Blogs

Zázračný útek Saghar z Iránu

Saghar sa podarilo utiecť tajnej polícii, ktorá ju chcela zatknúť za vedenie domácej cirkvi. Tu je jej úžasný príbeh odvahy a zázrakov.
Read More About Zázračný útek Saghar z Iránu »

Indické kresťanské rodiny vysídlené z dediny po odmietnutí vzdať sa viery

Podľa miestnych zdrojov bolo od januára vysídlených z domovskej dediny 13 kresťanských rodín v indickom štáte Urísa po tom, čo sa odmietli vzdať kresťanskej viery. K vysídleniu došlo po tom, čo radikálni hinduistickí nacionalisti využili nesúhlas kresťanov s miestnym hinduistickým festivalom na vyvolanie napätia medzi dedinčanmi.
Read More About Indické kresťanské rodiny vysídlené z dediny po odmietnutí vzdať sa viery »

Tajná polícia chcela mená. Taher ich nedal

Taher a jeho rodina boli tajnými veriacimi v krajine na Blízkom východe. Keď bola odhalená ich viera, Tahera zatkla a bezohľadne vypočúvala tajná polícia - odmietol však im dať mená spoluveriacich. Tu je jeho príbeh.
Read More About Tajná polícia chcela mená. Taher ich nedal »

Svokrovci Kusum jej vyčítali smrť manžela. Avšak Boh zakročil.

Keď manžel a syn Kusum* zomreli, jej svokrovci tvrdili, že dôvodom bola jej viera. Ale Boh urobil zázraky v životoch jej rodiny a obce - a na pomoc Kusum použil vaše modlitby a podporu.
Read More About Svokrovci Kusum jej vyčítali smrť manžela. Avšak Boh zakročil. »

Islamský štát na Sinaji sa vyhráža smrťou egyptským koptom, ktorí smútia za svojim otcom

Obavy, že „Islamský štát“ opäť ohrozí životy najväčšej kresťanskej populácie na Blízkom východe sa znovu objavili po tom, čo radikálna militantná skupina zabila egyptského koptského podnikateľa, ktorý financoval stavbu jediného kostola v jeho dedine na severe Sinaja. Smrť 62 ročného Nabila Habashy Salamu bola oznámená minulý týždeň, ale nové informácie stoja za pozornosť.
Read More About Islamský štát na Sinaji sa vyhráža smrťou egyptským koptom, ktorí smútia za svojim otcom »

Len jedna iskra: ako viera Suraidy doviedla ďalších k Ježišovi počas ramadánu

Potom, ako Suraida uverila v Ježiša v svojich 60-tich rokoch, rozprávala o Božej láske svojej rodine a videla, ako Boh zázračne koná - najmä počas mesiaca ramadán. Aj keď ona a jej manžel čelia prenasledovaniu pre svoju vieru, naďalej ohlasujú Evanjelium. Modlite sa za nich tento ramadán, keď hovoria iným o Ježišovi. Všetky mená v tomto článku boli zmenené.
Read More About Len jedna iskra: ako viera Suraidy doviedla ďalších k Ježišovi počas ramadánu »

Pomohli ste Chienovi, keď jeho dom zhorel

Chien* a jeho rodina zostali bez domova, keď dedinčania zapálili ich dom - vy ste však zakročili a vaše modlitby a podpora im zabezpečili novú strechu nad hlavou.
Read More About Pomohli ste Chienovi, keď jeho dom zhorel »

Pomohli ste Amine v Nigérii „uvedomiť si Božiu lásku“

Keď v roku 2012 zaútočila skupina Boko Haram na Aminin dom v Nigérii, jej manžel a dvaja synovia mohli uniknúť utrpeniu, ak by zapreli Ježiša. Odmietli - ale museli zniesť za to hrozné následky. To však nebol koniec príbehu: o päť rokov neskôr bola Amina unesená a držaná hlboko v lese Sambisa pod jarmom Boko Haram. Aj ona bola požiadaná, aby zaprela Ježiša, ale odmietla...
Read More About Pomohli ste Amine v Nigérii „uvedomiť si Božiu lásku“ »

Meditácia nad sv. Písmom im dodávala odvahu pašovať Biblie

Antti a Esko po celé desaťročia pašovali Biblie do národov Sovietskeho zväzu a východného bloku z ich farmy vo vnútrozemí Fínska. Bola to súkromná, prísne tajná dobrovoľnícka operácia.
Read More About Meditácia nad sv. Písmom im dodávala odvahu pašovať Biblie »

