Prečo sa bojíme slova vražda?

Vražda je niečo surové, nad čím krúti hlavou celý svet. Je to čin podlý, ohavný, lebo niekto zničil ľudský život. Násilným spôsobom prerušil niť pozemského života. Vražda má svoje dôsledky. Za vraždu sa pyká.
Read More About Prečo sa bojíme slova vražda? »

Mama je tým majákom

Celý život sa učíme milovať. Milovať bez výhrad. Najjednoduchšie, ale zároveň najzodpovednejšie, je milovať svoje deti. Aj s ich chybami, nedostatkami, bez príkras... Deti, ten úžasný dar Boha! Jednoducho prídu a očaria váš život. Zmenia ho od základu. Už nikdy nebude tak, ako predtým.
Read More About Mama je tým majákom »

Ako mi nevyšiel Pochod za život

Minulý týždeň som sa z rozpisu smien dozvedela, že tento víkend budem mať voľný. Hneď na to nasledovalo pozvanie na Pochod za život, ktorý som, samozrejme, nemohla odmietnuť. Povedala som si: Je to riadenie Božie, treba do tej Bratislavy ísť, aby sme za ten život, za rodiny bojovali, aby celý národ, i svet videl, že je nás mnoho, čo život podporujeme od počatia až po prirodzenú smrť. Samozrejme, že som sa na Pochod veľmi tešila, len som sa dopredu naň nijako nepripravovala, lebo cez víkendy robím. Iba málokedy sa mi stane, možno tak, raz za štvrťrok, za polrok, podľa okolností, že mi naozaj výjde jeden celý víkend, v ktorom nemusím pracovať.
Read More About Ako mi nevyšiel Pochod za život »

Ako by sa správal Ježiš?

Ježiš a ťarcha kríža. Za teba, za mňa, za nás všetkých... Každý deň, keď idem do práce, sa ešte cestou do nej modlím: - Pane, daj, aby som v každom zákazníkovi stretla teba, aby som ho obslúžila ako teba, aby som ho milovala ako teba....
Read More About Ako by sa správal Ježiš? »

Ako sa môžu spasiť jeden bez druhého?

Sviatosť manželstva už nemá v srdciach ľudí takú bázeň, ako ešte za čias našich starých rodičov. Vtedy sa manželia sobášili pred Pánom s vedomím, že je to navždy, až do smrti jedného z nich.
Read More About Ako sa môžu spasiť jeden bez druhého? »

Tiché požehnanie

Pred desiatimi rokmi sa Soňa dostala do depresie. Ani milé správanie sa rodiny voči nej, ani lekárska starostlivosť nepomohli vytiahnuť ju z priepasti. Všetci sa obávajú najhoršieho, pretože samovražedné myšlienky vládnu nad domácou atmosférou a zdalo sa im skutočne neľudské, aby ju utlmovali upokojujúcimi liekmi. Rodina už všetko vyskúšala...
Read More About Tiché požehnanie »

Milosrdná láska je tým olejom...

Ležala som na masážnom stole a cítila som, ako mi na chrbát kvapká olej. Masérka ho rozmasírovala, a zrejme, ho ešte nebolo dostatok, lebo som zacítila ďalší prúd oleja, až som sa začudovala, či ho nebude príliš veľa...
Read More About Milosrdná láska je tým olejom... »

Šťastie sa skladá z každodennej mozaiky lásky

Pán ma pripravoval na odlúčenosť od našich detí postupne. Aby ma srdce veľmi nebolelo...
Read More About Šťastie sa skladá z každodennej mozaiky lásky »

Bolesť v budúcnosti ľudstva

...pohromy si budú vytvárať samotní ľudia, a to biče stále ukrutnejšie, v porovnaní, s ktorými potopa a ohnivý dážď, čo zničil Sodomu a Gomoru, sú ešte milosrdné tresty. Ó...!
Read More About Bolesť v budúcnosti ľudstva »

Referendum ukázalo nahú realitu o našej spoločnosti

Moje emócie po výsledkoch hlasovania v Referende o rodinu boli vystupňované až po okraj. Bolesť Smútok Rozčarovanie Bezmocnosť Plač
Read More About Referendum ukázalo nahú realitu o našej spoločnosti »

Aj homosexuáli sú povolaní byť dedičmi Božieho Kráľovstva

Referendom o rodine to vrie v celej našej spoločnosti. Vraj už je toho priveľa. ...nelásky k blížnemu svojmu, netolerancii, zaujatosti, predpotopných názorov, diskriminácie...
Read More About Aj homosexuáli sú povolaní byť dedičmi Božieho Kráľovstva »

Referendum o rodine – nemôže nám to byť jedno

Na totalitný režim z môjho detstva si pamätám celkom dobre. Ako dieťa som nevnímala všetky tie nástrahy a zákazy až tak veľmi hmatateľne, ako dospelí, ale veľmi dobre si pamätám, ako moji rodičia bojovali za to, aby som bola vychovávaná vo viere v Boha.
Read More About Referendum o rodine – nemôže nám to byť jedno »

Zamrzne ti úsmev... :)

Je mladá, šikovná, usmievavá, dobroprajná, láskavá. No hlavne, je to mama dvoch milých detičiek.
Read More About Zamrzne ti úsmev... :) »

Morálne spráchnivelí slovenskí biskupi?

