« Back

Krivda

Krivda je to čo používa diabol na to, aby medzi nami rozosieval zlo.

Všetci to poznáme. Krivdí sa nám, keď na nás žena kričí, krivdí sa ženám, keď muž ide na pivo a nepomôže žene s domácnosťou a deťmi. Krivdí sa nám keď nás šéf kritizuje v práci. Krivdí sa deťom, keď dostanú menší darček. Krivdí sa nám, keď rodičia prepíšu majetok na brata, sestru. Krivdí sa nám, že nám niekto ublíži. Krivdi sa nám, že robíme prácu, ktorá sa nám nepáči. Stále sa nám krivdí. Krivda v nás vyvoláva hnev a to je hriech. Krivda nám spôsobuje, že nepoznáme brata, sestru. Že nevieme odpustiť tomu, kto nám ublížil.

Diabol vie veľmi dobre, že udržiavať v ľuďoch krivdu je pre každého človeka cesta do pekla. A preto sa stará hlavne o to, aby sa nám krivdilo. Diabol nám stále pripomína, aká veľká krivda sa nám stála, ako to veľmi bolí, akí sú tí druhí zlí, ako nám veľmi ublížili, aké je to nespravodlivé, že rodičia na nás neprepísali majetok.

Keď si niečo veľmi želáme, tak prosíme nášho Pána, aby nám to dal. Vieme sa modliť za naše šťastie, za to, aby naše dieťa urobilo skúšku v škole, aby sme si mohli kúpiť nové, lepšie auto alebo novú sedačku do obývačky.   

Prečo si ale veľmi neželáme a nemodlíme za to, aby nás náš Pán zbavil pocitu krivdy, keď tento pocit nám spôsobuje toľko nesváru, zla a nešťastia? Veď keď sa modlíme za nový televízor alebo za lepšiu prácu, pripojme k tomu aj modlitbu za to, aby nám náš Pán pomohol, aby sme sa zbavili pocitu krivdy. A môžeme to robiť pri každom pocite krivdy, ktorý nás stretne. Aby sa nezmenil na hnev. Lebo hnev je hriech a ovládať je ho ťažšie. Keď sa budeme modliť za zbavenie sa pocitu krivdy, ľahšie sa nám bude odpúšťať a budeme vedieť byť  k sebe milší. Veď predsa o to ide nášmu Pánovi. Aby sme medzi sebou šírili lásku a šťastie.


whole-profile

Peter belongs-to:

Friends

December 2
Peter Bálint wrote a new blog entry, Proste a bude Vám dané.
1:04 PM
November 28
Peter Bálint wrote a new blog entry, Prečo sa stále hádame?.
5:13 PM
November 13
Peter Bálint wrote a new blog entry, Buďme v neustálom spojení s Bohom.
12:20 PM
February 6
Peter Bálint wrote a new blog entry, Ako bojovať proti diablovi.
12:34 AM
September 6
Peter Bálint wrote a new blog entry, Krivda.
11:07 AM
November 10
Peter Bálint wrote a new blog entry, Najdôležitejší moment našej viery.
11:22 AM
October 22
Peter Bálint wrote a new blog entry, Sme silní veriaci?.
11:23 PM
August 11
Peter Bálint wrote a new blog entry, Ale zbav nás zlého....
12:23 AM
April 7
10:57 PM
Peter Bálint wrote a new blog entry, Ako odpúšťať.
1:11 PM
Subscribe to Peter Bálint's activities. (Opens New Window)