Prenasledovanie v Indii narastá

Naši kolegovia v spoločnosti Open Doors teraz zaradili Indiu medzi krajiny, kde sú ľudia najviac prenasledovaní na svete! Súčasná vláda za posledné tri roky v skutočnosti spôsobila dvojnásobný nárast prenasledovania indických kresťanov.
Read More About Prenasledovanie v Indii narastá »

Príbeh Luciny

Prenasledovanie kresťanských žien a dievčat na celom svete je skryté, zložité a násilné. Sú viac zraniteľné pre svoje pohlavie, ako aj pre svoju vieru.
Read More About Príbeh Luciny »

Pandémia otvára pozoruhodné príležitosti na šírenie evanjelia v Strednej Ázii

Obmedzenia, represie a odmietanie - to je zvyčajne príbeh kresťanstva v Strednej Ázii, kde je pre veriacich na mnohých miestach nesmierne ťažké otvorene prejaviť a zdieľať vieru v Ježiša. Ale keď kresťania odvážne vykročili v boji proti Covid-19, objavujú sa jedinečné príležitosti na rozprávanie o Ježišovi. Čítajte ďalej a dozviete sa viac, aj o vašej úlohe v tom ...
Read More About Pandémia otvára pozoruhodné príležitosti na šírenie evanjelia v Strednej Ázii »

Návrat do Junty - prečo vojenský puč v Mjanmarsku spôsobuje strach kresťanom

Vojenský puč v Mjanmarsku z 1. februára, ktorý viedol k rozsiahlym protestom a hnevu v celej krajine, prináša mnohým ľuďom žijúcim pod žezlom vojenskej vlády v rokoch 1962 až 2011 strašné spomienky. Brat Lwin je partnerom Open Doors, ktorý slúžil cirkvi v Mjanmarsku po celé desaťročia. Približuje tu tie temné dni a to, prečo návrat k vojenskej vláde vyvoláva strach pre kresťanov. Všetky mená v tomto článku, vrátane brata Lwina, boli zmenené kvôli ochrane totožnosti
Read More About Návrat do Junty - prečo vojenský puč v Mjanmarsku spôsobuje strach kresťanom »

Čo keby ste boli uväznení pre svoju vieru?

Počas pandémie Covid-19 sme mnohí z nás zažili niečo z toho, aké je to byť uzavretým. Ale pre niektorých prenasledovaných kresťanov je ich „uzamknutie“ oveľa závažnejšie a dlhodobejšie. Ako by ste sa vysporiadali s tým, ak vás označia za nepriateľa vlády a uvrhnú vás do väzenia? Ako by ste prežívali svoju vieru na samotke, kde ste len vy a Boh?
Read More About Čo keby ste boli uväznení pre svoju vieru? »

V Hebei sú zablokované náboženské aktivity: „šíria Covid“ (aj keď to nie je dokázané)

Vicepremiérka Sun Chunlan vydala po návšteve provincie príkaz. Online komentáre proti náboženstvám a katolíkom sa množia: ich „vývoj“ ohrozuje „socialistický systém“. Až do včerajška bolo v Hebei zaznamenaných viac ako 800 pozitívnych prípadov, z toho 771 v Shijiazhuangu.
Read More About V Hebei sú zablokované náboženské aktivity: „šíria Covid“ (aj keď to nie je dokázané) »

Kresťanské spoločenstvo v Indii má zakázané náboženské služby

ICC získalo informáciu, že policajní úradníci v indickom štáte Karnataka zakázali komunite kresťanov zhromažďovať sa na bohoslužby do neurčita.
Read More About Kresťanské spoločenstvo v Indii má zakázané náboženské služby »

Ako pracovníci Open Doors podporujú severokórejských kresťanov?

Od roku 2002 je Severná Kórea miestom, kde kresťania čelia najextrémnejšiemu prenasledovaniu. Vďaka vám tajní pracovníci Open Doors podporujú kresťanov, ktorým sa podarilo utiecť do Číny prostredníctvom podzemných sietí.
Read More About Ako pracovníci Open Doors podporujú severokórejských kresťanov? »

Bolo potrebné, aby so mnou hovorila, pretože čoskoro odíde zo sveta ...

