Blogs

Džihádisti na motocykloch uniesli 110 Nigérijčanov

Ozbrojenci uniesli tento víkend viac ako 100 ľudí z komunity Mutunji v štáte Zamfara na severozápade Nigérie za to, že nezaplatili daň uloženú banditmi. Podľa informácií od miestnych ľudí bol zabitý aj náčelník obce.
Read More About Džihádisti na motocykloch uniesli 110 Nigérijčanov »

Tajné rozprávanie príbehov pomáha detským konvertitom dozvedieť sa o Ježišovi

V južných Filipínach, kde je moslimská väčšina, môžu kresťania čeliť prenasledovaniu a odporu. Tajná komunita kresťanov zdieľa príbehy z Biblie s druhými a povzbudzuje vo viere ďalšiu generáciu.
Read More About Tajné rozprávanie príbehov pomáha detským konvertitom dozvedieť sa o Ježišovi »

Príbeh prežitia robotníka v tehlovej peci

Slnko nemilosrdne praží a vzduch je ťažký z prachu na vidieku v Pakistane, kde muž menom Rahim lopotí. Bol to robotník v tehliarskej peci, muž, ktorý poznal chuť práce od chvíle, čo si pamätal. Jeho rodina po celé generácie drela pod páliacim slnkom, ich životy sa prelínali s hlinou, ktorá sa stala stavebným materiálom. Rahim bol kresťan, oddaný manžel a otec dvoch malých detí,...
Read More About Príbeh prežitia robotníka v tehlovej peci »

Čína posiela stovky severokórejských utečencov späť do extrémneho nebezpečenstva

Čína poslala 600 severokórejských utečencov späť do Severnej Kórey, kde ich pravdepodobne čaká mučenie, väznenie a dokonca smrť. Rovnakej hrozbe čelia ďalšie stovky. Timothy Cho – utečenec zo Severnej Kórey a hovorca Open Doors – nalieha na parlament, aby reagoval
Read More About Čína posiela stovky severokórejských utečencov späť do extrémneho nebezpečenstva »

Ťažká situácia arménskych utečencov v Karabachu

Napriek opatreniam, ktoré vláda v Jerevane urobila pre desaťtisíce obyvateľov, ktorí utiekli z oblasti s väčšinou Arménov, vojensky prevzatej od Baku, mnohí ľudia stále nemajú kde spať a sú nútení stráviť noc pod holým nebom. Nikto neverí sľubom Azerov, ktorí už vymazali všetky stopy kresťanských koreňov v ďalšej provincii Nachicevan
Read More About Ťažká situácia arménskych utečencov v Karabachu »

Azerbajdžan si nárokuje kontrolu nad Artsakhom

Azerbajdžan ohlásil vojenskú operáciu do Náhorného Karabachu (arménsky Artsakh) v noci 18. septembra, po deviatich mesiacoch drsnej blokády v regióne.
Read More About Azerbajdžan si nárokuje kontrolu nad Artsakhom »

Kto sleduje Minga? Digitálny dohľad v Číne.

Ming* v Číne je stále pod väčším digitálnym dohľadom a ešte viac prenasledovaný – ale naďalej podstupuje veľké riziko a slúži Cirkvi. Sledujte ako sa digitálny dohľad v Číne zvyšuje – a ako partneri Open Doors opäť pomáhajú Mingovi.
Read More About Kto sleduje Minga? Digitálny dohľad v Číne. »

NEVINNE ZAJATÍ

Prenasledovaní, ktorých nikto neprijíma
Read More About NEVINNE ZAJATÍ »

Tri kresťanské ženy opustili svoje domy v Egypte, ale sa nevrátili

Návšteva obchodov, chodenie do kostola, chodenie do školy – sú to bežné, každodenné činnosti. To robili aj tri naše sestry nedávno v Egypte, len sa nevrátili domov. Ukazuje to na vážny stav, ktorý prežívajú kresťanské ženy a dievčatá v krajine, a preto sa obávajú opustiť svoje domy. Prosím, modlite sa za nich.
Read More About Tri kresťanské ženy opustili svoje domy v Egypte, ale sa nevrátili »

