Blogs

Ako zázračné uzdravenie zmenilo Raniin život

Rania* z Egypta sa stala kresťankou po tom, ako bol jej syn zázračne uzdravený a prežil videnie Ježiša – dnes sa učí vnímať svoju skutočnú hodnotu ako Božia milovaná dcéra
Read More About Ako zázračné uzdravenie zmenilo Raniin život »

Sindh: kresťanka unesená moslimami je oslobodená

Volá sa Aneeta a má 24 rokov. Po ôsmich hodinách ju našli. Podarilo sa to vďaka zásahu miestneho duchovného. Rodina dievčaťa sa však presťahovala do inej dediny, aby sa vyhli ďalšej odvete.
Read More About Sindh: kresťanka unesená moslimami je oslobodená »

Ako vidí zmeny Sahar z Iránu

Sahar z Iránu vyhodili z domu za to, že nasledovala Ježiša. Neskôr išla do väzenia. Dnes – vďaka ľuďom ako ste vy – pomáha iným ženám, aby zažili zmenu.
Read More About Ako vidí zmeny Sahar z Iránu »

12-ročné kresťanské dievča bolo unesené neďaleko Faisalabadu a konvertovalo na islam

Hoorab Masih sa stratila koncom decembra. O niekoľko dní ju našli v ženskom útulku, no potom sa opäť stratila, napriek úsiliu miestneho policajného šéfa. Jej otec je vdovec, pracuje ako nádenník a sám sa musí starať o štyri malé deti.
Read More About 12-ročné kresťanské dievča bolo unesené neďaleko Faisalabadu a konvertovalo na islam »

Podozrievaví susedia, úkryty pred bombami a modlitby v horách – dva roky vojenskej vlády v Mjanmarsku

Tento týždeň uplynuli dva roky od vojenského prevratu v Mjanmarsku. Malo to ničivý dopad na cirkev v krajine. Mnohí veriaci boli zabití a kostoly prepadávané a tisíce ľudí bolo vyhnaných zo svojich domovov. Tu vám priblížime príbehy troch kresťanov, ktorí sa napriek obrovskému utrpeniu držia Ježiša, pričom im pomáhajú vaše modlitby a podpora.
Read More About Podozrievaví susedia, úkryty pred bombami a modlitby v horách – dva roky vojenskej vlády v Mjanmarsku »

Ako boli tieto Vianoce utešovaní opustení kresťania v Strednej Ázii

Vianočné darčeky sú neodmysliteľnou súčasťou našich sviatkov – a pre veriacich v Strednej Ázii, z ktorých mnohí žijú v chudobe alebo pod tlakom pre svoju vieru, môže vianočný darček znamenať veľmi veľa. Evgeny*, miestny partner Open Doors, hovorí o vplyve vašich modlitieb a podpory pre týchto veriacich.
Read More About Ako boli tieto Vianoce utešovaní opustení kresťania v Strednej Ázii »

Rozhovor: Sestry tajne podporujú severokórejské utečenkyne

Sestry R. a J. (mená zmenené) sú tajné terénne pracovníčky Open Doors – podporujú severokórejské utečenkyne v Číne. V tomto rozhovore vysvetľujú premeny, ktoré videli – a ako pritom pomáhate.
Read More About Rozhovor: Sestry tajne podporujú severokórejské utečenkyne »

Kresťan zbitý do bezvedomia za to, že odmietol zaprieť svoju vieru

V nedeľu koncom novembra 2022 boli kresťania v Indii tvrdo zbití za to, že odmietli zaprieť svoju vieru. Dav radikálnych hinduistických nacionalistov spolu s vodcom dediny prerušil nedeľné bohoslužby v dome kresťanskej rodiny. Dav vtrhol do domu, vzal dve kresťanské rodiny a surovo ich zbil. Z troch, ktorí utrpeli vážne vnútorné zranenia, bol jeden muž v bezvedomí takmer hodinu
Read More About Kresťan zbitý do bezvedomia za to, že odmietol zaprieť svoju vieru »

Riskovať všetko pre severokórejských utečencov: denník tajnej terénnej pracovníčky