Včera bol sviatok Svätej rodiny. Pri tej príležitosti sa čítal v niektorých chrámoch pastiersky list našich otcov biskupov, konkrétne Mons. Bernarda Bobera.
Read More About Morálne spráchnivelí slovenskí biskupi? »

Je čas roztrhnúť si srdcia

Vianoce sú takpovediac „za dverami“. Všade samý zhon, stres a ešte raz stres. V predajni sú nákupuchtiví ľudia, samé rady, čakanie...rady, a čakanie...
Read More About Je čas roztrhnúť si srdcia »

Hosť, ktorý si zasadne s nami k nášmu štedrovečernému stolu

Možno nosíme v srdci túžbu pomôcť niekomu ďaleko za hranicami nášho štátu, možno v ďalekej Afrike, deťom bez domova, ľuďom v núdzi po zemetrasení, po prírodných katastrofách, alebo vojnovom násilí...
Read More About Hosť, ktorý si zasadne s nami k nášmu štedrovečernému stolu »

Obroda slovenského národa v Duchu Svätom

Sme znepokojení nad všetkým, čo sa dnes deje...
Read More About Obroda slovenského národa v Duchu Svätom »

Mladí ľudia dneška sú citovo vyprahnutí

Máriu som spoznala ako krásne mladé dievča. Celá žiarila, bola práve čerstvo zaľúbená. Bola som šťastná spolu s ňou, veď byť mladým, krásnym a milovať a byť milovaným, ľúbeným, je niečo nádherné...
Read More About Mladí ľudia dneška sú citovo vyprahnutí »

Bolesť duše a náhradný termín

Sedím tu a pozerám si fotky zo Šaštína. Prenádhernú galériu obrázkov z púti k Sedembolestnej Panne Márii. Prežívam tiché silencium. Po tvári sa mi kotúľajú slzy ako hrachy.
Read More About Bolesť duše a náhradný termín »

Hľaď na Hviezdu, vzývaj Máriu

Keď zbadáš, že sa v tomto pozemskom živote zmietaš uprostred víchric a búrok, viac, ako kráčaš po pevnej zemi, a ak nechceš, aby ťa pohltili hlbiny vôd, nespúšťaj svoj zrak z tej žiarivej Hviezdy.
Read More About Hľaď na Hviezdu, vzývaj Máriu »

Zhroz sa, človeče

A opäť je na pretrase téma, ktorá rozdeľuje svet. Homosexuáli. Dnes sa chcem dotknúť nášho pastiera, otca M. Kuffu, ktorý povedal svoj názor na túto žeravú otázku, a povedzme si pravdu, zasiahol terč do čierneho.
Read More About Zhroz sa, človeče »

Ako prežiť cestu vlakom života?

Stalo sa to toto leto. Ak si pamätáte horúce júlové dni, kedy sa teploty vzduchu predbiehali v prvenstve, kde je horúcejšie, či na Slovensku, alebo v prímorských oblastiach, dáte mi za pravdu, že bez mora sa tie páľavy dajú zvládať u nás len veľmi, veľmi ťažko. Odborníci varujú, aby sme si dávali pozor na zdravie, pili dostatok tekutín, vyhýbali sa priamemu slnečnému žiareniu, pokiaľ sa dá, ani nevychádzali z domov, a my, všetci pracujúci, by sme veľmi radi privítali, aby sme ani do práce chodiť nemuseli :)
Read More About Ako prežiť cestu vlakom života? »

Slzy šťastia

Skláňam sa v pokore pred Pánom a moje srdce mu vzdáva vďaku, chválu a velebu! Pane, ráčil si nás dnes navštíviť svojou milosťou!
Read More About Slzy šťastia »

Spovedať sa podľa dátumu?!

Bolo to v tomto týždni: Nestihla som sa vyspovedať pred sv. omšou, tak som si sadla do lavice, ale pani, čo tam sedela, si to všimla, lebo sa otočila a videla kňaza, ako už otvára dvere na spovednici a ide už slúžiť sv. omšu. Ja som zostala bez sviatosti zmierenia. Videla to a vedela to. Pomkla sa a urobila mi miesto v lavici.
Read More About Spovedať sa podľa dátumu?! »
Showing 26 - 50 of 175 results.
Items per Page 25
of 7

whole-profile
Ž95,1 Poďte, plesajme v Pánovi, oslavujme Boha, našu spásu.

Eva belongs-to:

Friends

Štefan Hrbček
Ján Pankovčin
Martin Lojek
Robert Krett
Anna Lojeková
Martin Majda
Marcela Bagínová
Eva Baranovičová
June 19
Daniel Ruščák commented on Eva Vráblová's blog entry, Bohu vďaka!....
12:22 PM
October 21
Eva Vráblová wrote a new blog entry, Rodičia, viete, čo si vaše deti kupujú na desiatu?.
3:19 PM
May 4
Eva Vráblová wrote a new blog entry, Deti - ako plod manželskej lásky.
11:53 AM
April 16
Eva Vráblová updated a blog entry, Súcitíme.
12:27 PM
Eva Vráblová updated a blog entry, Súcitíme.
12:19 PM
Eva Vráblová wrote a new blog entry, Súcitíme.
12:13 PM
April 12
Eva Vráblová updated a blog entry, Priatelia sú hviezdy na nebi.
5:43 PM
Eva Vráblová wrote a new blog entry, Priatelia sú hviezdy na nebi.
5:39 PM
April 10
Eva Vráblová wrote a new blog entry, Milujem, milujem svoj život.
5:22 PM
April 8
4:42 PM
Subscribe to Eva Vráblová's activities. (Opens New Window)