Blogs

Kto sleduje Minga? Digitálny dohľad v Číne.

Ming* v Číne je stále pod väčším digitálnym dohľadom a ešte viac prenasledovaný – ale naďalej podstupuje veľké riziko a slúži Cirkvi. Sledujte ako sa digitálny dohľad v Číne zvyšuje – a ako partneri Open Doors opäť pomáhajú Mingovi.
Read More About Kto sleduje Minga? Digitálny dohľad v Číne. »

NEVINNE ZAJATÍ

Prenasledovaní, ktorých nikto neprijíma
Read More About NEVINNE ZAJATÍ »

Tri kresťanské ženy opustili svoje domy v Egypte, ale sa nevrátili

Návšteva obchodov, chodenie do kostola, chodenie do školy – sú to bežné, každodenné činnosti. To robili aj tri naše sestry nedávno v Egypte, len sa nevrátili domov. Ukazuje to na vážny stav, ktorý prežívajú kresťanské ženy a dievčatá v krajine, a preto sa obávajú opustiť svoje domy. Prosím, modlite sa za nich.
Read More About Tri kresťanské ženy opustili svoje domy v Egypte, ale sa nevrátili »

Ako si vietnamskí kresťania zachovávajú vieru napriek strate svojich domovov a kostolov

Kresťania vo Vietname nedávno porozprávali miestnym partnerom Open Doors sériu smutných príbehov o ich prenasledovaní. Krajina je na 25. mieste na zozname World Watch List, kresťania často čelia násilnému prenasledovaniu – najmä konvertiti, ktorí patria k etnickým komunitám krajiny, u ktorých sa to vníma akoby zradili svoju tradičnú vieru. V týchto troch príbehoch sa môžete stretnúť s kresťanmi, ktorí majú veľké problémy – a napriek tomu sa rozhodli riskovať a nasledovať Ježiša. Prosím, modlite sa za nich.
Read More About Ako si vietnamskí kresťania zachovávajú vieru napriek strate svojich domovov a kostolov »

Kresťanské ženy v Egypte sú „ľahkým terčom“ pre druhých

Egyptskí kresťania, najmä tí, ktorí bojujú s chudobou, často zažívajú tlak aby konvertovali na islam zo strany susedov, kde je moslimská väčšina. Tieto tlaky niekedy prichádzajú vo forme finančných ponúk, návrhov na sobáš alebo dokonca nehoráznych obvinení a falošných obvinení za zločiny, ktoré nespáchali.
Read More About Kresťanské ženy v Egypte sú „ľahkým terčom“ pre druhých »

Mladého muža v Egypte zavraždil kolega pomocou buldozéra, „pretože je kresťan“

Prosím o modlitbu za rodinu mladého kresťana v Egypte, ktorého jeho kolega brutálne zavraždil pre jeho vieru.
Read More About Mladého muža v Egypte zavraždil kolega pomocou buldozéra, „pretože je kresťan“ »

Nový zásah proti kresťanom v Iráne so zatknutím viac ako 50 konvertitov

V Iráne došlo k novému a agresívnemu zásahu proti kresťanom, za posledných sedem dní bolo zatknutých viac ako 50 konvertitov – a tento počet môže ešte narásť.
Read More About Nový zásah proti kresťanom v Iráne so zatknutím viac ako 50 konvertitov »

Baher si myslel, že stratil všetko. Tu je spôsob, ako opäť našiel nádej

Baher* je mladý egyptský kresťan, ktorý musel robiť nebezpečnú prácu v kameňolome – je to jediná práca ponúkaná kresťanom v jeho obci. Po dvoch tragédiách sa cítil úplne beznádejne. Ale skrz pomoc miestnych partnerov Open Doors, zmenil svoj pohľad na vec.
Read More About Baher si myslel, že stratil všetko. Tu je spôsob, ako opäť našiel nádej »

V meste Manipur v Indii boli zničené stovky kostolov

Ďalekovýchodný indický štát Manipur sa často neobjavuje v medzinárodných titulkoch. Nachádza sa viac ako 2 000 km od Naí Dillí v drsnom regióne s džungľou a jeho dlhá história etnického a náboženského napätia bola príliš dlho ignorovaná. V poslednom čase, keď v celom štáte zúri násilie, sa to zmenilo a oblasť sa dostala pod intenzívnu kontrolu indickej vlády a medzinárodných pozorovateľov.
Read More About V meste Manipur v Indii boli zničené stovky kostolov »

