Katolícka hudba - ako sa prihovoriť Pánu Bohu

Dobrá hudba dokáže človeku zdvihnúť náladu či spríjemniť mnohé ťažkosti. Z vlastnej skúsenosti viem, že je to pre mňa najlepší relax, samozrejme okrem čítania zaujímavých textov. Katolícka hudba je vždy tou najlepšou možnosťou, lebo okrem počúvania príjemnej hudby je možné prostredníctvom dobrých textov hovoriť priamo k Bohu, ak človek nemá na mysli práve tie najvhodnejšie slová. Mojou obľúbenou hudbou sú hlavne muzikály, z ktorých niekoľko nájdete aj na tejto stránke. Okrem toho sú tu aj modlitby, žalmy, litánie a iné.
Read More About Katolícka hudba - ako sa prihovoriť Pánu Bohu »

Mobing a bossing - poznáte ich?

Do súčasného zamestnania som nastúpila v roku 2014. Od začiatku ma ľudia tam neprijali, rovnako ako neprijali, keď som vstúpila do misijnej školy a získala certifikát. Neustále musím počúvať reči o tom, ako som nemala žiť, že moja mamička oklamala môjho otca a tým pádom som sa nemala narodiť a že neexistujem a že treba so mnou tak zaobchádzať, ako s človekom, ktorý neexistuje. Taktiež musím každý deň počúvať reči, ktoré sa nezakladajú na pravde a ľudia ich šíria ako pravdu. Sú to samé klamstvá, osočovanie a doslova do neba volajúce hriechy volajúce o pomstu. Keď si človek prečíta slovo "pomsta", určite na to v súčasnosti existuje samozvaný zákon, ktorý je proti mne potrebné použiť. Zavďačte sa v živote niekomu, ak máte takýto profil u druhých...
Read More About Mobing a bossing - poznáte ich? »

MANŽELSTVO PO KATOLÍCKY

Najskôr manžel, potom dieťa. Manžel by mal byť človek spravodlivý, dobrý a milujúci. Mal by milovať a ctiť si svoju manželku, milovať deti a starať sa o ne. Manželka by mala milovať a ctiť si svojho manžela, starať sa o domácnosť a deti. Obaja manželia by mali milovať Pána Boha, viesť a učiť svoje deti k láske k Pánu Bohu a k blížnemu. Katolícke manželstvo je požehnané katolíckym kňazom v katolíckom kostole a v katolíckej viere.
Read More About MANŽELSTVO PO KATOLÍCKY »

Nepoužívajme násilie na podporu LGBTI

Posledné roky sa stretávam so slovným násilím. Dlho som uvažovala, čo to všetko znamená. Je to ako obraz či rozbité zrkadlo, ktoré je potrebné zložiť, dať do pôvodného stavu. Zbierate úlomky a analyzujete, kde patria. Tak to bolo aj s rôznymi skúsenosťami, ktoré som si postupne zložila do obrazu, ktorý mi konečne dáva zmysel.
Read More About Nepoužívajme násilie na podporu LGBTI »

Ako ľudia neprijali, že ma Ježiš Kristus zavolal...

Vzhľadom na vonkajšie okolnosti som nútená napísať tento príspevok. Vopred hovorím, že nemám rada a nepáči sa mi ohováranie, ale obrániť sa, keď ma osočujú a uviesť veci na pravú mieru považujem za nevyhnutné. Ak na mňa človek zaútočí a pritom nič o mne nevie, radí mi hľadať si milencov a žiť ako pohan, musím zareagovať.
Read More About Ako ľudia neprijali, že ma Ježiš Kristus zavolal... »

Schizofrénia je obyčajné démonské pôsobenie

Schizofrénia je choroba, ktorú ako som sa dozvedela, má čoraz väčší počet obyvateľov Slovenska. Dokonca som sa dozvedela, že nejaká osoba zo zahraničia chce ukončiť svoj život eutanáziou práve pre túto chorobu. Už pracuje so psychológmi, ktorí jej túto eutanáziu uskutočnia. Čo ju čaká po smrti? Zachráni ju Boh? Prečo sa ju nepokúsiť zachrániť pred večnou smrťou, ktorá ju pravdepodobne po takomto skutku čaká?
Read More About Schizofrénia je obyčajné démonské pôsobenie »

Online kurz Katechizmus s kvízom

Chceš spoznať katolícku vieru? V Koho to vlastne katolíci veria? Hľadáš zmysel života? Ježiš Kristus ti dá zmysel života i večný život v nebi. Môžeš Ho spoznať aj prostredníctvom tohoto kurzu.
Read More About Online kurz Katechizmus s kvízom »

Moja online misia - Katolícke čítanie a Sväté písmo

V súčasnosti je úcta k Bohu a svätým silno potlačovaná a prezentuje sa skôr človek, ako niekto, kto je na poprednom mieste pred Bohom. Táto snaha o uverejňovanie každodenného katolíckeho čítania má povzbudiť človeka k väčšej láske k Ježišovi Kristovi, Panne Márii, Pánu Bohu a vrátiť ich na to správne miesto v hodnotách človeka, to jest na prvé miesto v živote.
Read More About Moja online misia - Katolícke čítanie a Sväté písmo »

Oslavovať Ťa, chcem, Pane Bože môj!

Oslavovať ťa budem, Pane, celým svojím srdcom a vyrozprávam všetky tvoje diela zázračné. (Ž 9, 2)
Read More About Oslavovať Ťa, chcem, Pane Bože môj! »

Čo hovorí sv. Benedikt o modlitbe?

Ak chceme niečo žiadať od mocných osôb, neodvažujeme sa to urobiť inak ako s pokorou a úctou. O koľko viac so všetkou pokorou a čistou oddanosťou musíme prosiť Boha, Pána všetkých vecí. Buďme si vedomí, že nie pre mnohé slová budeme vypočutí, ale pre čistotu srdca a skrúšenosť sĺz.
Read More About Čo hovorí sv. Benedikt o modlitbe? »

O poslušnosti, mlčanlivosti a pokore

Som skôr premýšľavý typ, rada čítam a robím si veci po svojom. Nemusí sa to každému páčiť. Ak sa dostanem do blízkosti knižnice, kníhkupectva či online obchodu s knihami, strávim tam vždy najmenej hodinu a pozerám novinky aj starinky. Hlavná téma je vždy informatika. Občas však človek potrebuje aj vypnúť a vtedy si povie, že by bolo vhodné sa aj duchovne naplniť nejakým dobrým slovom.
Read More About O poslušnosti, mlčanlivosti a pokore »

Cesta do neba

Každý človek, ktorý miluje Pána Boha, chce ísť po smrti do neba. Pán Boh nám dáva vždy príležitosť, ako sa spasiť. Je to hlavne svätá spoveď a život v Božej milosti, každodenná svätá omša, modlitba posvätného ruženca a rôzne iné pobožnosti, či čítanie Svätého písma.
Read More About Cesta do neba »

Súťaž s Rádiom Lumen o zájazd do Talianska

Ak nakúpite za 20 Eur v e-shope rádia Lumen, môžete vyhrať zájazd do Talianska pre 1 osobu na 9 dní. Je to úžasné. Akonáhle som začula túto reklamu v rádiu, hneď začala moja myseľ pracovať na plné obrátky.
Read More About Súťaž s Rádiom Lumen o zájazd do Talianska »
Showing 13 results.
Items per Page 50
of 1