Rebecca* má jedno z najrizikovejších zamestnaní, aké si možno predstaviť. Prostredníctvom tajných sietí Open Doors v Číne sa stretáva so severokórejskými utečenkyňami. Utiekli zo Severnej Kórey pri hľadaní lepšieho života – skončili však ako súčasť obchodu s ľuďmi. Často sú zanedbávané alebo zneužívané rodinami, v ktorých skončia.
Read More About Riskovať všetko pre severokórejských utečencov: denník tajnej terénnej pracovníčky »

Od zbraní k Bohu: kolumbijské Centrum pre deti zmení Ines život

Keď Ines sľúbili život plný bohatstva a prosperity, ako mladá tínedžerka sa pripojila k ozbrojenej skupine v Kolumbii. Vyzeralo to ako východisko z chudoby v jej rodine. Ale Boh mal pre ňu iný plán...
Read More About Od zbraní k Bohu: kolumbijské Centrum pre deti zmení Ines život »

Príbeh Rút: Náboženstvo je osobnou cestou s Bohom

Volám sa Ruth a mám 26 rokov. Narodila som sa v moslimskej rodine a patrili sme do moslimského kmeňa s najväčšou populáciou v Indonézii
Read More About Príbeh Rút: Náboženstvo je osobnou cestou s Bohom »

Život po úteku zo Saudskej Arábie

Možno si pamätáte Adama* zo Saudskej Arábie, ktorý bol bitý, väznený a krivo obvinený kvôli svojej viere. Požiadali sme o vaše modlitby – a boli vyslyšané.
Read More About Život po úteku zo Saudskej Arábie »

Pakistan: Kresťania naďalej čelia odsúdeniam za rúhanie a násilným útokom

Zatiaľ čo Pakistan oslavuje 75 rokov nezávislosti, kresťanská menšina naďalej čelí diskriminácii, obťažovaniu a násiliu kvôli svojej viere.
Read More About Pakistan: Kresťania naďalej čelia odsúdeniam za rúhanie a násilným útokom »

Noví veriaci vo Vietname a Laose statočne odmietajú zaprieť Ježiša počas prenasledovania

Dva nedávne incidenty poukazujú na nebezpečenstvá, ktorým čelia ľudia vo Vietname a Laose, ktorí konvertujú z viery svojho kmeňa na kresťanstvo.
Read More About Noví veriaci vo Vietname a Laose statočne odmietajú zaprieť Ježiša počas prenasledovania »

Valentina pôjde na Vianoce domov. Ale vie, že nie je bezpečné zostať dlho.

15-ročná Valentina z Kolumbie nemôže bývať doma – nebolo by to bezpečné. Kvôli svojej kresťanskej viere a tomu, že jej otec je cirkevným vodcom, čelí prenasledovaniu zo strany partizánskych gangov a domorodých skupín. Vďaka vašim neustálym modlitbám a podpore môže žiť v kolumbijskom detskom centre, ktoré prevádzkuje Open Doors
Read More About Valentina pôjde na Vianoce domov. Ale vie, že nie je bezpečné zostať dlho. »

Militanti bránia kresťanom v Nigérii chodiť do školy

Nigérijským úradom sa nedarí chrániť právo vysídlených osôb v krajine na vzdelanie. „Vyše 500 študentov nechodí do školy v okrese Kwall,“ dosvedčil nedávno národný prezident Irigwe Students. Irigwe je silne prenasledovaná skupina ľudí v nigérijskom štáte Plateau, kde sa nachádza Kwall. Predstaviteľ Irigwe Students uviedol, že militanti z Fulani posledných sedem rokov vytláčajú študentov z ich domovov a bránia im chodiť do školy.
Read More About Militanti bránia kresťanom v Nigérii chodiť do školy »

Tri príbehy o bangladéšskych konvertitoch, ktorí sú prenasledovaní – oni však zostávajú pevní vo viere

Tri nedávne príbehy z Bangladéša ukazujú niektoré zo spôsobov, akými sú vystavení naši bangladéšski bratia a sestry prenasledovaniu – pričom najintenzívnejšie sa zameriavajú na veriacich z pôvodného moslimského prostredia. Toto prenasledovanie je fyzické, sociálne a ekonomické. Ale títo odvážni kresťania sú silní vo svojej viere.
Read More About Tri príbehy o bangladéšskych konvertitoch, ktorí sú prenasledovaní – oni však zostávajú pevní vo viere »

