« Späť

Zo srdca Európy - modlitbová iniciatíva

Zo srdca Európy - modlitbová iniciatíva

V súvislosti s predsedníctvom Slovenska v Rade Európskej únie vznikla celoslovenská modlitebná iniciatíva s názvom Zo srdca Európy.  Vyzýva kresťanov z celého Slovenska modliť sa v období najbližšieho polroka za jednotlivé krajiny Európskej únie.

Každý týždeň počas slovenského predsedníctva je venovaný jednej členskej krajine EÚ, za ktorú budú prebiehať modlitby v kostoloch a v rehoľných aj laických spoločenstvách po celom Slovensku.

Táto iniciatíva chce poukázať na to, že Slovensko je srdcom Európy. Chceme ponúknuť svoje duchovné dedičstvo ostatným krajinám európskeho spoločenstva,“ hovorí Eduard Filo, jeden z organizátorov modlitieb.

Modlitebnú iniciatívu Zo srdca Európy organizuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže a Fórum kresťanských inštitúcii. Oficiálne ju podporila Konferencia biskupov Slovenska (KBS) a kresťanské platformy ako Kresťania v meste či Mládež pre Krista.

V súčasnosti sa už distribuujú plagáty a informačné listy do kostolov po celom Slovensku. Na každú nedeľnú omšu je tiež pripravená špeciálna prosba za konkrétnu členskú krajinu EÚ.

Oficiálny začiatok modlitebnej iniciatívy za Európu prebehne v pondelok 4. júla o 17:00 na ekumenickej bohoslužbe slova v Dóme sv. Martina v Bratislave. Príhovory na ňom prednesú predseda KBS, Mons. Stanislav Zvolenský, predseda Ekumenickej rady cirkví , biskup Miloš Klátik a predseda Zväzu židovských náboženských obcí, Igor Rintel. 

Viac o modlitebnej iniciatíve, rozdelenie dátumov medzi členské krajiny a modlitebné úmysly na aktuálny týždeň nájdete na www.zosrdcaeuropy.sk

Webové stránky tejtmo modlitbovej iniciatívy sú postavené v systéme MojaKomunita.sk.

Moju Komunitu informoval Eduard Filo.

 

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Zo srdca podporujem túto iniciatívu. Priznám sa, dosť často som na verejných sieťach a vôbec som si nevšimla, že sa už modlí za Slovensko. Rada sa pripájam za krajiny EU a prosím, Martinko, daj viac info aj na facebooku
Odoslané 29.6.2016 14:23.
Majka, problém facebooku je ten, že aj keď som to publikoval viackrát na FB, tebe sa to nemusí zobrazovať, lebo Facebook selektívne vyberá, čo ti zobraziť má a čo nie. Na Mojej Komunite práve programujem aplikáciu, ktorá bude zobrazovať verejené veci z facebookových profilov kresťanov - všetko na jednom mieste, na Mojej Komunite. Tak budeme mať reálnejší prehľad o tom, čo sa medzi kresťanmi deje. FB nás často zaplavuje nerelevatným obsahom a to dobré sa stráca. Prosím o modlitbu, aby programovanie išlo rýchlejšie.
Odoslané 29.6.2016 14:55.
určite, tak vidím, že budem musieť častejšie byť na MK
Odoslané 29.6.2016 16:05 ako reakcia na Martin Lojek.
S radosťou túto aktivitu podporím! Budem sa modliť za všetkých, ktorí sa zapoja.
Odoslané 29.6.2016 22:05.