Ako si vietnamskí kresťania zachovávajú vieru napriek strate svojich domovov a kostolov

Kresťania vo Vietname nedávno porozprávali miestnym partnerom Open Doors sériu smutných príbehov o ich prenasledovaní. Krajina je na 25. mieste na zozname World Watch List, kresťania často čelia násilnému prenasledovaniu – najmä konvertiti, ktorí patria k etnickým komunitám krajiny, u ktorých sa to vníma akoby zradili svoju tradičnú vieru. V týchto troch príbehoch sa môžete stretnúť s kresťanmi, ktorí majú veľké problémy – a napriek tomu sa rozhodli riskovať a nasledovať Ježiša. Prosím, modlite sa za nich.
Read More About Ako si vietnamskí kresťania zachovávajú vieru napriek strate svojich domovov a kostolov »

Kresťanské ženy v Egypte sú „ľahkým terčom“ pre druhých

Egyptskí kresťania, najmä tí, ktorí bojujú s chudobou, často zažívajú tlak aby konvertovali na islam zo strany susedov, kde je moslimská väčšina. Tieto tlaky niekedy prichádzajú vo forme finančných ponúk, návrhov na sobáš alebo dokonca nehoráznych obvinení a falošných obvinení za zločiny, ktoré nespáchali.
Read More About Kresťanské ženy v Egypte sú „ľahkým terčom“ pre druhých »

Mladého muža v Egypte zavraždil kolega pomocou buldozéra, „pretože je kresťan“

Prosím o modlitbu za rodinu mladého kresťana v Egypte, ktorého jeho kolega brutálne zavraždil pre jeho vieru.
Read More About Mladého muža v Egypte zavraždil kolega pomocou buldozéra, „pretože je kresťan“ »

Nový zásah proti kresťanom v Iráne so zatknutím viac ako 50 konvertitov

V Iráne došlo k novému a agresívnemu zásahu proti kresťanom, za posledných sedem dní bolo zatknutých viac ako 50 konvertitov – a tento počet môže ešte narásť.
Read More About Nový zásah proti kresťanom v Iráne so zatknutím viac ako 50 konvertitov »

Baher si myslel, že stratil všetko. Tu je spôsob, ako opäť našiel nádej

Baher* je mladý egyptský kresťan, ktorý musel robiť nebezpečnú prácu v kameňolome – je to jediná práca ponúkaná kresťanom v jeho obci. Po dvoch tragédiách sa cítil úplne beznádejne. Ale skrz pomoc miestnych partnerov Open Doors, zmenil svoj pohľad na vec.
Read More About Baher si myslel, že stratil všetko. Tu je spôsob, ako opäť našiel nádej »

V meste Manipur v Indii boli zničené stovky kostolov

Ďalekovýchodný indický štát Manipur sa často neobjavuje v medzinárodných titulkoch. Nachádza sa viac ako 2 000 km od Naí Dillí v drsnom regióne s džungľou a jeho dlhá história etnického a náboženského napätia bola príliš dlho ignorovaná. V poslednom čase, keď v celom štáte zúri násilie, sa to zmenilo a oblasť sa dostala pod intenzívnu kontrolu indickej vlády a medzinárodných pozorovateľov.
Read More About V meste Manipur v Indii boli zničené stovky kostolov »

Kresťanskí študenti boli napadnutí v Ugande: prosím, modlite sa za nich

Ničivý útok islamských militantov na školu v Ugande si vyžiadal najmenej 40 mŕtvych a šesť unesených detí. Prosím, modlite sa za všetkých, ktorí smútia za nimi.
Read More About Kresťanskí študenti boli napadnutí v Ugande: prosím, modlite sa za nich »

„Dnes žijeme v pokoji vďaka vašej pomoci“: ako meníte životy v Nigérii, Nigeri a Togu

V subsaharskej Afrike sa stupňuje násilné prenasledovanie – no našich bratov a sestry ste tam neopustili. Tu sú tri príbehy o tom, ako vaše dary a modlitby menia životy v krajinách, kde kresťania čelia čoraz väčšiemu nebezpečenstvu len preto, že sa rozhodli nasledovať Ježiša. Ďakujeme, že ste sa postavili proti násilnému prenasledovaniu – prosím, naďalej podporujte veriacich ako Apevia, Blessing, Lydia a Zeinabou.
Read More About „Dnes žijeme v pokoji vďaka vašej pomoci“: ako meníte životy v Nigérii, Nigeri a Togu »

