« Späť

Moja Komunita - ešte viac

Moja Komunita - ešte viac

Moja Komunita je kresťanský portál, ktorý v sebe zlučuje možnosti sociálnej siete, bezplatné stránky pre jednotlivca, skupinu, farnosť, spoločenstvo či zbor, ponúka modlitbovú podporu v podobe aplikácie Modlitbová stena, blogový priestor, kvalitný duchovný obsah, aktuálne dianie v Cirkvi vo svete i na Slovensku.

Dobrá sociálna sieť

Mapa farností na Slovensku

Mapa farností na www.MojaKomunita.sk

Moja Komunita spája kresťanov na webe. Jej cieľom je prinášať lásku, úctu a požehnanie. Jednotliví členovia svojimi príspevkami vytvárajú bohatstvo dobrého a povzbudzujúceho obsahu. Každý deň sa teda na Mojej Komunite dá stretnúť s ľuďmi a obsahom, ktorí nám pomáhajú byť lepšími a posúvajú nás dopredu. Neúctivá komunikácia a anonymná kritika sem nepatrí. Pri reagovaní na príspevky musia členovia vystupovať pod svojím skutočným menom ako členovia konkrétnej farnosti či zboru.

Prepojenie s Facebookom

Novinkou na Mojej Komunite je možnosť automatického preberania verejných Facebookových statusov a príspevkov. Ak teda člen Mojej Komunity potvrdí, že súhlasí s preberaním jeho verejných príspevkov, budú sa zobrazovať na portáli Moja Komunita a rovnaký obsah teda nemusí pridávať dvakrát na dvoch rôznych miestach. Zároveň tým dá vedieť o svojich aktivitách alebo aktivitách svojej farnosti či zboru. Na Mojej Komunite tiež takto každý jednoducho nájde mnoho ľudí s rovnakými hodnotami, veľa inšpirácii a povzbudenia. Výhodou členstva v jednotlivých skupinách či farnostiach je možnosť písať osobné privátne správy alebo napísať všetkých členom v celej skupine, farnosti či dekanátu. Nebojte sa však zahltenosti. Príspevky si môžete jednoducho filtrovať podľa Vaších preferencií. Chcete vidieť iba dianie vo Vašej farnosti? Bez problémov! Zaujíma Vás život celej diecézy? Jeden klik a ste v obraze.

Pozrite si návod pre pripojenie.

Bohatá ponuka

Keďže nás dookola obklopuje veľa negatívnych a nepríjemných vplyvov, tými pozitívnymi sa musíme obklopiť úmyselne sami. Povzbudivé články a príspevky určite vnesú do nášho dňa to Božie, čo potrebujeme a na portáli Moja Komunita ich môžeme nájsť celé množstvo zvlášť v sekcii BLOG. Kresťanskú lásku a záujem jeden o druhého dáva pocítiť sekcia MODLITBOVÁ STENA, kde sa dajú pridať modlitbové úmysly anonymne i pod svojím menom. Za modlitbové úmysly sa modlia nielen členovia Mojej Komunity, ale pravidelne sa na ne slúžia sväté omše.

Ak chcete šíriť dobrú zvesť či napomáhať životu farnosti a zboru, môžete jednoducho využiť možnosť bezplatných stránok na portáli Moja Komunita. Okrem návodov máte k dispozícii aj bezplatnú technickú podporu adminnistrátorov Mojej Komunity.

Aktuálne dianie z Cirkvi na Slovensku aj vo svete nájdete v časti AKTUALITY.

Na domovskej stránke Mojej Komunity nájdete vždy zaujímavé videá, video-prednášky a krátke filmy. Počas jednotlivých liturgických období sa môžete spoľahnúť na aktuálne zamyslenia, ktoré pomôžu kvalitnej príprave na Veľkú Noc, Vianoce, advent, pôst, Sviatok všetkých svätých a pod..

Prehľadná mapa na domovskej stránke Mojej Komunity môže pomôcť nájsť pomocníkov vo farnosti, diecéze či zbore, osloviť aktívnych kresťanov, ktorých nepoznáme, či jednoducho spoznať nových ľudí s rovnakými hodnotami.

Skutočná pomoc

Portál Moja Komunita je nekomerčný a snaží sa byť nástrojom skutočnej pomoci pre kresťanov. Projekty Komisia pre mládež, Svetové dni mládeže, Domanželstva.sk, Koinonia Jána Krstiteľa, ZKSM, MPK Slovensko, Animátor, Františkánky.sk, Dobrý začiatok - seminár pre snúbencov, Chodíme spolu - seminár pre tých, ktorí spolu chodia, a mnoho ďalších fungujú na systéme Mojej Komunity a veríme, že prinášajú mnoho dobra.

Za každou stránkou či článkom sú však konkrétni ľudia, ktorých si veľmi vážime. Ak Vám niečo na Mojej Komunite chýba, pomôžte nám to zmeniť. Pridajte sa k nám a pomôžte nám Moju Komunitu robiť ešte lepšou a užitočnejšou.

Budeme veľmi povďační, ak dáte zdieľať tento článok na Facebooku medzi svojich priateľov.

 

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Ponúkame poznávacie a evanjelizačné pobyty s duchovnou posilou, v krásnom prostredí V.Tatier,... pre skupiny kresťan. mládeže, rodín, seniorov, farníkov a ďalších kresťan. spoločenstiev. Vedúci skupiny pobyt zdarma. vilazdenka@gmail.com
Odoslané 18.3.2018 20:49.