O halloweenských párty a budúcich klientoch psychologických poradní

S blížiacim sa Halloweenom sa na nás vysypala hŕba strašidelných masiek, tekvicových hláv no aj reklám zameraných proti sláveniu tohto "sviatku". Desiatky kresťanov sa snaží, aj keď nie vždy najšťastnejším spôsobom, upozorniť na nebezpečenstvo tejto zábavy. No a stovky rodičov a učiteliek zatiaľ chystá nevinné strašidelné párty pre svoje deti.
Read More About O halloweenských párty a budúcich klientoch psychologických poradní »

Biskup Štefan: Tak už len žiť

“Ani na svadbu ma nepozvali”, zažartoval s humorom jemu blízkym. “A Vy by ste prišli?” Opýtala som sa do mikrofónu s hrčou v hrdle. Pozvať biskupa na svadbu by mi nikdy nenapadlo. Stáli sme pred 600 mladými ľuďmi s mojim snúbencom a s našim biskupom. Práve sme dorozprávali svedectvo na Diecéznom stretnutí mládeže. Na záver sme sa rozhodli darovať otcovi biskupovi naše svadobné oznámenie. Pozvánka v ňom nebola.
Read More About Biskup Štefan: Tak už len žiť »

Dovidenia doma Robo...

Nepoznala som Bohu milšieho muža, ako bol Robo. Pamätám si jeho špecifickú chôdzu a intelektuálny úsmev, ktorý bol pre neho typický. Nebol pre mňa kámošom, s ktorým som chodila na kávu. Skôr vzácnym človekom, z ktorého múdrosti som mohla duchovne čerpať. Tak vzdelaný a múdry a zároveň ochotný zanechať kariéru a slúžiť tým najmenším.
Read More About Dovidenia doma Robo... »

Ľúbim ťa predavačka v obchode

Fascinuje ma, ako sa malé dieťa učí rozprávať a používať nové slovné spojenia v bežnej komunikácii. Bola som najhrdejšia matka na svete keď som zistila, že moja 16 mesačná dcéra dokáže pomenovať, že ju niečo bolí a dokonca ukázať presne miesto bolesti. Až do včera…
Read More About Ľúbim ťa predavačka v obchode »

Mamka sa občas hnevá a ja neviem prečo

Ľúbim svoju mamku. Vyrástla som v jej brušku a už sedem mesiacov sme spolu celé dni aj noci. Poviem vám, je nám spolu dobre. Aj keď musím sa priznať, že s tatínkom je niekedy väčšia sranda. Ale mamke to radšej nehovorte, aby z toho nebola smutná. Dnes napríklad pár krát bola a ja vôbec nechápem prečo.
Read More About Mamka sa občas hnevá a ja neviem prečo »

Päť dôvodov, pre ktoré každá žena môže byť matkou

Ako staré ľudové príslovie hovorí, materstva som sa vždy bála ako čert svätenej vody. Pohľad na mamičky s kočiarom vo mne vonkoncom nevyvolával pozitívne emócie. Ak vôbec nejaké vyvolával, tak to boli skôr pocity strachu.
Read More About Päť dôvodov, pre ktoré každá žena môže byť matkou »

Najnepochopiteľnejšia láska

Milujem svojho manžela. Je to skvelý muž a milujúci otec. Bolo krásne zažívať, ako dobíjal moje srdce a je ešte krajšie sledovať, ako rovnako dobíja srdce našej dcéry.
Read More About Najnepochopiteľnejšia láska »

Tvoja mama ťa miluje viac, ako si myslíš

Je pol šiestej ráno. Sedím nad prebaľovacím pultom, kde som sa práve snažila upokojiť svoje plačúce dieťa. Prebaľovanie väčšinou zaberá, aj keď dnes akosi ani to nepomohlo. Pohľad mi ubieha na fotku v retro kalendári z osemdesiateho prvého, na ktorej ma drží v náručí moja mamka a uvedomujem si, ako veľmi ma musí milovať.
Read More About Tvoja mama ťa miluje viac, ako si myslíš »

Päť hodín spánku a láska je späť

Keď mi raz jedna novopečená mamička povedala, že niekoľko týždňov po pôrode mala chuť vyhodiť svoje dieťa von oknom, nevedela som, či sa mám smiať alebo byť zdesená. Vtedy som o materstve nemala ani tú najmenšiu predstavu.
Read More About Päť hodín spánku a láska je späť »

Naozaj Pochod za život nevystihol ducha doby?

Tohtoročný Národný pochod za život prinášal so sebou viacero obáv. Okrem utečeneckej témy, ktorá v týchto dňoch dominuje, tomu nepomáhal ani fakt, že sa akcia plánovala konať v Bratislave. Málokto veril, že sa Východ dokáže zmobilizovať natoľko, aby podujatie nedopadlo fiaskom. Okrem mediálnej antikampane SME-čka a ďalších médií sa o svoje pochybnosti podelil napokon aj .týždeň. Ono to ale všetko nakoniec dopadlo trochu ináč.
Read More About Naozaj Pochod za život nevystihol ducha doby? »

Keď nejde o život, ide o....

"O, láska, prečo sa dejú takéto veci?" opýtala som sa so smútkom v tvári svojho manžela. "Myslíš jako to, že umírají lidi?" odpovedal. Fú no musím priznať, že som sa trochu zahanbila. Mala som totiž v pláne hovoriť o nevydarenej objednávke, ktorú práve riešim.
Read More About Keď nejde o život, ide o.... »

Chce sa mi vracať...