Kresťanskí študenti boli napadnutí v Ugande: prosím, modlite sa za nich

Ničivý útok islamských militantov na školu v Ugande si vyžiadal najmenej 40 mŕtvych a šesť unesených detí. Prosím, modlite sa za všetkých, ktorí smútia za nimi.
Read More About Kresťanskí študenti boli napadnutí v Ugande: prosím, modlite sa za nich »

„Dnes žijeme v pokoji vďaka vašej pomoci“: ako meníte životy v Nigérii, Nigeri a Togu

V subsaharskej Afrike sa stupňuje násilné prenasledovanie – no našich bratov a sestry ste tam neopustili. Tu sú tri príbehy o tom, ako vaše dary a modlitby menia životy v krajinách, kde kresťania čelia čoraz väčšiemu nebezpečenstvu len preto, že sa rozhodli nasledovať Ježiša. Ďakujeme, že ste sa postavili proti násilnému prenasledovaniu – prosím, naďalej podporujte veriacich ako Apevia, Blessing, Lydia a Zeinabou.
Read More About „Dnes žijeme v pokoji vďaka vašej pomoci“: ako meníte životy v Nigérii, Nigeri a Togu »

Smelosť a odvaha v Nigérii: príbeh Mary

Mary (meno zmenené) bola odvážna mladá žena z Nigérie, ktorá rozprávala o svojej viere s militantmi z Fulani aj po tom, čo ju uniesli počas útoku na kostol. So zármutkom oznamujeme, že krátko po tom, čo sme s ňou hovorili, Mary zomrela na chorobu. Máriina rodina nám povedala, že si želá, aby bol jej príbeh zverejňovaný, a tak sme mohli vidieť a počuť ďalšie mladé ženy, ako je ona.
Read More About Smelosť a odvaha v Nigérii: príbeh Mary »

Ayubovo meno bolo na likvidačnom zozname Boko Haram. Odpustil mužovi, ktorý ho tam dal.

Ayuba mal len 20 rokov, keď bol jeho otec zavraždený islamskými extrémistami pri brutálnom útoku na jeho dedinu. Tu je jeho mimoriadny príbeh, od hľadania pomsty až po rozhodnutie odpustiť. A ponúkame vám aj spôsob, ako môžete pomôcť veriacim ako je Ayuba postaviť sa voči násilnému prenasledovaniu.
Read More About Ayubovo meno bolo na likvidačnom zozname Boko Haram. Odpustil mužovi, ktorý ho tam dal. »

Kresťania majú bohoslužby vo vypálenom kostole v Nigérii

Po útoku militantov počas veľkonočných víkendov v rokoch 2021 a 2022 sa kresťanská farmárska komunita v štáte Severná centrálna Nigéria v Plateau opäť zhromaždila, aby na Veľký piatok tohto roku opäť vykonala bohoslužby. Počet veriacich bol okolo 300, vrátane dospelých, detí a seniorov. Väčšina sedela na podlahe, iní na kameňoch. Tých pár, ktorí si to mohli dovoliť, sedelo na...
Read More About Kresťania majú bohoslužby vo vypálenom kostole v Nigérii »

Prenasledovanie kresťanky v Pakistane

Vypočuli sme jednu z našich zamestnankýň žijúcu v Pakistane, aby sme spoznali jej osobné skúsenosti s vierou vo fundamentalistickej islamskej krajine
Read More About Prenasledovanie kresťanky v Pakistane »

Laos: domy zbúrané, Biblie skonfiškované a kresťanom je zakázané pochovávať

V posledných mesiacoch naša prenasledovaná cirkevná rodina v Laose trpela pre svoju vieru rôznymi spôsobmi. Tu niekoľko partnerov Open Doors približuje niektoré zo svojich príbehov a prosí o modlitbu. Všetky mená v tomto článku boli zmenené.
Read More About Laos: domy zbúrané, Biblie skonfiškované a kresťanom je zakázané pochovávať »

Ako zázračné uzdravenie zmenilo Raniin život

Rania* z Egypta sa stala kresťankou po tom, ako bol jej syn zázračne uzdravený a prežil videnie Ježiša – dnes sa učí vnímať svoju skutočnú hodnotu ako Božia milovaná dcéra
Read More About Ako zázračné uzdravenie zmenilo Raniin život »