Na Kube som si začal rozhovor s Oledou, aby som sa dozvedel duchovnú históriu Kuby. Bola vybraná, aby so mnou hovorila, pretože vláda ju nezatkla. Mala 80 rokov a cítila koniec svojho života, a tak mi sprostredkovala úžasný príbeh vzostupu Cirkvi na Kube
Read More About Bolo potrebné, aby so mnou hovorila, pretože čoskoro odíde zo sveta ... »

Súd v Pakistane oslobodil kresťana odsúdeného na doživotie za rúhanie

International Christian Concern získal informáciu, že Najvyšší súd v Lahore oslobodil Imrana Ghafura Masiha, kresťana odsúdeného na doživotie podľa pakistanských zákonov o rúhaní. Imranova rodina sa po jeho oslobodení ukryla kvôli možným vyhrážkam od extrémistov.
Read More About Súd v Pakistane oslobodil kresťana odsúdeného na doživotie za rúhanie »

Zmena od alkoholu a drôg k inej osobe - Abnoberov príbeh

Jeho rodina sa úžasne zmenila - a vy ste pritom hrali veľkú rolu. Abnober pochádza z Kolumbie. Keď sa ako mladík zaplietol do zlej partie, rodičia ho poslali do Detského centra Open Doors. Netušili, že toto jediné rozhodnutie zmení celú rodinu
Read More About Zmena od alkoholu a drôg k inej osobe - Abnoberov príbeh »

Maroko

Keď som sa prvýkrát dozvedel o Jamaovi, práve dostal druhý trest odňatia slobody za zdieľanie viery. Tentokrát išlo o 15-ročný trest pod zámienkou majetkovej ujmy. Jamaa našiel Ježiša počas štúdia v zahraničí, v Európe. Po návrate do Maroka vytrval v praktizovaní svojej viery a hlásaní evanjelia, čo viedlo k jeho prvému zatknutiu v roku 1995.  Sudca obvinil Jamaju...
Read More About Maroko »

Kresťanská teenedžerka rozpráva v Pakistane svedectvo o únose a nútenom manželstve

V októbri bolo 13-ročné kresťanské dievča menom Arzoo Raja unesené pri hre mimo domu svojej rodiny v pakistanskom Karáčí. Jej rodičia oznámili únos miestnej polícii, o dva dni im však oznámili, že ich dcéra dobrovoľne konvertovala na islam a vydala sa za svojho 44-ročného moslimského suseda Aliho Azhara.
Read More About Kresťanská teenedžerka rozpráva v Pakistane svedectvo o únose a nútenom manželstve »

25.11.2020 spomienka na prenasledovaných kresťanov - červená streda

Túto aktivitu, ktorá vznikla z iniciatívy ACN v roku 2016 v Spojenom kráľovstve si ešte média veľmi nevšímajú. Ja som však vďačný tejto organizácii, že svetu pripomínajú, ktorá skupina ľudí je najviac prenasledovaná, a dúfam, že si to budú viac všímať aj naši kresťania na Slovensku.
Read More About 25.11.2020 spomienka na prenasledovaných kresťanov - červená streda »

Nesplnené priania doviedli k rozhodujúcemu snu: Wandin príbeh

Rovnako ako mnoho mladých ľudí, aj Wanda * z Indonézie snívala o tom, ako bude vyzerať jej život. Ale okolnosti zmarili jej priania a vyvolali otázky, ktoré viedli k snu, kde dostala zásadnú otázku. Dnes Wanda nasleduje Ježiša, ale nie je to ľahké - a pandémia Covid-19 to ešte skomplikovala. Naši partneri vďaka vašj podpore jej mohli pomôcť a Wanda je z toho hlboko dojatá. ...
Read More About Nesplnené priania doviedli k rozhodujúcemu snu: Wandin príbeh »

Čínski katolíci, ktorí zmenili Čínu a svet

Po tom, čo Mao Ce-tung (1893 - 1976) v roku 1949 vyhlásil založenie Čínskej ľudovej republiky,  misionári a čínske duchovenstvo sa snažili  uniknúť z pevninskej Číny pred prichádzajúcimi protikresťanskými akciami. Boli tu však niektorí duchovní, ktorí zostali so svojím obkľúčeným stádom, ako napríklad americký jezuita, otec Charles Mc Carthy (1911-1991) a čínsky jezuita,...
Read More About Čínski katolíci, ktorí zmenili Čínu a svet »
Showing 1 - 25 of 279 results.
Items per Page 25
of 12