Blog

« Назад

Manželstvo je ako super Ferrari

Manželstvo je ako super Ferrari

Na červené Ferrari som mala vždy slabosť- a teraz sa už 5 rokov veziem s mojím manželom Martinom v niečom ešte lepšom.

Mnohí hovoria, že manželstvo je prostriedkom na ceste k Bohu a ja im rada dávam  za pravdu a rovnako ako mnohí chcem, aby to moje Ferrari ostalo ako nové, krásne a vzrušujúce, vzácne a aby nám i iným už pri pohľade bolo jasné, že rozhodnúť sa preň bolo voľbou, ktorú nik neoľutuje . A tak riešim otázku AKO docieliť to, aby nás toto autíčko približovalo k Bohu, aby sa nám nestalo ponorkou, ale spôsobom cestovania, ktorý milujeme...

Nikoho z nás neprekvapuje, že o auto sa treba starať- úprimne nás ale často prekvapuje, že starať sa treba aj o manželstvo :) Čakáme, že to pôjde akosi samo, spontánne- ale ani najdrahšie  a najpremyslenejšie auto sveta nie je schopné ísť samé od seba, a preto skúsme nad naším manželstvom porozmýšľať z tejto stránky:

Dopĺňanie našej manželskej nádrže  Božou milosťou je úplne zadarmo ! (Úprimná chvála Pánovi :) ) Ale musíme sa presa len zastaviť, aby sme  ju mohli načerpať- sv. omša, spoveď, spoločná modlitba a čítanie Božieho Slova vyriešia za nás mnoho problémov ešte skôr, ako nastanú a dajú silu a múdrosť v tom, ako riešiť tie ostatné.Na druhej strane sa nebojme a nezdráhajme do manželstva- čas, peniaze, energiu, ochotu, nápady, nasadenosť...- určite sa nám rýchlo vrátia v podobe príjemnejšej spoločnej jazdy životom.

Nie, nie, Ferrari by sme si v zime nepostavili negarážované pred dom alebo bytovku a prizerali sa, ako nám mráz ničí na ňom lak a svetlomety... Manželstvo si musíme chrániť- začať si uvedomovať, že je pre nás vzácne a držať ho ďaleko od  tých vonkajších vplyvov, ktoré ho viditeľne ničia. Nesprávna organizácia týždňa, falošní priatelia, nedôsledné spravovanie financií, nevytýčené hranice vo vzťahoch s inými... rozožerú naše manželstvo ako kyslý dážď.

Otvorená strecha a dvere otvárajúce sa dohora- aj manželstvo má prvky, ktoré treba jednoucho využívať a užívať si ich. Nezáleží na tom, koľko peňazí máme- prejaviť radosť a vďačnosť z toho, že máme takýto luxus jedinečného vzťahu sa dá mnohými spôsobmi- nezabudnime spolu chodiť ...tešiť sa z každého miesta a činnosti a nachádzať spolu nové- objavovať srdce toho druhé a byť ním nanovo a nanovo uchvátení ... 

A čo je na manželstve najlepšie ? Že ak ho príjmeme ako sviatosť, je komplet poistené Božou milosťou a Jeho prítomnosťou, nie sme sami na žiadnu závadu, ktorá sa v každom prostriedku občas vyskytne, vo výbave máme automaticky GPS a občerstvenie Ducha Svätého, aby sme nazablúdili, ale šli po správnych, bezpečných a dobrých cestách.

Manželstvo je úžasnejšie a omnoho vzácnejšie ako super Ferrari- poďakujme sa dnes zaň Bohu- a zvlášť za jedinečného partnera, ktorý sa dobrovoľne :) rozhodol ísť s nami po celý život.

A že je cesta často veľmi hrboľatá a počasie nie vždy slnečné ? Veru- myslím, že v tom prípade je o to lepšie ísť v takomto prostriedku a neísť sám...

 

Комментарии
sign-in-to-add-comment
Milá Anna :-) odporúčame na povzbudenie knihu o Chiare Corbelle Petrillo a jej manželovi ... je to nádherný príbeh.Ich úplná odovzdanosť Bohu je pre nás obrovským povzbudením :-)!
Отправлено в 15.07.14 23:00.
Отправлено в 17.07.14 12:34.
Ďakujem za tip, už sa na tú knihu veľmi teším. A ak Vás môžem povzbudiť k napísaniu nejakého blogu o ich príbehu, potešilo by nás to a isto by sme boli obohatení .
Отправлено в 05.08.14 15:54 в ответ на Janko a Lucia Palšovci.