« Späť

Godzone tour 2017 pozýva mladých ľudí k odvahe

Godzone tour 2017 pozýva mladých ľudí k odvahe

Už deviaty ročník podujatia Godzone tour má v mladých ľuďoch prebudiť odhodlanie meniť svet vôkol seba a zastaviť tak strach, apatiu či nezáujem. Organizátori pripravili pre účastníkov akcie celovečerný koncert. Predchádzať mu budú viaceré aktivity, napríklad aj dobročinná aktivita v mestách určená ľuďom bez domova či dôchodcom.

Najväčšie evanjelizačné turné, ktoré organizuje projekt Godzone sa uskutoční počas Týždňa Cirkvi pre mládež medzi 13. – 18. novembrom v šiestich mestách na Slovensku a v Českej republike. S programom na tému „Odhodlaní zmeniť svet“ navštívi 300 členný tím dobrovoľníkov Poprad, Košice, Brezno, Žilinu, Bratislavu a Prahu.

Výchovné koncerty, aj dobrovoľnícka činnosť

,,V priebehu jedného novembrového týždňa bude v týchto mestách prebiehať dobrovoľnícka činnosť na pomoc charitným centrám a neziskovým organizáciám, výchovno-evanjelizačné koncerty na 30-tich základných a stredných školách, evanjelizácia na námestiach a fotografické výstavy v nákupných centrách,“ hovorí Ivana Šalgová, jedna z organizátorov podujatia.

Vyvrcholením Godzone tour 2017 budú večerné koncerty v športových halách a na zimných štadiónoch, ktoré sa začínajú o 18-tej hodine. Veľkým lákadlom programu je unikátna hudobná produkcia, ktorá vznikala niekoľko mesiacov a na jej tvorbe sa podieľalo množstvo umelcov.

Mladí ľudia sa tak môžu tešiť na špeciálne vystúpenie akrobata Róberta Andrés Diaz Diaz z Columbie, ale aj na kresťanské chválové kapely ESPÉ, Heartbeat a Lámačské chvály. Večerné koncerty budú spojením pestrej hudobno-tanečnej šou, kvalitnej videoproducie, svedectiev, slova, divadelných vystúpení, ale aj spoločnej modlitby. Pre širokú verejnosť je vstup na podujatie bezplatný.

Žiť bez strachu

Minulý rok zavítalo na zimné štadióny a do športových hál 22 000 ľudí, organizátori tento rok predpokladajú ešte vyššiu účasť. ,,Našou víziou je povzbudiť mladých ľudí, aby prijali pozvanie žiť bez strachu,“ hovorí Július Slovák, riaditeľ projektu Godzone.

Každá časť programu nesie jedinečným spôsobom toto posolstvo pre mladú generáciu na Slovensku a v Českej republike. ,,Na Godzone tour chceme  v mladých ľuďoch prebudiť odhodlanie meniť svet okolo seba a stať sa svetlom uprostred každodenných problémov či beznádeje,“ dopĺňa Július Slovák.

Projekt Godzone je katolícky projekt, ktorý vznikol v roku 2010. Vo svojej činnosti sa venuje najmä mladým ľuďom na celom Slovensku aj v Českej republike prostredníctvom animátorskej školy, misijných výjazdov, Godzone konferencie a mnohým ďalším aktivitám.

Projekt je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže. Jeho garantmi sú provinciál rehole Piaristov na Slovensku Juraj Ďurnek, SchP, tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS Ondrej Chrvala a katolícky kňaz Ján Buc. Godzone tour 2017 prebieha pod záštitou Rady pre mládež a univerzity pri Konferencii biskupov Slovenska

Moju Komunitu informoval Lukáš Valach