KRESŤANIA V SEVERNEJ KÓREI

Od roku 2002 do roku 2021 bola Severná Kórea na prvom mieste v zozname Open Doors World Watch List. Aj keď niektoré výstavné kostoly v hlavnom meste Pchjongjang majú vzbudzovať dojem náboženskej slobody, kresťania sú najtvrdšie prenasledovaní. V prípade ich odhalenia ich odvezú do jedného z obávaných pracovných táborov alebo ich na mieste zabijú.
Read More About KRESŤANIA V SEVERNEJ KÓREI »

Útok na katolícky kostol v Pandžábe, sikhovia ohrozovali katolíkov

Farský kostol, ktorý sa nachádza asi 50 kilometrov od Amritsaru, je poškodený vandalmi. Hnutie Nihang, sikhský bojovník, sa vyhráža, že „podnikne kroky“ a zameria sa na kresťanov za údajné vykonávanie konverzií. Miestny farár don Poochalil vyzýva katolíkov, aby sa modlili k Panne Márii Kráľovnej pokoja za mier a pokoj.
Read More About Útok na katolícky kostol v Pandžábe, sikhovia ohrozovali katolíkov »

Posun od životnej úrovne strednej triedy k najnižšej: Iktimalin príbeh o prenasledovaní a nádeji

Iktimal v Sýrii prišla o všetko, keď ozbrojené milície obsadili jej dedinu. Tu spoznáte ako našla nádej v Centre nádeje, ktoré prevádzkujú miestni partneri Open Doors.
Read More About Posun od životnej úrovne strednej triedy k najnižšej: Iktimalin príbeh o prenasledovaní a nádeji »

Kresťania tvoria 90 % sanitárnych pracovníkov v Islamabade, to však nie je všetko

Nedávny článok upozornil na skutočnosť, že 90 % upratovačov ulíc v Islamabade sú kresťania. Títo pracovníci dostávajú malú alebo žiadnu mzdu a na výplatu často čakajú týždne až mesiace.
Read More About Kresťania tvoria 90 % sanitárnych pracovníkov v Islamabade, to však nie je všetko »

Šesť indických kresťaniek je zatknutých na narodeninovej oslave a obvinených z vynútených konverzií

Prosím, modlite sa za šesť kresťanských žien, ktoré hinduistická extrémistická skupina obvinila z násilného konvertovania iných. Ich právnik sa domnieva, že im bola zamietnutá kaucia kvôli politickému tlaku
Read More About Šesť indických kresťaniek je zatknutých na narodeninovej oslave a obvinených z vynútených konverzií »

Nikaragua: Polícia počas rastúceho napätia zatkla ďalšieho kňaza

Keďže vzťahy medzi nikaragujskou cirkvou a sandinistickým režimom sú čoraz napätejšie, polícia údajne zatkla ďalšieho kňaza. Don Oscar Danilo Benavidez Tinoco z diecézy Siuna je zadržiavaný v detenčnom centre v Manague, hoci dôvod jeho zatknutia zostáva neznámy.
Read More About Nikaragua: Polícia počas rastúceho napätia zatkla ďalšieho kňaza »

Hrozný Evin

Toto miesto zaberá pás zeme v štvrti Evin v Teheráne v Iráne. Nehnuteľnosti, ktoré slúžia ako väzenie, symbolizujú zlo, mučenie a zlomené životy toľkých kresťanov. Jeho reťaze už desaťročia spútavajú náboženskú slobodu.
Read More About Hrozný Evin »

Kresťan v Egypte zabitý pred očami svojho syna a dvoch synovcov

Po útoku na ďalšieho kresťana v Egypte prosíme všetkých o modlitby. 5. júla tragicky zomrel Abdel-Masih Sadeq Khalil po útoku moslimským extrémistom pred očami svojho syna a dvoch synovcov, pričom od útočníka počuli: „Zabil som tohto kresťanského káfira , aby som sa dostal do raja"
Read More About Kresťan v Egypte zabitý pred očami svojho syna a dvoch synovcov »
Showing 1 - 25 of 337 results.
Items per Page 25
of 14