« Späť

Mládež Spišskej diecézy sa môže tešiť z novej webovej stránky

Mládež Spišskej diecézy sa môže tešiť z novej webovej stránky

Včera spustila Komisia pre mládež v Spišskej diecéze (KpM) vynovenú webovú stránku www.komisia.sk. Mladí ľudia z diecézy sa môžu tešiť na nový moderný dizajn stránky, stále aktuálne novinky o mládežníckych akciách v diecéze ako aj ucelenejšie informácie o KpM. Stránka beží na portáli Moja Komunita, ktorého cieľom je spájať kresťanov na webe.


„Chceme, aby táto stránka bola miestom, kde sa mladí ľudia budú stále nanovo vracať. Preto im na nej budeme ponúkať vždy nové informácie o dianí v diecéze. Skvelým prostriedkom na to je kalendár, kde môžu nájsť diecézne podujatia, ale aj mládežnícke akcie iných diecéz, jednotlivých farností a spoločenstiev,“ vysvetlil Marek Uličný, riaditeľ KpM. Na stránke môžu
jej návštevníci nájsť aj viac informácií o pravidelných aj príležitostných podujatiach, ktoré KpM organizuje.

„Teším sa z novej stránky. Je oveľa prehľadnejšia, ako tá predošlá a má pekný moderný dizajn,“ povedal nám Peter, účastník Diecéznej animátorskej školy. Tvorcovia webu veria, že pozitívnych reakcií na stránku bude viacero. „Zároveň uvítame, keď nám mladí ľudia dajú spätnú väzbu a návrhy na jej vylepšenie,“ uviedla Marika Janusová, koordinátorka KpM.

Okrem webovej stránky chystá Komisia pre mládež v Spišskej diecéze tento víkend stretnutie zástupcov spoločenstiev Spišskej diecézy pod názvom Spišnet. Na prvú májovú sobotu v Tvrdošíne je naplánované Diecézne stretnutie mládeže. „Postupne sa črtá jeho program. V uplynulých dňoch sme pripravili prvý náčrt spolu s členmi Komisie pre mládež
a otcom biskupom Štefanom Sečkom. Verím, že konkrétnejšiu podobu dostane práve tento víkend počas Spišnetu,“ dodal M. Uličný.

KpM koordinuje a vyvíja činnosť s mládežou v troch regiónoch, ktoré tvoria Spišskú diecézu - Spiš, Orava a Liptov. Pre mladých ľudí organizuje rozličné duchovné, vzdelávacie aj športové aktivity. Podieľa sa aj na prípravách animátorských škôl v diecéze, ktorých cieľom je vychovať zrelých kresťanov schopných aktívne slúžiť vo farnostiach diecézy. 

Navštívte www.komisia.sk

Moju Komunitu informovala

Mgr. Mária Janusová
 

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Za to buď nášmu Pánovi česť a chvála a nech hojne odmení všetkých, ktorí sa na jej príprave podieľali. Amen.
Odoslané 7.2.2014 17:46.