby sa s nimi vrece roztrhlo.
Čítaj ďalej o Infarkt duše »

Optika kríža

Dostala som kríž. Iný. Zvláštny. Bez Krista. S vyrezaným, prázdnym miestom pre telo. „Aby si doň mohla dosadiť seba,“ vysvetľoval darca. A ja som si uvedomila, že by bolo ľahšie, dívať sa na kríž, na ktorom je Kristus, neuvažujúc nad tým, že by som  na ňom mohla byť i ja. Je ľahké písať či hovoriť pekné veci o utrpení,...
Čítaj ďalej o Optika kríža »

Boh dopustí...

...aby sme niekedy upadli do nedokonalostí, lebo veľmi rád odpúšťa. (J. Green)
Čítaj ďalej o Boh dopustí... »

...radosť VEĽKONOČNÉHO rána...

Zelený štvrtok. Miloval až do krajnosti. Teraz ešte nechápeš, čo robím, ale neskôr pochopíš. Áno, chcem Ti veriť, hoci vôbec nechápem! Samota. Niet toho, komu by som mohla zveriť svoje slzy. Objať tuho, Zakvačiť sa. A tak sa mocne  chytím Teba, Pane môj. Zakvačím sa. Plačeme spolu. V bolestnom objatí plnom lásky. Umývanie nôh. Boľavých. Špinavých. ...
Čítaj ďalej o ...radosť VEĽKONOČNÉHO rána... »

Na ceste do Emauz...

Veľká noc. Mnohí ju prežili radostne, s rozžiareným srdcom i tvárou. Ale je mnoho tých, ktorí majú napriek sviatkom Lásky slzy v očiach... Dráma, ktorú prežíva každý z nás na tej svojej ceste, na ktorej sa má s Pánom stretnúť...
Čítaj ďalej o Na ceste do Emauz... »

...sviatky LÁSKY...

Sviatky najväčších tajomstiev našej viery sa blížia. Pôst pomaly, ale isto vrcholí. V hĺbke srdca odkrývam tajomstvá Lásky. Lásky, ktorá zašla najďalej, ako mohla. Až na kríž. Veľkonočné trojdnie? Ako často ho len tak preletím? Túžim po hlbšom ponorením sa do najväčšieho tajomstva, ktoré mi dáva moja viera v Krista?
Čítaj ďalej o ...sviatky LÁSKY... »

Mladí banskobystrickej diecézy: obohatení chudobným Kristom

Viac ako 400 mladých sa zúčastnilo Kvetného víkendu v Banskej Bystrici. Diecézne stretnutie mládeže s otcom biskupom sa nieslo v duchu blahoslavenstva: „blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo“ (Mt 5,3). Hlavnou témou celého víkendu bola chudoba. A práve vďaka nej odišli účastníci obohatení.
Čítaj ďalej o Mladí banskobystrickej diecézy: obohatení chudobným Kristom »

LAZÁR, poď von!

„Pane, ten, ktorého miluješ, je chorý,“ odkazujú sestry Ježišovi. Čakali by sme, že Ježiš luskne prstom či pošle sms-ku Bohu a Lazár je ok. No On hovorí: „Táto choroba nie je na smrť, ale na Božiu slávu, aby ňou bol oslávený Boží Syn.“ Uf, učeníci si isto utreli pot z čela. Choroba na Božiu slávu? A či to nepoznáme sami? Pán nevezme kríž, ale podopiera plecia. Učeníci si mysleli, že spí a Pán ho plánuje zobudiť a uzdraviť. Avšak Ježiš ich uvádza do reality: „Lazár zomrel“.
Čítaj ďalej o LAZÁR, poď von! »

Božia (ne)logika

Postoj chvíľu, pozri, svitá deň, v svetle pravdy prekročiť skús svoj tieň. Som si krížom, len v Bohu nájdem smer. Veď On je v nás, dýcha v nás On sám, v nás je Kristus, tak poď volá Ťa. Vezmi na seba svoj kríž, silu lásky objavíš, vezmi na seba svoj kríž, poď, ver mi, uvidíš... Veľkú ťarchu vraj nosíš, tou ťarchou si ty sám, zmysel cesty pochopíš: „Nasleduj ma!" volá Pán.
Čítaj ďalej o Božia (ne)logika »

krížová cesta HRIEŠNIKA

Krížová cesta je mojou najobľúbenejšou modlitbou. Preto som spracovala jednu z nich, ktorá je pôvodne rozsiahla, je to celá kniha, každé zastavenie na niekoľkých stranách. Je to jedna z najkrajších ciest, aké som kedy čítala, modlila sa. KRÍŽOVÁ CESTA HRIEŠNIKA od ALESSANDRA PRONZATA. Práve preto sa chcem s vami o ňu podeliť. Vybrala som myšlienky, ktoré boli najkrajšie a najdôležitejšie.
Čítaj ďalej o krížová cesta HRIEŠNIKA »

Počujete KAMENE kričať...?