Sindh: kresťanka unesená moslimami je oslobodená

Volá sa Aneeta a má 24 rokov. Po ôsmich hodinách ju našli. Podarilo sa to vďaka zásahu miestneho duchovného. Rodina dievčaťa sa však presťahovala do inej dediny, aby sa vyhli ďalšej odvete.
Read More About Sindh: kresťanka unesená moslimami je oslobodená »

Ako vidí zmeny Sahar z Iránu

Sahar z Iránu vyhodili z domu za to, že nasledovala Ježiša. Neskôr išla do väzenia. Dnes – vďaka ľuďom ako ste vy – pomáha iným ženám, aby zažili zmenu.
Read More About Ako vidí zmeny Sahar z Iránu »

12-ročné kresťanské dievča bolo unesené neďaleko Faisalabadu a konvertovalo na islam

Hoorab Masih sa stratila koncom decembra. O niekoľko dní ju našli v ženskom útulku, no potom sa opäť stratila, napriek úsiliu miestneho policajného šéfa. Jej otec je vdovec, pracuje ako nádenník a sám sa musí starať o štyri malé deti.
Read More About 12-ročné kresťanské dievča bolo unesené neďaleko Faisalabadu a konvertovalo na islam »

Podozrievaví susedia, úkryty pred bombami a modlitby v horách – dva roky vojenskej vlády v Mjanmarsku

Tento týždeň uplynuli dva roky od vojenského prevratu v Mjanmarsku. Malo to ničivý dopad na cirkev v krajine. Mnohí veriaci boli zabití a kostoly prepadávané a tisíce ľudí bolo vyhnaných zo svojich domovov. Tu vám priblížime príbehy troch kresťanov, ktorí sa napriek obrovskému utrpeniu držia Ježiša, pričom im pomáhajú vaše modlitby a podpora.
Read More About Podozrievaví susedia, úkryty pred bombami a modlitby v horách – dva roky vojenskej vlády v Mjanmarsku »

Ako boli tieto Vianoce utešovaní opustení kresťania v Strednej Ázii

Vianočné darčeky sú neodmysliteľnou súčasťou našich sviatkov – a pre veriacich v Strednej Ázii, z ktorých mnohí žijú v chudobe alebo pod tlakom pre svoju vieru, môže vianočný darček znamenať veľmi veľa. Evgeny*, miestny partner Open Doors, hovorí o vplyve vašich modlitieb a podpory pre týchto veriacich.
Read More About Ako boli tieto Vianoce utešovaní opustení kresťania v Strednej Ázii »

Rozhovor: Sestry tajne podporujú severokórejské utečenkyne

Sestry R. a J. (mená zmenené) sú tajné terénne pracovníčky Open Doors – podporujú severokórejské utečenkyne v Číne. V tomto rozhovore vysvetľujú premeny, ktoré videli – a ako pritom pomáhate.
Read More About Rozhovor: Sestry tajne podporujú severokórejské utečenkyne »

Kresťan zbitý do bezvedomia za to, že odmietol zaprieť svoju vieru

V nedeľu koncom novembra 2022 boli kresťania v Indii tvrdo zbití za to, že odmietli zaprieť svoju vieru. Dav radikálnych hinduistických nacionalistov spolu s vodcom dediny prerušil nedeľné bohoslužby v dome kresťanskej rodiny. Dav vtrhol do domu, vzal dve kresťanské rodiny a surovo ich zbil. Z troch, ktorí utrpeli vážne vnútorné zranenia, bol jeden muž v bezvedomí takmer hodinu
Read More About Kresťan zbitý do bezvedomia za to, že odmietol zaprieť svoju vieru »

Riskovať všetko pre severokórejských utečencov: denník tajnej terénnej pracovníčky

Rebecca* má jedno z najrizikovejších zamestnaní, aké si možno predstaviť. Prostredníctvom tajných sietí Open Doors v Číne sa stretáva so severokórejskými utečenkyňami. Utiekli zo Severnej Kórey pri hľadaní lepšieho života – skončili však ako súčasť obchodu s ľuďmi. Často sú zanedbávané alebo zneužívané rodinami, v ktorých skončia.
Read More About Riskovať všetko pre severokórejských utečencov: denník tajnej terénnej pracovníčky »
Showing 1 - 25 of 353 results.
Items per Page 25
of 15