Blogy

« Back

Zamyslenie o zmysle Vianoc

 
DNES SOM DOSTAL ZAJIMAVY MAIL.  Ak to uz poznas, spokojne ignoruj. Zverejnil som ho preto, lebo su tam pekne vyjadrené mnohé myšlienky, s ktorými sa stotožňujem.
 

Vianočný list pre Teba...


Ako dobre vieš, moje narodeniny sa blížia. Každý rok sa koná oslava na moju počesť a myslím si, že tak bude aj tento rok. Počas týchto dní veľa ľudí nakupuje darčeky. Rozhlas a televízia vo svojich reklamách na každom kroku upozorňujú svet na moje blížiace sa narodeniny.
Je krásne vedieť, že najmenej raz ročne si niektorí ľudia na mňa spomenú. Ako iste vieš, oslava mojich narodenín začala už pred mnohými rokmi. Spočiatku ľudia chápali a boli vďační za všetko, čo som pre nich urobil. Teraz sa zdá, že nik už nepozná skutočný dôvod osláv.


Rodiny a priatelia sú spolu, zabávajú sa, ale nepoznajú význam osláv.
Spomínam si, že aj vlani bola usporiadaná takáto slávnosť na moju počesť. Slávnostná tabuľa bola plná delikates, ovocia a rôznych maškŕt. Výzdoba bola vskutku fantastická a všetko to dopĺňali nádherne zabalené darčeky. Chceš však niečo vedieť? Bol som oslávenec, ale nebol som pozvaný.
Keď prišiel deň D, prišiel som, ale nechali ma vonku, pred zabuchnutými dverami. A ja som tak veľmi chcel byť s nimi.
Popravde, neprekvapilo ma to, pretože v posledných rokoch všetci predo mnou zatvárajú dvere.
Nepozvaný, ale predsa som sa rozhodol potichučky vojsť. Postavil som sa nebadane do rohu miestnosti a sledoval som. Všetci jedli, pili, podaktorí aj opití, rozprávali oplzlé vtipy a nesmierne sa na všetkom bavili. A naviac, keď do miestnosti vstúpil veľký tučný muž oblečený v červenom s dlhou bielou bradou. Vyzeral ako opitý, sadol si do kresla a všetky deti sa rozbehli k nemu, kričiac: „Santa Claus, Santa Claus!“, akoby táto oslava bola na jeho počesť!
O polnoci sa všetci začali objímať. Tak som roztvoril svoju náruč čakajúc koho by som objal. A vieš čo? Nikto ma neprišiel objať. Ľudia si začali rozdávať darčeky, otvárali ich plní očakávania. Keď už boli všetky otvorené, nesmelo som sa obzrel, či tam snáď nebude aspoň jeden aj pre mňa.
Veď ako by si sa cítil ty, keby na tvojich narodeninách boli obdarovaní všetci okrem teba – oslávenca?
Vtedy som pochopil, že som nechcený, nepozvaný a preto som rýchle odišiel.
Každý rok sa sviatok mojich narodenín zhoršuje. Ľudia pamätajú len na jedlo, pitie, zábavu, ale na mňa akosi zabúdajú.
Bol by som rád, keby si mi tieto Vianoce dovolil vstúpiť do svojho života.
Potešilo by ma, keby si uznal skutočnosť, že pred vyše dvetisíc rokmi som prišiel dobrovoľne na tento svet obetovať svoj život na kríži, aby som ťa zachránil. Dnes, jediné čo chcem je, aby si tomu veril celým svojím srdcom.


Rád sa s tebou o niečo podelím. Keďže ma mnohí nepozvali na svoje párty, budem mať svoju veľkú vlastnú grandióznu oslavu, akú si nikto nevie predstaviť.
Stále ešte prebiehajú prípravy. Dnes som poslal mnoho pozvánok a toto je jedna z nich aj pre teba. Chcem vedieť, či prídeš, aby som ti rezervoval miesto a napíšem tvoje meno zlatými písmenami do veľkej knihy pozvaných. Iba tí zapísaní budú pozvaní na párty. Tí, ktorí neodpovedia na pozvánku, zostanú vonku.
Vieš, ako môžeš odpovedať na toto pozvanie?
Je to jednoduché, pošli za mňa túto pozvánku všetkým, na ktorých ti záleží ...

 

Budem na vás všetkých čakať na tohtoročnej oslave...
 

Uvidíme sa čoskoro ... Milujem ťa!


Ježiš
 

 

Comments
sign-in-to-add-comment
Ondrej Anton Miškovič
Dosť dobré, aj mne sa nepáči keď si doma pustí sestra tie strašné americké škrieakjúce koledy, ktoré rozprávajú len o darčekoch, stromčekoch a Santa Clausovi. Kde je Ježiško ? Veď to sú jeho narodeniny, len tak ísť večer na prechádzku tak vidíte všade tučnučkého deduška z Ameriky čo želá Merry Christmas and Happy New Year! Kde je Ježiško? Všade samé s prepáčením debilinky ale Betlehem už ťažko vidieť v našich výkladoch. Pekný príbeh a úplne sním súhlasím, lebo to sú BOŽIE NARODENINY a nie konkurenčný boj hračkárstiev a parfúmérií, neviem, podľa mňa je aj darovanie darčekov hlúposť, ale to je moj názor lebo NENÁVIDÍM prekvapenia a darčeky obvzlášť. Pokojné Vianoce a Požehnaný Nový Rok prajem.
Posted on 12/22/10 3:36 PM.
Pozvime všetci spoločne Ježiša do našich rodín ale hlavne sŕdc.
Posted on 12/23/10 4:17 PM in reply to Ondrej Anton Miškovič.
Ano, tento blog ma velku pravdu. Zial. Ale nezufajme, este stale existuju ludia (verim, ze aj vratane mna :-) ), ktori prioritne oslavuju Jezisovo narodenie a ostatne "pozlatka" su len ako doplnok.
Prajem vam vsetkym priatelia pozehnane Vianoce, nech sa Jezis opat narodi vo vasom srdci!
Posted on 12/24/10 12:28 PM.
dovolim si reakciu.. co sa týka darčekov.. tie majú svoj význam.. akurát píšem článok do farskej rodiny o tom. Ježiš Kristus je DAROM pre ľudstvo. My tým že sa obdarúvame navzájom, si pripomíname túto skutočnosť.
Posted on 12/25/10 7:41 PM in reply to Ondrej Anton Miškovič.

Vitajte v BLOGU

Milí návštevníci môjho blogu.

 

VITAJTE

 

a cíťte sa pri čítaní blogov dobre.

 

Odporúčam Vám hlavne tieto kategórie:

Maľované žalmy

Úvodníky

Články Jozefa Krišandu