Blogs

Smelosť a odvaha v Nigérii: príbeh Mary

Mary (meno zmenené) bola odvážna mladá žena z Nigérie, ktorá rozprávala o svojej viere s militantmi z Fulani aj po tom, čo ju uniesli počas útoku na kostol. So zármutkom oznamujeme, že krátko po tom, čo sme s ňou hovorili, Mary zomrela na chorobu. Máriina rodina nám povedala, že si želá, aby bol jej príbeh zverejňovaný, a tak sme mohli vidieť a počuť ďalšie mladé ženy, ako je ona.
Read More About Smelosť a odvaha v Nigérii: príbeh Mary »

Ayubovo meno bolo na likvidačnom zozname Boko Haram. Odpustil mužovi, ktorý ho tam dal.

Ayuba mal len 20 rokov, keď bol jeho otec zavraždený islamskými extrémistami pri brutálnom útoku na jeho dedinu. Tu je jeho mimoriadny príbeh, od hľadania pomsty až po rozhodnutie odpustiť. A ponúkame vám aj spôsob, ako môžete pomôcť veriacim ako je Ayuba postaviť sa voči násilnému prenasledovaniu.
Read More About Ayubovo meno bolo na likvidačnom zozname Boko Haram. Odpustil mužovi, ktorý ho tam dal. »

Kresťania majú bohoslužby vo vypálenom kostole v Nigérii

Po útoku militantov počas veľkonočných víkendov v rokoch 2021 a 2022 sa kresťanská farmárska komunita v štáte Severná centrálna Nigéria v Plateau opäť zhromaždila, aby na Veľký piatok tohto roku opäť vykonala bohoslužby. Počet veriacich bol okolo 300, vrátane dospelých, detí a seniorov. Väčšina sedela na podlahe, iní na kameňoch. Tých pár, ktorí si to mohli dovoliť, sedelo na...
Read More About Kresťania majú bohoslužby vo vypálenom kostole v Nigérii »

Prenasledovanie kresťanky v Pakistane

Vypočuli sme jednu z našich zamestnankýň žijúcu v Pakistane, aby sme spoznali jej osobné skúsenosti s vierou vo fundamentalistickej islamskej krajine
Read More About Prenasledovanie kresťanky v Pakistane »

Laos: domy zbúrané, Biblie skonfiškované a kresťanom je zakázané pochovávať

V posledných mesiacoch naša prenasledovaná cirkevná rodina v Laose trpela pre svoju vieru rôznymi spôsobmi. Tu niekoľko partnerov Open Doors približuje niektoré zo svojich príbehov a prosí o modlitbu. Všetky mená v tomto článku boli zmenené.
Read More About Laos: domy zbúrané, Biblie skonfiškované a kresťanom je zakázané pochovávať »

Ako zázračné uzdravenie zmenilo Raniin život

Rania* z Egypta sa stala kresťankou po tom, ako bol jej syn zázračne uzdravený a prežil videnie Ježiša – dnes sa učí vnímať svoju skutočnú hodnotu ako Božia milovaná dcéra
Read More About Ako zázračné uzdravenie zmenilo Raniin život »

Sindh: kresťanka unesená moslimami je oslobodená

Volá sa Aneeta a má 24 rokov. Po ôsmich hodinách ju našli. Podarilo sa to vďaka zásahu miestneho duchovného. Rodina dievčaťa sa však presťahovala do inej dediny, aby sa vyhli ďalšej odvete.
Read More About Sindh: kresťanka unesená moslimami je oslobodená »

Ako vidí zmeny Sahar z Iránu

Sahar z Iránu vyhodili z domu za to, že nasledovala Ježiša. Neskôr išla do väzenia. Dnes – vďaka ľuďom ako ste vy – pomáha iným ženám, aby zažili zmenu.
Read More About Ako vidí zmeny Sahar z Iránu »

12-ročné kresťanské dievča bolo unesené neďaleko Faisalabadu a konvertovalo na islam

Hoorab Masih sa stratila koncom decembra. O niekoľko dní ju našli v ženskom útulku, no potom sa opäť stratila, napriek úsiliu miestneho policajného šéfa. Jej otec je vdovec, pracuje ako nádenník a sám sa musí starať o štyri malé deti.
Read More About 12-ročné kresťanské dievča bolo unesené neďaleko Faisalabadu a konvertovalo na islam »