Smelosť a odvaha v Nigérii: príbeh Mary

Mary (meno zmenené) bola odvážna mladá žena z Nigérie, ktorá rozprávala o svojej viere s militantmi z Fulani aj po tom, čo ju uniesli počas útoku na kostol. So zármutkom oznamujeme, že krátko po tom, čo sme s ňou hovorili, Mary zomrela na chorobu. Máriina rodina nám povedala, že si želá, aby bol jej príbeh zverejňovaný, a tak sme mohli vidieť a počuť ďalšie mladé ženy, ako je ona.
Read More About Smelosť a odvaha v Nigérii: príbeh Mary »

Ayubovo meno bolo na likvidačnom zozname Boko Haram. Odpustil mužovi, ktorý ho tam dal.

Ayuba mal len 20 rokov, keď bol jeho otec zavraždený islamskými extrémistami pri brutálnom útoku na jeho dedinu. Tu je jeho mimoriadny príbeh, od hľadania pomsty až po rozhodnutie odpustiť. A ponúkame vám aj spôsob, ako môžete pomôcť veriacim ako je Ayuba postaviť sa voči násilnému prenasledovaniu.
Read More About Ayubovo meno bolo na likvidačnom zozname Boko Haram. Odpustil mužovi, ktorý ho tam dal. »

Kresťania majú bohoslužby vo vypálenom kostole v Nigérii

Po útoku militantov počas veľkonočných víkendov v rokoch 2021 a 2022 sa kresťanská farmárska komunita v štáte Severná centrálna Nigéria v Plateau opäť zhromaždila, aby na Veľký piatok tohto roku opäť vykonala bohoslužby. Počet veriacich bol okolo 300, vrátane dospelých, detí a seniorov. Väčšina sedela na podlahe, iní na kameňoch. Tých pár, ktorí si to mohli dovoliť, sedelo na...
Read More About Kresťania majú bohoslužby vo vypálenom kostole v Nigérii »

Prenasledovanie kresťanky v Pakistane

Vypočuli sme jednu z našich zamestnankýň žijúcu v Pakistane, aby sme spoznali jej osobné skúsenosti s vierou vo fundamentalistickej islamskej krajine
Read More About Prenasledovanie kresťanky v Pakistane »

Laos: domy zbúrané, Biblie skonfiškované a kresťanom je zakázané pochovávať

V posledných mesiacoch naša prenasledovaná cirkevná rodina v Laose trpela pre svoju vieru rôznymi spôsobmi. Tu niekoľko partnerov Open Doors približuje niektoré zo svojich príbehov a prosí o modlitbu. Všetky mená v tomto článku boli zmenené.
Read More About Laos: domy zbúrané, Biblie skonfiškované a kresťanom je zakázané pochovávať »

Ako zázračné uzdravenie zmenilo Raniin život

Rania* z Egypta sa stala kresťankou po tom, ako bol jej syn zázračne uzdravený a prežil videnie Ježiša – dnes sa učí vnímať svoju skutočnú hodnotu ako Božia milovaná dcéra
Read More About Ako zázračné uzdravenie zmenilo Raniin život »

Sindh: kresťanka unesená moslimami je oslobodená

Volá sa Aneeta a má 24 rokov. Po ôsmich hodinách ju našli. Podarilo sa to vďaka zásahu miestneho duchovného. Rodina dievčaťa sa však presťahovala do inej dediny, aby sa vyhli ďalšej odvete.
Read More About Sindh: kresťanka unesená moslimami je oslobodená »

Ako vidí zmeny Sahar z Iránu

Sahar z Iránu vyhodili z domu za to, že nasledovala Ježiša. Neskôr išla do väzenia. Dnes – vďaka ľuďom ako ste vy – pomáha iným ženám, aby zažili zmenu.
Read More About Ako vidí zmeny Sahar z Iránu »
Showing 1 - 25 of 359 results.
Items per Page 25
of 15