blog - slovensky

Mons. Cristoforo Palmieri o novej evanjelizácii

Otec biskup Cristoforo Palmieri, biskup diecézy Rreshen (AL) sa nám, misionárom, na začiatku pastoračného roku prihovoril... Chcel som tieto jeho myšliekny publikovať skôr, žiaľ, z technických príčin (rozumej času málo, povinností veľa) sa nedalo. Ospravedlňujem sa za kostrbatý preklad, kto vie po albánsky, môže si prečítať originálny text - hneď pod prekladom :)
Read More About Mons. Cristoforo Palmieri o novej evanjelizácii »

Krotenie divej zveri

Áno, aj toto sa mi stáva. Občas sa snažím ktoriť divú zver či domestifikovať beštie. Celkom pravidelne, každú stredu. Nie je to nejaký extravagantný koníček, je to moja povinnosť.
Read More About Krotenie divej zveri »

Roztrhaná maska

Od prirodzenosti som alergický na niektoré veci. Napríklad na plytvanie energiami (zbytočne otvorená chladnička, nepotrebne zažaté svetlo...). No a okrem toho som celkom špeciálne alergický na náboženské kompromisy. Príznaky alergie sú ľahko rozpoznateľné: zvýšený tlak a následne aj hlas, pohľad pri ktorom kysne mlieko a plačú deti. Ako napríklad včera.
Read More About Roztrhaná maska »

Slováci - misionári v Albánsku

V počte kusov: 11. Rozmenené na drobné: dvaja saleziáni, dvaja konventuáli, jeden diecézny kňaz, jedna saleziánka, tri satmárky a dve misionárky lásky.
Read More About Slováci - misionári v Albánsku »

Slovko na záver

Tak si to nazval. A ja som ti ho chcel povedať. Tak brácho, takmer s viac ako mesačným oneskorením, ale predsa.
Read More About Slovko na záver »

"Čo je pravda?"

Každú stredu mávam stretnutia s neokatechumenmi (alebo, ako im ja vravím - s neónmi). Na úvod sa ešte patrí dodať, že v mojom prípade sú tieto stretnutia "z núdze cnosť", zveril mi ich otec biskup. V stredu je pred nami vždy nejaká téma, ktorá sa predstaví cez biblické čítania. Tou dnešnou bola pravda. Ponúkam pár myšlienok o pravde.
Read More About "Čo je pravda?" »

Z práčovne kôlňa...

Už minulú zimu som si lámal hlavu, kde uskladním drevo. Nebolo ho veľa. Posledná dávka tuším 7 kubíkov a z toho sme ešte aj tak dosť spálili. Drevo nachystané od minulého roku napokon našlo svoje miesto v bývalej práčovni. Ale...
Read More About Z práčovne kôlňa... »
Showing 101 - 108 of 108 results.
Items per Page 25
of 5