Podozrievaví susedia, úkryty pred bombami a modlitby v horách – dva roky vojenskej vlády v Mjanmarsku

Tento týždeň uplynuli dva roky od vojenského prevratu v Mjanmarsku. Malo to ničivý dopad na cirkev v krajine. Mnohí veriaci boli zabití a kostoly prepadávané a tisíce ľudí bolo vyhnaných zo svojich domovov. Tu vám priblížime príbehy troch kresťanov, ktorí sa napriek obrovskému utrpeniu držia Ježiša, pričom im pomáhajú vaše modlitby a podpora.
Read More About Podozrievaví susedia, úkryty pred bombami a modlitby v horách – dva roky vojenskej vlády v Mjanmarsku »

Ako boli tieto Vianoce utešovaní opustení kresťania v Strednej Ázii

Vianočné darčeky sú neodmysliteľnou súčasťou našich sviatkov – a pre veriacich v Strednej Ázii, z ktorých mnohí žijú v chudobe alebo pod tlakom pre svoju vieru, môže vianočný darček znamenať veľmi veľa. Evgeny*, miestny partner Open Doors, hovorí o vplyve vašich modlitieb a podpory pre týchto veriacich.
Read More About Ako boli tieto Vianoce utešovaní opustení kresťania v Strednej Ázii »

Rozhovor: Sestry tajne podporujú severokórejské utečenkyne

Sestry R. a J. (mená zmenené) sú tajné terénne pracovníčky Open Doors – podporujú severokórejské utečenkyne v Číne. V tomto rozhovore vysvetľujú premeny, ktoré videli – a ako pritom pomáhate.
Read More About Rozhovor: Sestry tajne podporujú severokórejské utečenkyne »

Kresťan zbitý do bezvedomia za to, že odmietol zaprieť svoju vieru

V nedeľu koncom novembra 2022 boli kresťania v Indii tvrdo zbití za to, že odmietli zaprieť svoju vieru. Dav radikálnych hinduistických nacionalistov spolu s vodcom dediny prerušil nedeľné bohoslužby v dome kresťanskej rodiny. Dav vtrhol do domu, vzal dve kresťanské rodiny a surovo ich zbil. Z troch, ktorí utrpeli vážne vnútorné zranenia, bol jeden muž v bezvedomí takmer hodinu
Read More About Kresťan zbitý do bezvedomia za to, že odmietol zaprieť svoju vieru »

Riskovať všetko pre severokórejských utečencov: denník tajnej terénnej pracovníčky

Rebecca* má jedno z najrizikovejších zamestnaní, aké si možno predstaviť. Prostredníctvom tajných sietí Open Doors v Číne sa stretáva so severokórejskými utečenkyňami. Utiekli zo Severnej Kórey pri hľadaní lepšieho života – skončili však ako súčasť obchodu s ľuďmi. Často sú zanedbávané alebo zneužívané rodinami, v ktorých skončia.
Read More About Riskovať všetko pre severokórejských utečencov: denník tajnej terénnej pracovníčky »

Od zbraní k Bohu: kolumbijské Centrum pre deti zmení Ines život

Keď Ines sľúbili život plný bohatstva a prosperity, ako mladá tínedžerka sa pripojila k ozbrojenej skupine v Kolumbii. Vyzeralo to ako východisko z chudoby v jej rodine. Ale Boh mal pre ňu iný plán...
Read More About Od zbraní k Bohu: kolumbijské Centrum pre deti zmení Ines život »

Príbeh Rút: Náboženstvo je osobnou cestou s Bohom

Volám sa Ruth a mám 26 rokov. Narodila som sa v moslimskej rodine a patrili sme do moslimského kmeňa s najväčšou populáciou v Indonézii
Read More About Príbeh Rút: Náboženstvo je osobnou cestou s Bohom »

Život po úteku zo Saudskej Arábie

Možno si pamätáte Adama* zo Saudskej Arábie, ktorý bol bitý, väznený a krivo obvinený kvôli svojej viere. Požiadali sme o vaše modlitby – a boli vyslyšané.
Read More About Život po úteku zo Saudskej Arábie »

