« Späť

Pre manželov: Manželská intimita bez nepríjemností

Pre manželov: Manželská intimita bez nepríjemností

Ak má byť manželská intimita príjemná a intímna, nemôže ísť iba o fyzickú intimitu. Obaja partneri potrebujú zažívať uvoľnenie a príjemnú atmosféru.

Ak bol deň náročný alebo skôr negatívny, je potrebné, aby si manželia „vyrobili“ pokoj a príjemnú citovú „bombu“. Najprv by sa mali krátko pomodliť, úprimne Bohu odovzdať všetko, čo prežili a prečítať si stať zo Svätého Písma. Iba Boh totiž dokáže dať pokoj,“ktorý prevyšuje každú chápavosť“ do každej situácie a dať nám istotu, že sme pevne v Jeho rukách. Z prirodzených vecí je fajn napr. pozrieť si spoločné fotky a príjemne si zaspomínať, pustiť si niekoľko obľúbených videoklipov alebo piesní, dať si osviežujúci nápoj, zaliať príjemnú relaxačnú arómu eukalyptu, mäty alebo obľúbenej vonnej esencie, ktorá zvlhčí sliznicu nosa a pomôže uvoľneniu mysle.

Manželskú intimitu môžu znepríjemniť falošné predstavy o sexe, ktoré vnucujú filmy a časopisy. Spodná bielizeň a negližé by malo vyjadrovať, že žena je princezná, nie prostitútka z verejného domu. Ženy pod tlakom vyzerať dosť sexi alebo vyzerať stále nejako inak pritom nakoniec zažívajú skôr poníženie ako vlastnú príťažlivosť- podvedome správne cítia, že tento druh oblečenia nie je dobrý.

Skutočný problém pri styku predstavuje bolesť. Najprv sa vyjadríme k správnej technike styku:

Pri samotnom akte je nevyhnutné, aby pošva ženy bola dostatočne vlhká. Vlhkosť pošvy aj v neplodných dňoch, keď je pošva suchá vzniká vzrušením- vnútorné svaly sa uvoľnia a z vnútorného prostredia vyteká hlien. Až vtedy je žena pripravená na vstup mužského orgánu. Ak sa tak stane skôr alebo – sa vlhkosť zabezpečí „nasilu“ lubrigačným gélom, slinením alebo vodou, sex bude bolestivý alebo budú pohlavné orgány po styku a nasledujúce dni bolestivé. Ďalší deň je sex ešte nepríjemnejší, keďže sa na podráždenú „ošúchanú“ sliznicu ženského orgánu vylúči kyslý hlien, ktorý nepríjemne štípe a páli. Žena a muž by pri intimite mali spolu otvorene komunikovať a učiť sa, čo je v daný moment pre toho druhého príjemné a vzrušujúce.

Bolesť pri styku u ženy je teda spôsobená buď nesprávnou technikou a nedostatočnou vlhkosťou alebo infekciou pohlavných orgánov, pričom môže ísť o oba prípady naraz.

Hubové, kvasinkové, plesňové a chlamídiové infekcie, ktoré možno ľahko získať na kúpaliskách, teba riešiť liečbou. Pri ľahších formách pomôžu dostupné krémy- Canesten..., ktoré musí používať aj partner. Muži väčšinou nemajú žiadne prejavy týchto infekcií, ale môžu ich prenášať- ak sa teda bude liečiť iba jeden z partnerov, bude to bludný kruh. (Pozor – u žien je 50% bezpríznakových- takže nič okrem bolestivého styku nenaznačuje, že by trpeli nejakou infekciou. U mužov je bezpríznaková väčšina- takže muž môže prenášať kvasinky alebo plesne bez toho, aby on nejaké nepríjemnosti pociťoval). Pri akútnejších stavoch je potrebná antibiotická liečba. Celkovo preventívne by ženy mali používať produkty pre intímnu hygienu- Lactacyd, Intimo...

Dôležitou zásadou je tiež vyprázdnenie močového mechúra u oboch partnerov pred stykom, inak dochádza k ľahkým, ale nepríjemným bakteriálnym infekciám.

Muž môže pri styku zažívať bolesť, ak má tzv. prirastenú uzdičku a pri styku cíti ťah, akoby sa mu pohlavný orgán trochu ohýbal ako luk. Tento problém je potrebné riešiť malým bezbolestným chirurgickým zákrokom.

Inou kategóriou nepríjemností je vážny nedostatok dôvery. Môže ísť o hlboké sklamanie sa v partnerovi v dôležitej oblasti, často po manželskej nevere alebo po zistení zásadného klamstva zo strany partnera. Zvlášť pre ženu je potom náročné sa psychicky preniesť cez problém a intímne sa odovzdať partnerovi. Tu je na mieste pracovať na obnovení dôvery, no byť opatrní, aby absencia intimity nebola príliš dlhá. Netreba váhať ani s vyhľadaním pomoci a nezostávať s problémom hoci ako dvojica sami.

Cieľom tohto článku nebolo partnerov vystrašiť., ale pomôcť na ceste k vzájomnému zblíženiu. Ako hovorí Božie Slovo „ Poznajte pravdu a pravda vás oslobodí.“

Zdroj obrázku: https://i.ytimg.com/vi/HW71qHmrbKU/maxresdefault.jpg

Copyright: mojakomunita.sk

Ďalej
Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
[...] Preto, aby sa to zmenilo, ale netreba urobiť až tak veľa. Je potrebné, aby partneri dbali na úplné vyvrcholenie na oboch stranách takmer pri každom styku. Poproste partnera/ku, aby vždy hovoril/a... [...] Čítať viac
Odoslané 10.1.2017 14:16.
Pre manželov: Manželská intimita bez nepríjemností

Pre manželov: Manželská intimita bez nepríjemností

Ak má byť manželská intimita príjemná a intímna, nemôže ísť iba o fyzickú intimitu. Obaja partneri potrebujú zažívať uvoľnenie a príjemnú atmosféru.
Pre manželov: Keď funguje manželská intimita

Pre manželov: Keď funguje manželská intimita

Manželská intimita je jedinečným svadobným darom od Boha pre manželský pár. Mnohí ho však skôr či neskôr v kresťanskom manželstve pokladajú za trápenie. Môže vôbec fungovať manželská intimita v manželstve, ktoré chce žiť tak, ako to chce Boh ?
Pre manželov- O čom je manželská zdržanlivosť a na čo slúži

Pre manželov- O čom je manželská zdržanlivosť a na čo slúži

Existuje mnoho otázok o manželskej intimite a aké v nej platia pravidlá. V krátkom článku nejde úplne dopodrobna rozobrať všetko, no začnime tým, že je dar.