Zdá sa mi, že ich počujem. Prečo? Lebo my mlčíme. "Ak oni budú mlčať, kamene budú kričať." (Lk 19,40)
Čítaj ďalej o Počujete KAMENE kričať...? »

PÔST už klope na dvere

Nie na tie vchodové, ale na dvere nášho srdca. Otvoriť ich môžeme len my. Boh je ten, ktorý vytrvalo klope a túži vojsť do nášho života. Roztrhnite si srdcia, a nie rúcho, hovorí Pán skrze proroka Joela.
Čítaj ďalej o PÔST už klope na dvere »

Ježišova pieseň

„Opri sa o mňa, bude ti dobre, svet bude krásny a nebo modré,“ spieva známy slovenský spevák. Veru, človeku je dobre, keď sa má o koho oprieť. A my sa máme o koho. Predstavme si, že nám túto pieseň spieva Kristus.
Čítaj ďalej o Ježišova pieseň »

PRiJaTie

Ty si ma ľúbil vždy tak vrúcne, ja som Ťa odmietla. Nie na Tvoj kríž, len na svoje sily, vždy som sa spoľahla. Prosím ťa, rýchlo príď, zas mám strach, neviem, kam kráčať mám. Zblúdila som ja viem, že chcem ťa zas nájsť. Prišiel si ako jemný vánok, ako najľahší vták. Bolo to už tak veľmi dávno, bolo to dávno v nás. Neviem, či silu mám, chcem vstať zas, ...
Čítaj ďalej o PRiJaTie »

ŽIŤ naplno

Vždy som po tom túžila. Žiť naplno. Pre Krista, s Kristom, v Kristovi. A čakala som, kým bude všetko OK, aby som tak mohla urobiť. Kým bude všetko v najlepšom poriadku. Teda, podľa mňa, podľa mojich predstáv. Avšak teraz som pochopila... Ježiš chce, aby som žila naplno TU a TERAZ! Problémy, ťažkosti a bolesti sú darom. Sú príležitosťou, ako...
Čítaj ďalej o ŽIŤ naplno »

Vieš, že si Kristov list?

Ja som to donedávna nevedela. Avšak stretnutie ON JE ŽIVÝ mi ponúklo nový pohľad. A mám veľkú radosť z toho, že ním môžem byť! Ako hovorí apoštol Pavol: „Veď je zjavné, že ste Kristov list, ktorý sme my vyhotovili, napísaný nie atramentom, ale Duchom živého Boha, nie na kamenných tabuliach, ale na živých tabuliach srdca.“ (2Kor 3,3)
Čítaj ďalej o Vieš, že si Kristov list? »

Šťastný, šťastnejší, najšťastnejší...

Šťastný nový rok. Šťastné a veselé! Veľa šťastia! Šťastné narodeniny, meniny či výročie! Koľkokrát sme to už počuli či povedali? Desať, dvadsať, ba možno aj stokrát? Zamýšľam sa nad tým... čo to vlastne znamená?
Čítaj ďalej o Šťastný, šťastnejší, najšťastnejší... »

Prameň radosti (alebo čas v Taizé)

Dlho som nevedela nájsť slová, ktorými by som opísala čas strávený v Taizé. Zdá sa mi nemožné zachytiť slovami to, čo to pre mňa znamenalo. Ale aspoň sa o to pokúsim.
Čítaj ďalej o Prameň radosti (alebo čas v Taizé) »

Môj kamoš: František z Assisi

Pol roka som žila s ním. S Františkom. Spočiatku z povinnosti. Kvôli scenáru. Ale napokon... On sa mi stal priateľom. Veľkým. Nebeským. Vzal ma za ruku a učil ma. Viedol. Ako veľký brat svoju malú sestru.
Čítaj ďalej o Môj kamoš: František z Assisi »
Ukazujem 26 - 50 z 77 výsledkov.
Položiek na stránku 25
z 4