Pakistan: Kresťania naďalej čelia odsúdeniam za rúhanie a násilným útokom

Zatiaľ čo Pakistan oslavuje 75 rokov nezávislosti, kresťanská menšina naďalej čelí diskriminácii, obťažovaniu a násiliu kvôli svojej viere.
Read More About Pakistan: Kresťania naďalej čelia odsúdeniam za rúhanie a násilným útokom »

Noví veriaci vo Vietname a Laose statočne odmietajú zaprieť Ježiša počas prenasledovania

Dva nedávne incidenty poukazujú na nebezpečenstvá, ktorým čelia ľudia vo Vietname a Laose, ktorí konvertujú z viery svojho kmeňa na kresťanstvo.
Read More About Noví veriaci vo Vietname a Laose statočne odmietajú zaprieť Ježiša počas prenasledovania »

Valentina pôjde na Vianoce domov. Ale vie, že nie je bezpečné zostať dlho.

15-ročná Valentina z Kolumbie nemôže bývať doma – nebolo by to bezpečné. Kvôli svojej kresťanskej viere a tomu, že jej otec je cirkevným vodcom, čelí prenasledovaniu zo strany partizánskych gangov a domorodých skupín. Vďaka vašim neustálym modlitbám a podpore môže žiť v kolumbijskom detskom centre, ktoré prevádzkuje Open Doors
Read More About Valentina pôjde na Vianoce domov. Ale vie, že nie je bezpečné zostať dlho. »

Militanti bránia kresťanom v Nigérii chodiť do školy

Nigérijským úradom sa nedarí chrániť právo vysídlených osôb v krajine na vzdelanie. „Vyše 500 študentov nechodí do školy v okrese Kwall,“ dosvedčil nedávno národný prezident Irigwe Students. Irigwe je silne prenasledovaná skupina ľudí v nigérijskom štáte Plateau, kde sa nachádza Kwall. Predstaviteľ Irigwe Students uviedol, že militanti z Fulani posledných sedem rokov vytláčajú študentov z ich domovov a bránia im chodiť do školy.
Read More About Militanti bránia kresťanom v Nigérii chodiť do školy »

Tri príbehy o bangladéšskych konvertitoch, ktorí sú prenasledovaní – oni však zostávajú pevní vo viere

Tri nedávne príbehy z Bangladéša ukazujú niektoré zo spôsobov, akými sú vystavení naši bangladéšski bratia a sestry prenasledovaniu – pričom najintenzívnejšie sa zameriavajú na veriacich z pôvodného moslimského prostredia. Toto prenasledovanie je fyzické, sociálne a ekonomické. Ale títo odvážni kresťania sú silní vo svojej viere.
Read More About Tri príbehy o bangladéšskych konvertitoch, ktorí sú prenasledovaní – oni však zostávajú pevní vo viere »

KRESŤANIA V SEVERNEJ KÓREI

Od roku 2002 do roku 2021 bola Severná Kórea na prvom mieste v zozname Open Doors World Watch List. Aj keď niektoré výstavné kostoly v hlavnom meste Pchjongjang majú vzbudzovať dojem náboženskej slobody, kresťania sú najtvrdšie prenasledovaní. V prípade ich odhalenia ich odvezú do jedného z obávaných pracovných táborov alebo ich na mieste zabijú.
Read More About KRESŤANIA V SEVERNEJ KÓREI »

Útok na katolícky kostol v Pandžábe, sikhovia ohrozovali katolíkov

Farský kostol, ktorý sa nachádza asi 50 kilometrov od Amritsaru, je poškodený vandalmi. Hnutie Nihang, sikhský bojovník, sa vyhráža, že „podnikne kroky“ a zameria sa na kresťanov za údajné vykonávanie konverzií. Miestny farár don Poochalil vyzýva katolíkov, aby sa modlili k Panne Márii Kráľovnej pokoja za mier a pokoj.
Read More About Útok na katolícky kostol v Pandžábe, sikhovia ohrozovali katolíkov »

Posun od životnej úrovne strednej triedy k najnižšej: Iktimalin príbeh o prenasledovaní a nádeji

Iktimal v Sýrii prišla o všetko, keď ozbrojené milície obsadili jej dedinu. Tu spoznáte ako našla nádej v Centre nádeje, ktoré prevádzkujú miestni partneri Open Doors.
Read More About Posun od životnej úrovne strednej triedy k najnižšej: Iktimalin príbeh o prenasledovaní a nádeji »
Showing 1 - 25 of 342 results.
Items per Page 25
of 14