Blog

« Назад

10 dôvodov, pre ktoré treba počkať so svadbou

10 dôvodov, pre ktoré treba počkať so svadbou

Svadba je krásna a nezameniteľná udalosť, no je to žiaľ iba jeden deň. Manželstvo- to je na celý život.

Bolestné manželstvá často vznikajú  už pred ich uzatvorením, keď si jeden z nich akosi zatvorí oči pred realitou a dúfa, že po svadbe ( narodení dieťaťa, presťahovaní sa z domu, nájdení si práce...) sa všetko zmení. Existuje niekoľko vážnych dôvodov, ktoré by sa mali zmeniť najprv- ak má byť život s daným človekom požehnaním. Mojím zámerom nie je nikomu zobrať ružové okuliare, ani povedať, že daný človek pre neho nie je ten pravý- skôr je to pokus dať radu, ktorá môže pomôcť vyhnúť sa zbytočnému trápeniu. Počkať so svadbou, kým sa daný problém neodstráni, je niekedy omnoho lepšie- zvlášť , ak ide o nasledovné prípady:

1.     Závislosť
Alkohol, automaty, drogy a z nich prameniace problémy, sú najčastejšími dôvodmi rozvodu. Hrnúť sa do manželstva so závislým človekom je veľmi nebezpečné a my musíme myslieť dopredu- ak sa toho náš partner/ka nezbaví, čakajú nás namiesto pokojného nažívania agresívne správanie pri absťákoch a neustále dlžoby. Ak nám na tomto vzťahu obom záleží, treba sa z týchto závislostí dostať ešte pred manželstvom.

2.     Nevera
Ak je Ti Tvoj partner neverný /á už pred svadbou, po nej bude mať ešte menší dôvod niečo zmeniť. Znamená to, že Ti nie je zaviazaný a nie je presvedčený o tom, že jediný človek, ktorý mu postačuje a pre ktorého by dal svoj život, si Ty. Ani výstrelky typu návštevy verejných domov či záľuba v pornografii nesľubujú nič dobré. O tejto stránke svojho budúceho manžela/ky niekto nemusí mať ani potuchy- ale ak o nej vieš, je múdre dať ju do poriadku tak, aby obe strany vstupovali do manželstva s dôverou a skutočným rozhodnutím byť verným tomu druhému.

3.     Agresia

Nikto nechce mať týrané deti- ak Ti Tvoj partner/ka ubližuje fyzicky alebo psychicky – po svadbe to bude pokračovať a takýto človek sa nezastaví ani pred krehkým bábätkom. Ak Ťa  daný človek miluje, nikdy Ti fyzicky neublíži- v tom musíš mať jasno.

4.     Zadĺženosť

Byť mladý a nemať nič je celkom normálne- zvlášť u nás na Slovensku J Byť mladý a mať kopec dlhov- prípadne jeden veľký dlh ( tu nehovorím o hypotéke či splácaní nového auta), hovorí o nesamostatnosti a nezrelosti. Ak sa chystá byť  naším partnerom, budeme sa musieť poriadne obracať, aby sme zabezpečili živobytie a splácanie dlhov- nielen tých starých ale i nových, ktoré pravdepodobne pribudnú. Najlepším spôsobom je počkať, kým sa daný človek naučí splatiť svoje dlhy sám ( nie vďaka našim príspevkom alebo rodičovskej podpore...) a potom začať spolu nový život.  

5.     Rozdielnosť v názoroch v dôležitých otázkach

Kde budeme žiť, či a koľko detí budeme mať, som veriaci a ty neveriaca... Čo je lepšie- diskutovať o spornej otázke možno o dva roky dlhšie alebo spolu ticho bojovať celých 30-50 rokov ?

Ak máme rozdielne názory v takýchto otázkach, povedať si, že sa to v manželstve nejako “časom“ vykryštalizuje, môže a veľmi často znamená veľa dlhého odriekania a utrpenia v manželstve. Práve pred manželstvom je priestor na to riešiť tieto otázky. „Jemu nevadí, že chodím do kostola.“ – ale Tebe naozaj nevadí, že on neverí v Boha?

Najväčší problém nastane, keď prídu deti, ktoré treba viesť a vychovávať- v akom duchu / Duchu to bude u nás ? A naozaj Ti to nevadí ?...

Pokračovanie to a ďalších 5 dôvodov nájdete v blogu 10 dôvodov, prečo počkať so svadbou II.
 

Комментарии
sign-in-to-add-comment
[...] V Cirkvi by nám malo záležať na pripravenosti ľudí uzatvárajúcich manželstvo- niekedy to znamená - aj varovať ich... Ak ste ho ešte nečítali, začiatok s prvými 5 dôvodmi nájedte v blogu 10 dôvodov,... [...] Čítať viac
Отправлено в 18.08.14 16:35.
[...] 10 dôvodov, pre ktoré treba počkať so svadbou [...] Čítať viac
Отправлено в 18.08.14 17:10.
[...] Sú situácie, o ktorých vieme, že sú nebezpečné – tak, ako keď sa niekto hrá so zápalkami v stodole plnej suchého sena. Stačí iskrička... Aj vo vzťahoch sa potrebujeme naučiť myslieť dopredu,... [...] Čítať viac
Отправлено в 07.11.16 16:21.
Hanna Rosin
MY Name Hanna Rosin, form, (USA) After 12years of marriage, me and my husband has been into one quarrel or the other until he finally left me and moved to California to be with another woman. I felt my life was over and my kids thought they would never see their father again. i tried to be strong just for the kids but i could not control the pains that torments my heart, my heart was filled with sorrows and pains because i was really in love with my husband. Every day and night i think of him and always wish he would come back to me, I was really upset and i needed help, so i searched for help online and I came across a website that suggested that Dr Osasu can help get ex back fast. So, I felt I should give him a try. I contacted him and he told me what to do and i did it then he did a Love spell for me. 28 hours later, my husband really called me and told me that he miss me and the kids so much, So Amazing!! So that was how he came back that same day, with lots of love and joy, and he apologized for his mistake, and for the pain he caused me and the kids. Then from that day, our Marriage was now stronger than how it were before, All thanks to Dr Osasu . he is so powerful and i decided to share my story on the internet that Dr. Osasu real and powerful spell caster who i will always pray to live long to help his children in the time of trouble, if you are here and you need your Ex back or your husband moved to another woman, do not cry anymore, contact this powerful spell caster now. Here’s his contact
Call/WhatsApp: +2347064365391
Email: drosasu25@gmail.com
Отправлено в 23.08.21 16:07.