Keď som zbadala na internete karikatúru súložiacich biskupov počas konkláve, bolo mi smutno. Keď som však zbadala karikatúru súložiacej svätej trojice, chcelo sa mi vracať. A chce sa mi aj naďalej...
Read More About Chce sa mi vracať... »

Dvere sa často otvoria až vtedy, keď v to uveríme

Pred pár dňami som išla so svojim snúbencom do obchodu. Pri vstupe do brány som na dverách zbadala neúplný nadpis: ..TVORENÉ. Pozrela som sa na Tomáša a vravím mu: „Hm, to je škoda, je zatvorené.“ Po pár krokoch sa nám však odhalilo celé slovo. Namiesto môjho „realistického“ ZA sa v ňom objavilo optimistické O.
Read More About Dvere sa často otvoria až vtedy, keď v to uveríme »

Ako sa zo Svätoplukových prútov stal zlepenec

Keď sa pozriem na predvolebnú situáciu na Slovensku duševne, cítim sa smiešne, ba až komicky. Keď sa na ňu snažím pozrieť duchovne, prežívam smútok. Kdesi medzi týmto dvoma pocitmi hľadám nádej.
Read More About Ako sa zo Svätoplukových prútov stal zlepenec »

... keď pieseň z JKS-ky môže meniť životy

Zamyslela som sa nad tým, čo by sa stalo, keby sa pieseň, ktorú spievame v kostole raz v roku, na Turíce, stala súčasťou našej každodennej modlitby. A ešte viac, čo by sa stalo, keby sme sa tieto slová modlili naozaj s vierou.
Read More About ... keď pieseň z JKS-ky môže meniť životy »

Ako vidieť svet Božími očami

Často prosím Boha, aby ma naučil pozerať sa na svet jeho očami. Na svet, na ľudí, na seba. Niekedy mam však pocit, že ich má milión. Čo milión,14 miliárd. Pre každého jeden pár.
Read More About Ako vidieť svet Božími očami »

Pochodovanie za pravdu a moje zimomriavky z osemdesiateho deviateho

„Neuveriteľné! Niečo také tu nebolo od Nežnej revolúcie,“ povedala som s nadšením pánovi, ktorý so mnou čakal na autobus po skončení pochodu v Košiciach.
Read More About Pochodovanie za pravdu a moje zimomriavky z osemdesiateho deviateho »

Môžem sa slobodne rozhodnúť, či zmením svet

Myslím, že svet funguje na základe nejakých princípov. Jedným z nich je slobodná vôľa, ktorú dal Boh človeku. A v plnej miere ju rešpektuje. Aj preto sa dnes deje vo svete to, čo sa deje.
Read More About Môžem sa slobodne rozhodnúť, či zmením svet »

Tomu sa hovorí láska otca

Ocko mi cez víkend vymenil letné pneumatiky na aute. Ja som sa ho opýtala: „Čo som Ti dlžná?“ A on na to: „To je v poriadku, ja som to už vyrovnal. Natankoval som Ti Tvoje auto.“ Tomu sa hovorí láska otca.
Read More About Tomu sa hovorí láska otca »

Váž si, čo môžeš robiť pre Boha, nie je to samozrejmosť...

Dnes už viem, že smrť nie je tragédia. Je to privilégium. Možno to nikdy nepochopíme, ale potrebujeme to prijať srdcom. Môj blog určite nie je prvý, ani posledný o Ľudke.. Som totiž len jedným zo stoviek ľudí, ktorí jej majú za čo ďakovať. Keď som dostala možnosť navštíviť ju počas jej choroby, prežívala som bázeň. Tá silná žena, ktorá mi bola oporou, keď mi bolo najťažšie, ma bola...
Read More About Váž si, čo môžeš robiť pre Boha, nie je to samozrejmosť... »

Nabudúce nič nedostaneš!

Keď som dnes kráčala domov z práce, po úzkej snehovej cestičke, spomenula som si na úryvok z dokumentárneho filmu o kňazovi, ktorý spolupracoval s Matkou Terezou. Z jeho rozprávania som si zapamätala len jednu situáciu. V istej chvíli videl Matku Terezu, ako podala chudobnému dieťaťu misku s jedlom. Dieťa sa na ňu nie veľmi príjemne pozrelo a jedlo od...
Read More About Nabudúce nič nedostaneš! »

Nikto nevidel

Nikto nevidel a nikto nepočul, čo príde, keď odídeme tam, kde sme nikdy neboli, kde dostane každý svoj prídel. Ja chcem zažiť ten pocit, pocit nádherný, pocit lietajúcich krídel. Keď nič ťa nebolí, nič ťa netrápi, kto to kedy videl? Tam láska bude denným menu, žena ľúbi muža a muž ženu. Tam nebude krik, svára, hádky, nik...
Read More About Nikto nevidel »

Strácam nádej, nevládzem snívať..

Pred dvoma rokmi som bola na skvelom muzikáli. Volal sa Príbeh ulice. Od Mariky by čitateľ pravdepodobne očakával, že to bol nejaký fakt dobrý kresťanský muzikál. No nie je to celkom tak. Bol to hip-hopový muzikál o reálnom príbehu z ulice so všetkým, čo k nemu patrí – drogy, voľné vzťahy, občas nejaký vulgarizmus, mafia, túžba nájsť cestu... Tak autentický príbeh som dávno nevidela. O...
Read More About Strácam nádej, nevládzem snívať.. »
Showing 23 results.
Items per Page 25
of 1